KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Svi vide te podatke iz TOP 10. Prikupi podatke i vijest o stanju energetike u svijetu i slicno. To bi bilo puno korisnije.

– pedviđanja EU transformatorskih firmi je povećanje marži od +10% za ovu godinu.

– PRweb Global Electricity Trransformers Market prognozira za sljedećih 5g. ili do 2017. godišnje svjetsko povećanje od 9% za to tržište.
– a to vam je 45% u narednih 5g.

– ova firma se trenutno i priprema za to, jer od lipnja će krenuti nova proizvodna linija koja će omogućiti cca 40% veću proizvodnju.

– prodaja u RH im je cca 15%, ostalo je izvoz.
– a ova vlada ima u planu velika ulaganja upravo u poboljšanje električne mreže, a u tom segmentu su svakako i transformatori.

– a rast proizvodnje i povećanje dobiti bi dugoročno trebali utjecati na povećanje cijene dionice na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Eto to je vec korisno. Umjesto onog davljenja sto je tko kupio/prodao.

Jos dodas link na referencu tako da ljudi mogu procitati citav clanak

Vaš link

Napredujes mozda jednog dana budes imala svoju sljedbu. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



@Ivana7
: primjetio sam da nekad brkaš jednostavni i složeni kamatni račun. U ovom slučaju treba primjeniti složeno ukamaćivanje:

godišnji rast od 9% znači da će za 5 godina ukupni rast iznositi
(1,09 ^ 5 – 1) * 100 = 53,86%, a ne 45%

– ovo je predviđanje ili prognoza.
– to može biti 40% ili 60%.
– te sam množila 9% x 5g. = 45% .
– potpuno je točno to što ste vi napisali 53.86%,
– ali da taj porast bude i 30% to je veliki rast i još plus imamo povećanje marži.

– nedavno sam na temi Best buy pisala neke prinose kta. na kta.
– to možemo raditi kod fiksnih dividendi ili kta. a ti izračuni su mi točni u lipu.
– zabavno mi je računati neki prinos 10%, 15%, 20%.
– pa koliko to nosi s reinvestiranom dobiti za 5, 10 godina.
– ali praksa je nešto sasvim drugo, najvažnije je da portfelj raste.

– I love this game.
Pozdrav !

Preokret trenda.

– o ovom nitko nije pisao a meni se čini dosta zanimljivo.
– u zadnje dvije godine smo imali normalnu proizvodnju,
– ali je izostao onaj uobičajeni rast od 20% koji ludo diže cijenu dionice.
– a to je bilo zbog svjetske krize i velikog pada marži.
– ali i u toj krizi ova industrija transfornatora je opet poslovala s dobrom dobiti.

– hoće li u narednom periodu ta dobit biti znatno veća ????

– Prihod.
– 4Q10 133.5 M
– 4Q11 137.9 M
– a na godišnjem nivou smo imali pad s 698 na 673M.
– još više raduje ugovoreno povećanje posla od 6% u 4Q11 .

– upravo mi te brojke govore o prmjeni trenda.

– I love this game.
Pozdrav !

Komentar trgovanja.

– točno onako kako sam predvidjela.
– prodaja je snažno ojačala a kupnja je i više nego simbilična.
– na cijeni 1.200kn se je stvorio veliki čep, teško će se svladati taj otpor.
– kako trenutno imamo više velikih prodavača sasvim realno je očekivati pad cijene.
– a možda dođe i koji veliki kupac i sve to počisti, tada ovo leti gore.

– ako želite kupiti jeftino tada postavite sitne naloge na prodaji, koju kunu ili lipu ispod ovih velikih naloga.
– prodavati će oni ovo i za 1.000kn, možda i niže, zašto im skupo plaćati ovu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

Opet ove stvari 🙁 Ajde piši o transformatorima (vidio sam da ti to možeš!), o ručku, kolačima, bilo što samo ne ove trgovinsko-cjenovne stvari, to me previše iritira. Izgleda kao da smo u nekakvoj kockarnici a ne na temi dionice. To stvarno nema smisla, što će nam to ovdje, samo se zagušuje tema time, čisti spam.


Opet ove stvari 🙁 Ajde piši o transformatorima (vidio sam da ti to možeš!), o ručku, kolačima, bilo što samo ne ove trgovinsko-cjenovne stvari, to me previše iritira.

gospon Lynx.

– ova dionica je o.k., jedna od boljih ili najbolja na našem tržištu.

– ali cijena dionice određuje je li kupnja povoljna ili nije.
– niža cijena dionice će potaknuti veću likvidnost, a moći će iz nje izići ovi HPB fondovi koji je doslovno godinama koče.

– ovo je trenutno jedna mala psiho igrica u kojoj ja rušim cijenu dionice.
– za sada mi dobro ide.

– jednog dana ću i dizati cijenu.

– vama trenutno ništa ne znači je li cijena dionice 900kn ili 1.500kn ako ste dugoročni investitor.
– dividenda će biti ista bez obzira na burzovnu cijenu.

– na ovoj dionici novce sigurno nećete pogubiti.
– znam kako je puno ljepše gledati kako portfelj svakodnevno raste i raste.
– rasti će i ovo, ali kada se riješimo velikih prodavača.

– neće vam ova dionica rasti jer će sada ovo netko ko lud kupovati.
– ovo će rasti zbog dobrih fundamenata, i normalno dobre reklame.

– a sada ako mislite kako će dionica pasti, prodajte 10 dionica po 1.100kn i možda budete mogli kupiti za te novce 11 dionica po 1.000kn .
– ako vas igrica ne zanima nemojte ništa raditi, jer će cijena ponovno rasti.
– ako vam je dionica jeftina kupujte.

– I love this game.
Pozdrav !


Ako je sve stvarno tako pozitivno za tržište i za poduzeće kako navodite, onda će Chrisijan Floričić opet omastiti brk. Nevjerojatno kako taj čovjek uvijek nanjuši dobru priliku!
Je li netko možda zna kad je Floričić stekao dionice na 2. poziciji i po kojoj cijeni?

2. FLORIČIĆ KRISTIJAN (20412779890) 9.916 5,11 Osnovni račun

Investiranje ili špekuliranje.

– od kad pratim ovu dionicu gospon Floričić je tu bez pomjene broja dionica.
– gledala sam i povijest trgovanja, na vrhu nije izlazio.
– a možda je ovu dionicu kupio za 2-3 sadašnje dividende.
– znam kako su dionicu TUHO kupovali, akumulirali po cijeni sadašnje dividende s diskontom 50% (milijunski prometi), kupovali su dionicu za 30-40kn a sada je dividenda 80kn.

– kod gospon Floričića gledam brojku 9.916 dionica .
– a to je prošle godine donjelo 545.380kn, djeljeno s 12 mjeseci, 45.448kn .
– a to je nešto fenomenalno.
– dionica i više nego sigurna investicija.
– dividenda svake godine cca 10% veća .

– na temi Best buy sam dosta pisala o tom fenomenu, kada više ne trebate raditi.
– imate jedan jedini život i probajte u njemu uživati, ali bez rada, odnosno radite ono što vas zabavlja.

– I love this game.
Pozdrav !

Čačić kaže kako će u prijenos i distribuciju električne energije ove godine uložiti 450m eura.Znači isključivo samo u el. mrežu.
Jedan dio kolača će uzeti i naš KODT,detaljnije o projektima sljedeći tjedan.
Da recimo INGR pravi transformatore samo zbog ove vijesti bi skočila 100%:)

"Only dead fish swim with the stream"

MIslim da je Floričić stekao dionice po 1200 kn prije splita i to 2006g.
Samo morate znati da današnji KODT sigurno puno više vrijedi nego prije 5-6 godina.

"Only dead fish swim with the stream"

K. F. je ulazio krajem 2006. g., kada su izlazili Arapi (Nesma). Cijena je bila 1200 kn (usklađeno za split 600). Zajedno sa Končarom dao je i ponudu za preuzimanje.

http://www.hanfa.hr/uploads/52-06-4.pdf

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

@Bigfoot
Zašto (okvirno) vrijedi puno više?
Ok, ako vrijedi više, onda je pohvalno to što je Flori već prije 5-6 godina shvatio da će tek vrijediti puno više. [smiley]

Vrijedi više jer KODT ima iza sebe samo odlične FI ili prevedeno puno se para prelilo u KODT od tada.
Osim toga ulagalo se(i još se ulaže) u nove proizvodne kapacitete i zaposlenike.A i know how i iskustvo svih ovih godine isto tako kod KODT itekako puno znači.
KODT transformatori su priznati brend u svijetu.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close