KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa ja sam bio rekao da treba još malo pričekati s kupnjom. Sredina 12 mjeseca, ako se ovaj ARMAGEDON zaustavi moglo bi biti dobro polazište za kupnju transića.

lp[emo_naivan]

– ovo je dobro napisao gospon Haso, kratko i jasno.

– u ovom kvartalu sam rušila ovu dionicu, ali je išlo dolje p-850 r-900, na tim cijenama se pojavio veliki otpor, odnosno došli kupci s milijunima kuna niotkud.
– potom sam išla u dokup, nisam nešto zaradila na tom trejdu jer nisam uspjela srušiti cijenu na željeni nivo.
– prije izvješća je kupnja dobro ojačala i zbog lipara je bilo teško kupiti neke količine, a prodaja je totalno stala.
– nakon izvješća kupnja na višim cijenama je pometena.
– sada ide lagani pad i nikakvo trgovanje.

– I love this game.
Pozdrav !

Ima li nekih važnih razlika između P i R? Dividende? Likvidnost?


Ima li nekih važnih razlika između P i R? Dividende? Likvidnost?

Podatke o likvidnosti možeš sam istražiti. Dividende su jednake na obje serije od 2000. godine, prije toga povlaštena serija imala je veće dividende od redovne. Za dugoročne male investitore najbitnija je razlika povoljniji tretman redovne serije u slučaju preuzimanja. Ne vjerujem u preuzimanje u bližoj budućnosti, ali u daljnjoj je moguće. Za povlaštenu seriju potecijalni preuzimatelj može ali i ne mora objaviti javnu ponudu, dok za redovnu uvijek ide javna ponuda. Svatko za sebe treba procijeniti koliko mu vrijedi ta opcija. Zadnjih godina prosječna tržišna premija na redovnu seriju bila je cca 10%, ali uz oscilacije 0% – 25%, pa se povremeno moglo zaraditi i na arbitraži.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Glede razlika izmedju PA i RA, mislim da je važno napomenuti da mirovinski fondovi ne smiju kupovati PA. Ovaj podatak sam negdje pročitao ali ne garantiram da je točan.

D&ST zapošljava nove ljude:

http://www.moj-posao.net/Posao/212713/Projektant-konstruktor-u-servisu-mz/

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Među najvećim ulaganjima je modernizacija proizvodnje u Končar – Distributivnim i specijalnim transformatorima koja se odvijala u tri ciklusa i upravo je treći pred završetkom. Najznačajnija je izgradnja i opremanje nove proizvodne hale za srednje energetske transformatore 40-100 MVA, visokonaponskog laboratorija sa strojarnicom te uređenje skladišnog i uredskog prostora. Vrijednost investicija u sva tri ciklusa iznosi gotovo 200 milijuna kuna. Ta ulaganja D&ST-u su omogućila povećanje ukupne realizacije s 210 milijuna kuna na oko 680 milijuna kuna godišnje, a izvoz s oko 140 milijuna kuna na oko 550 milijuna kuna. Končar – Energetski transformatori (pridruženo društvo) investirali su gotovo 300 milijuna kuna u povećanje proizvodnih kapaciteta od ranijih 10.000 MVA na 25.000 MVA godišnje. Izgrađena je i opremljena nova ispitna stanica te proširene i opremljene radionice za namatanje namota, hale montaže i rezanje magnetskog lima.


Izgrađena je i opremljena nova ispitna stanica te proširene i opremljene radionice za namatanje namota, hale montaže i rezanje magnetskog lima.

Posto Ivka mora nekako povratiti gubitke na trejdanju certifikata, najbolje da se zaposli u pogonu rezanja magnetskog lima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Radić pojačao 8. mjesto s dodatnih 90 dionica.

Ovdje se dosta pisalo o poslovima u Africi, a sad pak iz priloženog teksta proizlazi da je “Švedska ove godine najznačajnije tržište energetskih i distributivnih transformatora (13 milijuna eura)”.

Pročitajte što je sve Končar radio ove godine

Ivka koliku dividendu s obzirom na pad prihoda očekuješ ove godine?

Nisam Ivka ali KODT daje dividendu 40% od dobiti svake godine.Pričekajmo još taj zadnji kvartal pa da vidimo i dobit i da li će uprava održati riječ.
BTW.vani glavni konkurenti ABB i Siemens lijepo rastu.

"Only dead fish swim with the stream"

220.000 kn prometa, zadnja cijena 1.000 kn, ovo već dugo nismo vidjeli.

New Report

Close