KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stigla objava sa bloga? German PMI? Ili je nesto trece odgovorno za danasnji rast?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Izgleda da se netko stvarno ne sali ovdje s kupnjom…srecom da sam na vrijeme prebacio ADRS u KODT iako sam se dugo premisljao oko tog poteza..

Cini mi se da duhanska industrija bas i nema neku prespektivu. Uz to ADRS je jako izlozen balkanskim trzistima na kojima kupovna moc pada.

KODT ima puno bolju geografsku disperziranost. Mada je cinjenica da marze transformatora i dalje padaju. Ovdje je rizik i drzavno vlasnistvo. Clanstvo u EU im je sansa da dobiju vise poslova. Obnova zeljeznica u RH bi im tekodjer trebala pomoci.

Ako vjerujes da zarada KODT-a moze rasti in high single digits, onda ova kupnja ima smisla.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Gospon Hao je kupio sve kaj je planirao i to debelo ispod 1100kn….A po promjenama u top10 vidim da i ti kupujes jednu po jednu dionicu …

Ovaj HPB Global ocito izlazi. sad je pitanje zele li izaci potpuno ili samo s dijelom portfelja

...

HPB već dugo nije prodavao KODT (iskrcali su se Berkopić, Basler, skrbnički ZABE)

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ne tako davno ivana je pisala ovako na stranici br 1…
evo i link..http://www.poslovni.hr/forum/tema/kodt-koncar-distributivni-i-specijalni-transformatori-dd-1410

Gospodine alesar.
– na prihod od 297m dobit od 12m je jako mala.
– neš mi ti dobiti od 2m dolara, i to veća 72%, pa što su prije radili.
– koliku obično isplaćuju dividendu po dionivci ?
– u HR ima dosta boljih firmi.
– nego napišite Vi meni, ja sam kupio tu dionicu i moja je velika želja da je kupuju i drugi kako bi cijena išla gore, samo da se ne dogodi kao s ELPR evo ga već na 306kn.
Pozdrav uvaženi kolega.

p.s.
a di je ono i lave dis gejm..

A BALVANA!!! :) :) :)

Zanimljiv nalog na KODT-P 1500@1120

Čini se da je HPB odlućio izaći potpuno…Zanimljiva odluka pogotvo jer im KODT iznosi skoro 10% portfelja, i najveća je pojedinačna investicija tog fonda.

Končar D&ST d.d. 4,97%
Končar D&ST d.d. 4,66%

...

Izašlo izvješće za prošlu godinu…
Uglavnom zadovoljan, mislim da se puno očekuje od novog pogona.

Nema niti riječi o planu za ovu godinu? Mislim da je to prije bilo u godišnjim izvještajima (ispravite me ako nije)!

O planovima za tekuću godinu uobičajeno se piše u pozivu za Glavnu skupštinu društva (taj poziv obično izađe u NN potkraj svibnja). Godišnji plan društva Usvaja Uprava i NO a Glavna skupština ga samo prima na znanje.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ad 8. Glavna skupština prima na znanje godišnji plan Društva za 2013. godinu, usvojen od strane Uprave i Nadzornog odbora sa sljedećim najvažnijim veličinama:
– ukupni prihodi 710.800.000 kn
– ukupni rashodi 673.800.000 kn
– bruto dobit 37.000.000 kn
– porez 7.400.000 kn

NN 42 od 10.04.2013.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


godišnji plan Društva za 2013. godinu, – ukupni prihodi 710.800.000 kn[

Ivan Klapan: Končar D&ST planira milijardu kuna prihoda 2015.

Končar D&ST ulaže 86 milijuna kuna u laboratorij za ispitivanje transformatora, a sljedeće godine otvara 30 novih radnih mjesta, kaže u intervjuu Banci Ivan Klapan, predsjednik Uprave

Nives Matijević Objavljeno 15.27, 11.07.2011.
Dok druge kompanije odgađaju investicije za bolja vremena, Končar distributivni i specijalni transformatori (D&ST) upravo je krenuo u realizaciju 86 milijuna kuna vrijedne investicije – gradnju novog laboratorija za ispitivanje transformatora. Završetak laboratorija u srpnju 2012. otvara mogućnost povećanja proizvodnih kapaciteta i zapošljavanje 30 ljudi.

“Naš je projekt od Ministarstva gospodarstva dobio status nositelja poticajnih mjera i pokaže li se u sljedećih 10 godina uspješnim dobit ćemo porezne i druge olakšice. Donese li investicija novo zapošljavanje i dobit, država će nam kroz smanjenu stopu poreza na dobit u deset godina vratiti oko 40 posto njezine vrijednosti. Vrlo mali broj tvrtki u Hrvatskoj koristi ovu mogućnost, iako je to vrlo dobra i društveno korisna mjera”, kaže u intervjuu Banci Ivan Klapan koji 20 godina vodi jedno od najuspješnijih društava koncerna Končar i jednog od vodećih hrvatskih izvoznika.

Cilj kompanije je da 2015. godine ostvari milijardu kuna godišnjeg prihoda. U radijusu oko 5000 kilometara drži 3 do 5 posto tržišta, pa čelni čovjek Končar D&ST-a ocjenjuje kako imaju dovoljno prostora za rast.

U ovom, jednom od svojih rijetkih istupa u medijima, Klapan govori o vrlo specifičnom biznisu s transformatorima, o industrijskoj špijunaži, te o složenom sustavu prepreka na koje nailaze pokušavajući ući na tržišta zapadnih zemalja.

Končar D&ST razmatra i pokretanje proizvodnje transformatora u Nigeriji, jednom od svojih najvažnijih tržišta na kojem ostvaruju oko 20 posto ukupnog godišnjeg prihoda.

Klapan također naglašava da je Končar D&ST, za razliku od mnogih drugih tvrtki u Hrvatskoj koje to ne čine ni danas, još prije 15 godina uveo hedging kao sustav zaštite za valute koje nisu euro, kao i terminske ugovore za strateške sirovine koje koriste u proizvodnji, poput bakra.

“Upravljanje rizicima važan je dio posla”, poručuje Klapan duboko uvjeren da će onima koji spekuliraju na kraju zarada biti – nula!

16.04.2013.

Ne hvatamo pokretače tržišta, već čekamo svoju prilikuDionički

fond HPB Investa u dosadašnjem dijelu godine ostvario je najbolji prinos na tržištu. Podovom toga, razgovarali smo s Borisom Guljašem, fond menadžerom koji upravlja tim fondom.

Koji je razlog uspjeha fonda?
Ukratko, dionice su odradile svoje. Portfelj tog fonda već je nekoliko godina gotovo isti, no tek je sada došlo do značajnijeg rasta cijena dionica u koje fond ulaže. Nismo tip investitora koji hvata pokretače tržišta, nego dugoročnim ulaganjem čekamo svoju priliku. Ove su godine te pozicije, kao što je npr. dionica Končara D&ST-a, prepoznate od strane domaćih ulagača kao kvalitetne i došlo je do njihovog rasta.

Kada ste ušli u te pozicije?
Dionice Končara D&ST-a kupujemo od osnutka, a dionice NIS-a od njihove pojave na tržištu. Iako smo određene dionice započeli kupovati tek unazad šest mjeseci, najveći broj kupljen je prije više godina. (…)

iCapital: Končar D&ST bi mogao profitirati od pokretanja investicijaBurze 18.2.2013. 13:47 Poslovni.hr

iCapital: Končar D&ST bi mogao profitirati od pokretanja investicija

New Report

Close