KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sada ti je vrijeme da izadjes. Petak je vecer. Nemas sta izgubiti. Cak je i Knox izasao.

Ja ću sutra! 😉 Ali niti onda ne ovako rano, u ovo vrijeme se počinjem spremati, negdje u cca. 23:55 izlazim vanka, dođem prije jutra doma i možda vam stignem prije spavanja još nešto napisati ovdje! 😀
[/quote]

Tako treba, ljudi koji prate burze se redovito moraju osoboditi sressa koji se nakupi tokom tjedna.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sada ti je vrijeme da izadjes. Petak je vecer. Nemas sta izgubiti. Cak je i Knox izasao.

– danas sam spavala do 10.00 .
– bila sam na piću i kupila kruha za ručak.
– pa sam spremila ručak, na el. roštilju sam ispekla 4 velike ribe.
– poslje ručka sam spremila kolač od jabuka.
– u međuvremenu protrgovala na burzi cca 50.000kn .
– a imala sam izloženih naloga dobroooo preko 700.000kn, samo se većina toga nije realizirala.
– pa sam navečer bila u gradu i malo u šopingu.
– bila sam u 3-4 dućana iznenadilo me to što nisu digli cijenu robe za pdv.
– objasnili su mi kako im je to veći trošak nego korist, ali svaka nova pošiljka robe imati će i veće cijene.
– i sada zbrajam što sam učinila na burzi ovaj tjedan, ipak mi je to glavni izvor prihoda.
– rezultat je slab, ali pozitivan.
– na dosta toga sam se ukeširala, kapitalizirala dobru zaradu u ovoj godini.
– a što ću raditi sljedeći tjedan, zbilja nemam pojma, ali sam i više nego sigurna kako će na KODT prodaji serije p i r biti svakodnevno izloženo preko 1.000 dionica.

– I love this game.
Pozdrav !


Tako treba, ljudi koji prate burze se redovito moraju osoboditi sressa koji se nakupi tokom tjedna.

Meni je upravo burza odmor od stresa. Koga tu bilo što trese očito radi nešto krivo, ne smije to tako, mora biti zabavno, uživancija, kao nekakav film (doduše može taj film biti i dosadan…, pravo investiranje je dosadno – bar tako kažu, ali kod nas nije, kod nas za sada nije ništa dosoadno, kod nas je to jedna zabavna komedija! :D)



Sada ti je vrijeme da izadjes. Petak je vecer. Nemas sta izgubiti. Cak je i Knox izasao.

– danas sam spavala do 10.00 .
– bila sam na piću i kupila kruha za ručak.
– pa sam spremila ručak, na el. roštilju sam ispekla 4 velike ribe.
– poslje ručka sam spremila kolač od jabuka.
– u međuvremenu protrgovala na burzi cca 50.000kn .
– a imala sam izloženih naloga dobroooo preko 700.000kn, samo se većina toga nije realizirala.
– pa sam navečer bila u gradu i malo u šopingu.
– bila sam u 3-4 dućana iznenadilo me to što nisu digli cijenu robe za pdv.
– objasnili su mi kako im je to veći trošak nego korist, ali svaka nova pošiljka robe imati će i veće cijene.
– i sada zbrajam što sam učinila na burzi ovaj tjedan, ipak mi je to glavni izvor prihoda.
– rezultat je slab, ali pozitivan.
– na dosta toga sam se ukeširala, kapitalizirala dobru zaradu u ovoj godini.
– a što ću raditi sljedeći tjedan, zbilja nemam pojma, ali sam i više nego sigurna kako će na KODT prodaji serije p i r biti svakodnevno izloženo preko 1.000 dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Nisam nimalo zadovoljan ovoim izvjestajem.

Spavas do 10, nemas posla, cetiri ribe znace da jos uvjek zivis sa roditeljima, trejdas i kockas se umjesto da stvaras i ucis, sve ti se vrti oko novca, …

Mozes ti puno bolje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


trebali bi se svi postavit na 950 i skupit tamo dovoljno komada da nam to sve uvale odjednom, a mi ćemo se poslje snaći [rolleyes]

– uopće se nemojte postavljati na kupnji.
– neka kupnja bude prazna.
– a ja ću se potruditi da tu svakodnevno bude preko 1.000 dionica na prodaji (obje serije p i r).
– idealno bi bilo srušiti ovu dionicu na 900kn, jer će tek na tim cijenama biti miljunski prometi.
– ako ovima i skinete sve dionice na 1.150kn ide vam nova brana na 1.200kn, a na tim većim cijenama će biti nikakva likvidnost.

– trebate postavljati male sitne naloge na prodaji ispod velikih naloga.
– ja sam se danas mislila hoću neću postaviti nalog 200 dionica na prodaji za kunu dvije manje od onoga 1.125kn .
– ali sam se bojala da mi to ne skinete, s pravom jer je taj nalog u jednoj transakciji skinut.
– ali je poslije došao novi nalog 200 dionica na 1.150kn .

– ponovno ponavljam, ako ovi ih HPB moraju ovo prodavati skupljajte ovo na jeftinim cijenama.
– dok se oni ne iskrcaju sigurno nema rasta cijene.

– kad bi oni barem znali kao Ilirika naći velikog kupca i preko burze u jednoj transakciji to prodati, ali oni jednostavno tako nešto ne znaju napraviti.

– cijena dionice je jeftina na trenutnim fundamentima, ali to ne znači da će i cijena rasti.

– I love this game.
Pozdrav !


– kad bi oni barem znali kao Ilirika naći velikog kupca i preko burze u jednoj transakciji to prodati, ali oni jednostavno tako nešto ne znaju napraviti.

Otkuda ti znas da nisu probali naci jednog velikog kupca.

Sto se uopce opterecujes time sto netko prodaje. Ako je dionica dobra i ako ce firma dobro poslovati u buducnosti to je nebitno. Cijena ce rasti. Dugorocno cijenu ce odrediti poslovanje firme a ne HPB Invest, ti ili netko drugi. Lijepo prouci poslovanje tvrtke, sagledaj moguce rizike, prikupi informacije o globalnim trendovima i procijeni neku fer cijenu koju si spremna platiti. I to je to.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Će da bude mnogo posao za transformatori do 2 iljade i 17. godina!

Global Electricity Transformers Market to Reach US$53.6 Billion, and 9.7 Million Units by 2017, According to a New Report by Global Industry Analysts, Inc.

GIA announces the release of a comprehensive global report on Transformers (Electricity) markets. The global market for Transformers (Electricity) is forecast to reach US$53.6 billion, and 9.7 million units by the year 2017. Major factors driving growth in the market include rising demand for electricity in the developing countries, increasing capital expenditure in power sector from governments worldwide, replacement demand from developed markets, and increasing demand for voltage transformers. Additionally, factors such as increasing urbanization worldwide are expected to create increasing demand for relatively expensive gas-insulated transformers, fueling further growth in the global transformers market.


Spavas do 10, nemas posla, cetiri ribe znace da jos uvjek zivis sa roditeljima, trejdas i kockas se umjesto da stvaras i ucis, sve ti se vrti oko novca, …

Mozes ti puno bolje.


Slabo ti je to zaključivanje, ona je očito profesionalna trejderica, posao joj počinje kad se otvara ZSE :P, a zar ne bi onda roditelji pravili ručak, ono podjela posla, ako ona dobro trejda (prepostavljam da roditelji nisu u tome) neka trejda, ako mama dobro kuha neka kuha, svatko radi ono u čemu je najbolji. Nije valjda Ivana baš u svemu najbolja 😛

Prije će biti da ima svoju obitelj kojoj kuha (jer oni neznaju, pa sve spalo na jadnu Ivanu…), dakle muža/ženu i dvoje djece – jedna riba po glavi! Ali više me zanima onaj kolač. Ribe ko ribe, sigurno ništa naročito, ali kolač!! :njamnjam: Meni će danas skuhati ručak i napraviti kolač g. Todorić (KNZM-R-A), baš me zanima tko bolje kuha, on ili Ivana.

konzum ? ajmeeee …. :horor:

šta ste je se ulovili toliko, ona vam toliko diže "prašinu", jelte, ne možete se kontrolirati 🙂

a, gdje će market transformatora u narednim godina … čista špekulacija …


Svi vide te podatke iz TOP 10. Prikupi podatke i vijest o stanju energetike u svijetu i slicno. To bi bilo puno korisnije.

– pedviđanja EU transformatorskih firmi je povećanje marži od +10% za ovu godinu.

– PRweb Global Electricity Trransformers Market prognozira za sljedećih 5g. ili do 2017. godišnje svjetsko povećanje od 9% za to tržište.
– a to vam je 45% u narednih 5g.

– ova firma se trenutno i priprema za to, jer od lipnja će krenuti nova proizvodna linija koja će omogućiti cca 40% veću proizvodnju.

– prodaja u RH im je cca 15%, ostalo je izvoz.
– a ova vlada ima u planu velika ulaganja upravo u poboljšanje električne mreže, a u tom segmentu su svakako i transformatori.

– a rast proizvodnje i povećanje dobiti bi dugoročno trebali utjecati na povećanje cijene dionice na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

@Ivana7: primjetio sam da nekad brkaš jednostavni i složeni kamatni račun. U ovom slučaju treba primjeniti složeno ukamaćivanje:

godišnji rast od 9% znači da će za 5 godina ukupni rast iznositi
(1,09 ^ 5 – 1) * 100 = 53,86%, a ne 45%

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Ako je sve stvarno tako pozitivno za tržište i za poduzeće kako navodite, onda će Chrisijan Floričić opet omastiti brk. Nevjerojatno kako taj čovjek uvijek nanjuši dobru priliku!
Je li netko možda zna kad je Floričić stekao dionice na 2. poziciji i po kojoj cijeni?

1. KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. (45050126417) 131.654 67,80 Osnovni račun
2. FLORIČIĆ KRISTIJAN (20412779890) 9.916 5,11 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 8.334 4,29 Skrb. račun
4. KNEŽEVIĆ NIKOLA (76435501889) 4.670 2,40 Osnovni račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM (43449016606) 3.187 1,64 Skrb. račun
6. BASLER OSIGURANJE ZAGREB D.D. (59706054982) (1/1) 1.610 0,83 Rač. ost. namjena
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/HPB DIONIČKI – OIF S JAVNOM PONUDOM (80921653541) 1.599 0,82 Skrb. račun
8. BERKOPIĆ DRAŽEN (59062521854) 1.310 0,67 Osnovni račun
9. TOMAS MIRO (95791447197) 1.114 0,57 Osnovni račun
10. LEVAČIĆ JURAJ (45859625597) 1.000 0,51 Osnovni račun
Ukupno: 84,66%

New Report

Close