KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najava iz 2011. (interview s Klapanom u Banci 07/2011) je 1 mlrd kn prihoda do 2015., imao je u vidu nove kapacitete. Ovo treba shvatiti uvjetno, jedinične cijene transformatora (mjereno u MVA) su u velikoj mjeri vezani uz volatilne cijene sirovina (bakar, čelik, lim, trafo-ulje) koje se hedgiraju i tako prenose na kupca, pa cijene sirovina nemaju velikog utjecaja na marže. U revizorskom izvještaju od prošle godine piše da je proizvedeno 10% više MVA i 7,4% više tona, a prihodi od prodaje su rasli 1%. Tako da ako cijene sirovina budu rasle, to će davati vjetar u leđa rastu prihoda, a ako budu padale, obratno. Međutim, važnije od prihoda su marže koje najvećim dijelom ovise o konkurentskim pritiscima. Od 2010. naovamo marže su zbog globalne prekapacitiranosti industrije u stalnom padu. Npr. prilagođena profitabilnost KODT (uključujući prekomjerna rezerviranja i amortizaciju, vrlo važno je ovo uključiti u izračun zbog kreativnog računovodstva) se cca prepolovila od 2009. do danas. Novi kapaciteti bi trebali pomoći u tom pogledu jer su relativne marže veće na velikim transformatorima koji su sad dodani u proizvodni miks.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Netko je na seriji P počistio za ljetno trgovanje pristojnih 116 komada na 1075 kn. S obzirom na novi laboratorij pušten u pogon u lipnju, drugi dio godine bi mogao biti zanimljiv.

http://www.koncar.hr/Novosti?year=2013&yearActive=yes&month=08&newsId=259

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Netko je na seriji P počistio za ljetno trgovanje pristojnih 116 komada na 1075 kn.
Izgleda da se radi o prodavatelju s većom količinom dionica jer dotični nakon što je skinuto s aska uvijek iznova stavlja (nadopunjuje) prodaju na 1075 kn s neupadljivih 10-ak komada.

http://www.vjetroelektrane.com/hrvatska-i-regija/1509-ve-danilo-u-zavrsnoj-fazi-gradnje

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Početkom lipnja posjetio nas je Abdullah Makhmud Hendropriyono, vlasnik korporacije Hendropriyono, kojoj se vrijednost procjenjuje na pet milijardi dolara. Riječ je o umirovljenom generalu i osobi čiji utjecaj nadilazi onaj aktualnog predsjednika te zemlje Susila Bambang Yudhoyona. Indonezijskog generala zanimaju brodovi i hrvatske energetske tvrtke spremne graditi električnu infrastrukturu po brojnim otocima te velike zemlje.

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/kinez-koji-je-dosao-kupiti-slavoniju

top 10 malo krati…

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

5% kamata u kodt-u, 3 % u banci


5% kamata u kodt-u, 3 % u banci

– koje banke daju 3% ???
– one koje daju i nisu baš pretjerano sigurne ako vam je poznato što je to “stopa adekvatnosti kapitala”.
– ja imam nešto love u novčanom fondu kod jedne velike i sigurne banke, prinos u ovoj godini je 0.9% , taj fond je veličine 1.4 milijarde.
– ako želite devize ono na viđeno, kta je fenomenalnih 0.01% .
– a možete i kratka oročenja gdje imate godišnju kta. od 0.5% .

– ova dinica će biti zanimljiva kad dividenda bude cca 10-20%.
– trenutno na tržištu imamo jednu dionicu koja nudi godišnju dividendu od 488% pa nema nekog interesa za tom dionicom.

– dosta dugo ne pratim ovu dionicu te me je iznenadila tako velika prodaja.
– ima dosta velikih H naloga, a kupnja nikakva, jedan jedinini nalog tu čisti svu izloženu kupnju.
– ima li netko inf. o čemu se tu radi ???

– I love this game.
Pozdrav !



5% kamata u kodt-u, 3 % u banci

– koje banke daju 3% ???
– one koje daju i nisu baš pretjerano sigurne ako vam je poznato što je to "stopa adekvatnosti kapitala".
[/quote]

Americka desetogidisnja obveznica ima trenutno yield od 2.84% i sto je najbolje nemoras po internetu traziti sto znaci stopa adekvatnosti kapitala. [emo_smijeh]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Končar izlaže u Keniji
10.9.2013.
U Keniji Končar upravo obnavlja uzbudni sustav HE Kamburu.
Rade na HE Kamburu
Končar sudjeluje na dvodnevnoj međunarodnoj konferenciji East African Power Industry Convention (EAPIC), koja je u utorak počela u Nairobiju u Keniji.

Predstavlja se programom opreme i postrojenja za proizvodnju i prijenos električne energije. Predstavnici Končar – Inženjeringa za energetiku i transport sudjelovat će i u programu. Održat će stručnu prezentaciju “Projektiranje i izgradnja transformatorskih stanica u virtualnom okruženju”, a tehničku radionicu “Hidroelektrane bez posade” vodit će predstavnik Končala, izvijestili su iz te tvrtke.

Očekuje se da će EAPIC okupiti 500 stručnjaka, predstavnike ministarstava i kompanija zainteresiranih za razvoj energetskog sektora u Istočnoj Africi. U Keniji Končar upravo obnavlja uzbudni sustav HE Kamburu. Riječ je o elektrani za koju je još 1974. proizveo tri generatora i većinu elektrostrojarske opreme.

Evo ako nekoga slucajno zanima

Analiza KODTa

...

New Report

Close