KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A reminder for you KODT nation.
ABB reports tomorrow.

ABB reports today.

– today +5.53%
– week +8.28%
– 3 months +21.79%

KODT-r-a

– tjedno +4.36%
– mjesećno +19.46%
– 3 mjeseca +20.34%

– kad ih uspoređujem ne vidim neke bitne razlike.

– I love this game.
Pozdrav !


ABB reports today.

– today +5.53%
– week +8.28%
– 3 months +21.79%

KODT-r-a

– tjedno +4.36%
– mjesećno +19.46%
– 3 mjeseca +20.34%

– kad ih uspoređujem ne vidim neke bitne razlike.

– I love this game.
Pozdrav !

Vidjet cemo KODT-ove rezultate pa cemo porediti. Nisam stigao procitiati izvjestaj ABB-a, ali mora da je dobar kada je cijena skocila preko 4%.

Dakle ABB je opravdao ocekivanja. Da li ce KODT napraviti isto?

Happy Valentine’s Day Ivka.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

izašlo izvješće, dobit skoro ista kao i prošle godine…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


izašlo izvješće, dobit skoro ista kao i prošle godine…

Onako na prvu, izgleda da uprava i opet nije lagala u prethodnim kvartalnim izvješćima o poslovanju u ovoj godine.

Još da ostvare i zacrtano do 2015… [emo_novac]

Još uvijek imaju velika potraživanja od kupaca, puno veća nego u 2011. godini. Još da se i to naplati…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

11% rast ugovorenih poslova u odnosu na 2011.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ja zadovoljan jer sam ocekivao nesto manju dobit nego 2011 samo iz razloga jer je sve ovisilo o zadnjem kvartalu da nadoknadi zaostatak od prijasnjih razdoblja

Ignore : renči

uprava ove firme ima uvijek rezultate po planu ili neznatno ispod ili iznad plana
dokazali su to i ovaj puta
proizvodni kapaciteti su povećani naruđbe povećane
znači imamo sve preduvjete za daljni rast prihoda i dobiti[emo_palacg]
znali su to kupci ovih dionica koji marljivo skupljaju već mjesec dana
a sad znamo i mi ostali

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


uprava ove firme ima uvijek rezultate po planu ili neznatno ispod ili iznad plana
dokazali su to i ovaj puta
proizvodni kapaciteti su povećani naruđbe povećane
znači imamo sve preduvjete za daljni rast prihoda i dobiti[emo_palacg]
znali su to kupci ovih dionica koji marljivo skupljaju već mjesec dana
a sad znamo i mi ostali

A najvise mala Ivka. Ona je to zbilja vrijedno skuplja, kao pcelica. Nekada 1 kom, nakad 2, a ponekad ja poklopi pa budu cak i 4 kom

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A najvise mala Ivka. Ona je to zbilja vrijedno skuplja, kao pcelica. Nekada 1 kom, nakad 2, a ponekad ja poklopi pa budu cak i 4 kom

neki bi rekli zrno po zrno – palača, zar ne? [emo_cool]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!


A najvise mala Ivka. Ona je to zbilja vrijedno skuplja, kao pcelica. Nekada 1 kom, nakad 2, a ponekad ja poklopi pa budu cak i 4 kom

neki bi rekli zrno po zrno – palača, zar ne? [emo_cool]
[/quote]

Palacu ce rijesiti udajom. Ostao je jos jedan britanski princ slobodan. A i nije luda da Linicu placa porez na nekretnine.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Procitao sam izvjestaj ABB-a i conference call transcript.

ABB je velika tvrka koja se satoji od 5 divizija: discrete automation, process automation, low voltage systems, power systema i power products.

Za KODT su najinteresantniji power products jer je to divizija koja proizvodi transformatore, izmedju ostalog. Rezultati za ovu diviziju su slijedeci:
Orders +3%
Revenue +2%
Op EBITDA margin 14.8% (expectations for 2013 is 14.5%-15%)
Change in margin vs. FY 11 -1.5%

Ovo su rezltati za citavu diviziju, nema rezultata za pojedinacne business units unutar divizije.

Sa conference calla:
– margins continue to suffer from pricing (Najvise krive neke Koreance koji spustaju cijene posebno na Bliskom Istoku). U 4Q FY2012 pricing detoriation was 2-3%.

– Spominjali su i neke solid-state transformatore koji ne koriste uopce zeljezo i bakar. Efikasniji su 10% (sto je ogromna usteda), znacajno su laksi. Uspijeli su to razviti ali koliko sam shvatio nema jos serijske proizvodnje.

Vaš link …

Da li KODT razvija solid-state transformatore ili ima namjeru ici u tom smjeru? Izgleda kao vrlo obecavajuca tehnologija gdje bi se moglo dobro zaraditi. Mislim 10% smanjenja gubitaka je vise nego dovoljan razlog da utilities krenu u masovanu zamjenu infrastrukture.

Na razini grupe losiji rezultati u Kini, Njemackoj i Italiji, dobri u US, UK, Rusiji, Brasilu… India had very difficult comps for this quater. Povecali dividendu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close