KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@persjesus
Bome dugo više ne budete vidjeli 1000 kn po dionici Kodt-a.



@persjesus

Bome dugo više ne budete vidjeli 1000 kn po dionici Kodt-a.

Fine with me![emo_palacg]



@persjesus

Bome dugo više ne budete vidjeli 1000 kn po dionici Kodt-a.

???..navlakač

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Dobre fundamentalne pokazatelje ima KODT ali moze imat i bolje ali cijena nece puno gore dok HPB koci,mozemo se tek zadovoljit solidnom dividendom do daljnjega

P.S imam dosta KODT P i R

Vidljivo je da je kriza.
Zadnjih par dana imamo lijepe poraste prometa (pogotovo na PTKM, INGR i sl. Druka se na gubitašima da se zaradi za tjedan dana na Kromplazu 😉
U ovo vrijeme, prijašnjih godina, svi su bili gore…[emo_namigusa]

Usput kupimo i koju KODT, dok je još jeftino, zar ne?

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!


P.S imam dosta KODT P i R

???… navlakač

– I love this game.
Pozdrav !

Ovo valjda HPB dionički rasprodaje… 755 komada po 990

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Vrlo vjerojatno…ivana7 koliko procjenjujes da im je jos ostalo?

početkom tjedna su imali cca 1500 komada…
ali tu je i hpb global sa cca 2200 komada

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Nisam siguran ali mislim da si u krivu. Imaju oni puno vise od tih par tisuca komada,naravno mislim na sve HPB-ove fondove zajedno

Evo zbrajao sam malo top10….imaju oko 7 tisuca komada p i r serije zajedno


Evo zbrajao sam malo top10….imaju oko 7 tisuca komada p i r serije zajedno

HPB u top10.

– 2009 – 12.71%
– 2010 – 12.34%
– 2011 – 6.63%
– 2012 – u top10 vidljivo 6.589 dionica, imaju 4 fonda i nije sve vidljivo u top10, ali to je totalno nebitno tisuću dionica +/-.

– ako je 7.000 dionica to bi bilo 2.73% .

– a bitno je to kako su oni u ove 4 godine prodali 10% ili 25.561 dionicu.
– ta njihova agresivna prodaja u ovoj krizi je zaustavila rast na ovoj dionici.
– fond menagere u HPB nemojte kriviti jer oni nisu mirovinski fond koji ima konstantne prihode i stalno mogu kupovati, prodaje ih ne zanimaju.
– HPB upravlja otvorenim fondovima i desio im se odljev love odnosno investitora.
– a za isplatu tih investitora bili su prisiljeni prodavati KODT i ostale likvidne dionice.

– prije cca 6 mj. je zaustavljen taj odljev investitora iz OIF (ne smanjuje se imovina OIF), trenutno je burza živnula i donosi lovu te je za očekivati ponovni priljev investitora u OIF, a upravo to će dizati cijene većini dionica na burzi.

– tako ti HPB fondovi sigurno neće izlaziti iz cjelokupne pozicije KODT.
– ali ako KODT bude rasla a ostale dionice u portfelju im ne rastu oni moraju prodavati KODT jer jedna dionica u portfelju im ne smije prelaziti (bubam napamet) 10%.

– sada je sve na firmi KODT, ako budu dobri poslovni rezultati cijena ide gore bez štopanja od tih HPB fondova.
– vrijedi i suprotno, loši rezultati cijena dolje.
– ja se kladim (pretpostavljam s 90% sigurnosti), 4Q bi trebao biti najbolji u prošloj godini.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close