KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Solid state transformatori tek izlaze iz prototipne faze, očekuje se veliki CAGR (>80%) ali s niske baze, tako da bi tek u 2020. prodaja iznosila preko 5 mlrd $. KODT ih ne proizvodi, ali bi imho trebao imati na oku ovu tržišnu nišu.

Analiza tržišta solid state transformatora:
http://www.marketsandmarkets.com/Market-Reports/solid-state-transformer-market-774.html

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Twix i Petrice.. Bravo momci, radite i u trećoj smjeni! Svaka čast!
Takve konstruktivne postove podržavam…
Konačno nešto za upit, usvojit i nema veze sa Sedmom! [emo_palacg]

pišem samo na dionicama koje držim..


Solid state transformatori tek izlaze iz prototipne faze, očekuje se veliki CAGR (>80%) ali s niske baze, tako da bi tek u 2020. prodaja iznosila preko 5 mlrd $. KODT ih ne proizvodi, ali bi imho trebao imati na oku ovu tržišnu nišu.

Analiza tržišta solid state transformatora:
http://www.marketsandmarkets.com/Market-Reports/solid-state-transformer-market-774.html

I meni se cini da solid state transformatori imaju potencijala u buducnosti. Bilo bi interesantno cuti kakvi su planovi KODT-a i KOEI-a u tom smislu.

Zaduzit cemo Ivku da napravi istrazivanje o solid state transformatorima, trzisnim potencijalima ovog proizvoda i planovima KODT-a.

Ivkina jedina preokupacija je briga o njenom macku. Kako je veljaca i macak ima puno pametnijeg posla nego da bude sa Ivkom, ona je u ovo doba godine potpuno besposlena. Ovo istrazivanje ce joj pomoci da kvalitetnije potrosi vrijeme, a i zajednica se imati koristi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Solid State Transformer Concepts in
Traction and Smart Grid Applications
J.W. Kolar, G.I. Ortiz
Swiss Federal Institute of Technology (ETH) Zurich
Power Electronic Systems Laboratory

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.pes.ee.ethz.ch%2Fuploads%2Ftx_ethpublications%2F__ECCE_Europe_SST_Tutorial_FINAL_as_corrected___extended_after_ECCE_12_130912.pdf&ei=_YAiUdD0Lebm4QTmg4HQAg&usg=AFQjCNHj8Bx1Ak4Mrz4OwHGDkiWysgB_1Q&bvm=bv.42553238,d.bGE&cad=rja

to je direktni link,file ima 12.3MB i 166stranica pa kome se neda skidat,

SST Limitations – Application Areas

SST Limitations
– Efficiency (Rel. High Losses 3-6%)
– High Costs (Cost-Performance Ratio still to be Clarified)
– Limited Volume Reduction vs. Conv. Transf. (Factor 2-3)
– Limited Overload Capability
– (Reliability)

■ Potential Application Areas

Applications for Volume/Weight Limited Systems where 3-4 % of Losses Could be Accepted
– Traction Vehicles
– UPS Functionality with MV Connection
– Temporary Replacement of Conv. Distribution Transformer
– Parallel Connection of LF Transformer and SST (SST Current Limit – SC Power does not Change)
– Military Applications

Overall Summary
● SST is NOT a 1:1 Replacement for Conv. Distribution Transformers
● SST will NOT Replace ALL Conv. Distribution Transformers (even in Mid Term)
● SST Offers High Functionality BUT shows also Several Weaknesses / Limitations
 SST Requires a Certain Application Environment (until Smart Grid is Fully Realized)
 SST Preferably Used in LOCAL Fully SMART EEnergy Systems
@ Generation End (e.g. Nacelle of Windmills)
@ Load End – Micro- or Nanogrids (incl. Locomotives, Ships etc.)
 Environments with Pervasive Power Electronics for Energy Flow Control (No Protection Relays etc.)  Environments which Could be Designed for SST Application

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


A što kazati za nas koji smo je kupovali ispod i oko 6000 što je danas 3000? Za nas je i te kako med i mlijeko. Heaven čak [emo_namigusa]

– znalci[emo_smijesak].

– I love this game.
Pozdrav !


– znalci[emo_smijesak].

– I love this game.
Pozdrav !

Sto si igrala na Malagu?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@malibu

Vrlo korisno. Koliko sam ja razumio zbog toga sto su vrlo laki SST-ovi bi potencijalno mogli imati najvecu aplikaciju u transportu. A s obzirom na controlability i u smart mrezama.

ABB ima dosta ocekivanja od SST-ova.

Bilo bi dobro da i KODT pokusa napraviti iskorak van proizvodnje klasicnih transformatora. Ovo izgleda kao jedna mogucnost.

ETH je jedno od najboljih svijetskih sveucilista, po mnogo cemu vodece. Einstein je doktorirao tamo. Autori rada nisu Svicarci: jedan dolazi iz Austrije, a drugi iz Chilea. Ko zeli imati kvalitetno skolstvo mora traziti talent po cijelom svijetu.

U zemlje koje su otvorene mladim i talentiranim ljudima svi zele investirati. U zemlje koje nisu sposobne privuci talent, tesko je privuci investicije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Dakle ABB je opravdao ocekivanja. Da li ce KODT napraviti isto?

Komentar izvješća i usporedba s konkurencijom ABB.

ABB.

– p/e 16.77
– div. 2.86%

KODT.

– p/e 7.77
– div. 5.20% (prethodne godine)
– rast u odnosu na isto razdoblje prethodne godine 55% (točno sam napisala pedeset i pet posto, malo je firmi u svijetu koje se mogu pohvaliti takvim rezultatom).
– izvoz 75%.
– rast ugovorenih poslova 11%.
– zarada po dionici 4Q 53.09 kn.
– ako tako nastave to bi bilo 4 x 53.09 = 212.36 kn (godišnja dobit po dionici).
– na cijeni 1.000 kn (dionica), ta buduća dobit bi iznosila 21.24% po dionici.
– ili kad bi usljedio pad dionice na 600kn ta dobit bi bila 35.39%.
– sada sami morate procjeniti hoće li cijena dionice ići na 600kn ili 1.600kn (ne želim drukati na cijenu jer upravo na ovoj dionici ja ponekad znam značajno spuštati ili podizati cijenu ovisno kako sam raspoložena).

– za prošlu godinu je dobit po dionici 130.24 kn, kad bi svi ti novci išli na dividendu, div. prinos bi bio 13.02% .
– usporedite ovo 13.02% i div. prinos ABB od 2.86%.
– po svim parametrima KODT je brutalno bolja firma od ABB.
– a sama uprava se očitovala kako će ti rezultati biti i puno bolji nego su sada.

– I love this game.
Pozdrav !


– po svim parametrima KODT je brutalno bolja firma od ABB.

This Girl is on Fire

Vaš link …

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


znali su to kupci ovih dionica koji marljivo skupljaju već mjesec dana
a sad znamo i mi ostali

P/E.

– prije izvješća p/e vam je bio preko 9, danas je on na seriji p 7.77 .
– na najjeftinijim kupnjama prije ovog rasta p/e je bio oko 7.
– s ovim rastom cijene dionice a fenomenalno dobrim FI cijena dionice je ponovno jeftina (7.77).

– trenutno vam tu ide rušenje cijene, zašto ? tko ? i kako ? to vam sigurno neću napisati.
– ali mogu napisati kako će 1Q također biti brutalno dobar.
– a to će ponovno spustiti p/e te će dionica ponovno biti jeftina.

– I love this game.
Pozdrav !

Ušao sam u KODT PA još kao jako mlad i to je bila jedna od najbrutalnijih zarada ikad. No onda je došo kijamet. Stvarno mi nije jasno na ovoj dijonici da je hvale i mrtva i živa usta a ona će opet ispod 1000. Dok s druge strane na kojekakvim krepanim mačkama vrti se i dobiva i gubi se lova samotako. Mora postojati neki catch. Osim krize slovilo se o cijenama bakra, to mi je bila najsuvislija teorija ahilove pete KODT a.


This Girl is on Fire
Vaš link …

Cijena rada.

– švicarci su skupi, skup im je franak.
– danas je njima problem izvoziti i čokoladu, jer su preskupi.

– zahvaljujući ovoj vladi Hrvatska ima najjeftiniju radnu snagu.
– mi smo puno konkurentniji od Afrike, Indije, Kine…
– kod nas dobijete Dr. Mr. Pr. za 1.600kn ili 210 eura mjesećno.
– a kako bi naša poduzeća bila konkurentnija vlada je poslodavcima omogućila i to da ne trebaju plaćati radnike.
– upravo zbog toga naša privreda je cjenovno najkonkurentnija u svijetu.
– znaju gospon Slavko i Zoki svoj posao i zbog toga ih jedino ja na ovom forumu podržavam.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close