KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konkurencija:

ABB Hrvatska novi-stari član Saveza za energetiku Zagreba


Konkurencija:

ABB Hrvatska novi-stari član Saveza za energetiku Zagreba


Prije otprilike 3 mjeseca Ivka je napisala na ovoj temi da je KODT puno bolja firma od ABB-a. Do tada ABB su nije uopce reklamirao niti je slao objave. Medutim, nakon toga slijedi znacajno reklamiranje ABB-a na stranicama poslovnog.hr

Moze biti slucajnost, a moze biti i da veliki ABB vidi u maloj Ivki prijetnju. [emo_smijeh]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ABB ce imati prezentaciju rezultata za prvo tromjesecje 25.04.

Pa ako nemate pametnijeg posla nije lose prouciti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Stigao FI

Prihodi +20%,dobit +10%

...

Tko nije kupio kad je bila 900kn … magarac je bio…


Tko nije kupio kad je bila 900kn … magarac je bio…

A još veći onaj koji je kupovao na 1200.
dobit 6 mil kn u ovom kvartalu je manja od 13 mil kn
puno je to manje,više od 50%
Pušing rođo!!!!
Pametni će biti brzi u bijegu,tromi će biti spori u bijegu sa BIDA

@lopina

MOguće da sam ja nepismen i da sam diplomu dobio na ljepe oći međutim po meni je

6,004,941 8trenutna dobit tromjsjecja) > 5,449,047 (dobit 1q 2012) i to za 10.2% veća..

...



@lopina

MOguće da sam ja nepismen i da sam diplomu dobio na ljepe oći međutim po meni je

6,004,941 8trenutna dobit tromjsjecja) > 5,449,047 (dobit 1q 2012) i to za 10.2% veća..

Četvrti kvartal 2012.2012 dobit 13.570.523
1Q2013. 6.004.941 nije li to 54% manje
6 mil kvartalno ćini 24 mil godišnje ili cca 93 Kn po dionici
1171:93=12,50
Naravno da to može biti i više tj.gore,ali i niže tj.bolje.
Što će biti pitati vidovitog Milana.
Ovo je loša kvartalna dobit jer prodaja raste,a zarada tj.marže padaju.
To nije dobro jer je to stalan dugoročan smjer.A oni kao izvosnici i nisu
na recejskijskom tržištu.Ipak im tržišni udio raste i to je jedinio dobro u poslovanju ove firme.
Sve ostalo lošije,a naročito pokazatelji vezani uz cijenu dionice koja raste
btže nego što proizlazi iz poslovanja.

@lopina

uoci da je neto marza smanjena uglavnom zbog neto financijskog
rezultata. pogledaj ebit marzu i operativnu dobit u odnosu na 1q2012 i procitaj tekst. pise da opet imaju neravnomjerno ugovorene narudzbe pa ce u iducim kvartalima nadoknaditi propusteno.

imam kodt. ovo nije preporuka

Zanimljivo je da usprkos rastu prihoda u 1Q2013, trošak sirovine koji je btw. 94% ukupnih rashoda je ostao na istoj razini.
Ima li ovo veze s padom cijene bakra? Ako je tome tako, možda bi i dobit mogla malo brže rasti.
Komantar?

@dindon
zanimljivo zapazanje. da bi dobio odgovor na pitanje trebao bi obratiti pozornost na operativni rezultat. operativna dobit je ostvarila “brzi rast”, ali nije se u istoj mjeri odrazilo na neto dobit zbog losijeg financijskog rezultata (tecajne razlike i slicno).

imam kodt. ovo nije preporuka


pise da opet imaju neravnomjerno ugovorene narudzbe pa ce u iducim kvartalima nadoknaditi propusteno.

Tako je bilo i prošle godine. Nema razloga da im ne vjerujemo i za ovu godinu.

New Report

Close