KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Interesantne promjene u TOP 10
Ivka,
mozes li nam pojasniti kakve su taktike ovih iz TOP 10 koji povecavaju i ovih koji smanjuju pozicije ?

– pa zato i služi ovaj forum kako bi neke stvari mogli pojasniti.

– dosta sam pisala o HPB fondovima, ti smanjuju pozicije, ukratko,
– u ovoj godini HPB fondovi su daleko najgori fondovi što se tiće prinosa, spadaju u samo dno dna.
– zbog toga imaju i odljev investitora, kapital im se smanjuje.
– prisiljeni su prodavati, te prodaju ovo i adpl.
– najveća investicija im je Kulska banka, dionica kojom se 2g. nije trgovalo, jedan od njihovih fondova ima preko 41% te Kulske banke u svojem portfelju.
– sljedeća najveća investicija im je OPTE, kada to počmu prodavati ode OPTE na 5kn.

– evo vam i jedne zanimljivosti.
– top10, koji povećava pozicije, bar dva su bila u top10 ili blizu toga u Luri.
– a tamo se je zaradilo preko 100%.
– neki znaju, a neki nikad neće znati.
– ići će i ovo 100% gore, ne sada, neće ni za godinu dana.
– ja sam zadovoljna s 20% godišnje, pa već vam je ovo naraslo u ovoj godini 10%.
– a biti će i dividende.
– a u ovoj godini će sigurno biti i povećanja proizvodnje.

– I love this game.
Pozdrav !



Interesantne promjene u TOP 10
Ivka,
mozes li nam pojasniti kakve su taktike ovih iz TOP 10 koji povecavaju i ovih koji smanjuju pozicije ?

– pa zato i služi ovaj forum kako bi neke stvari mogli pojasniti.

– dosta sam pisala o HPB fondovima, ti smanjuju pozicije, ukratko,
– u ovoj godini HPB fondovi su daleko najgori fondovi što se tiće prinosa, spadaju u samo dno dna.
– zbog toga imaju i odljev investitora, kapital im se smanjuje.
– prisiljeni su prodavati, te prodaju ovo i adpl.
– najveća investicija im je Kulska banka, dionica kojom se 2g. nije trgovalo, jedan od njihovih fondova ima preko 41% te Kulske banke u svojem portfelju.
– sljedeća najveća investicija im je OPTE, kada to počmu prodavati ode OPTE na 5kn.

[/quote]

Moguce da je to, a moguce i da vide nesto sto ti ne vidis.

Ko ce ga znati.

Keepin fingers crossed for you.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Komentar današnjeg trgovanja.

– iako sam dala preporuku ne kupovati promet je danas bio solidan, likvidnost u prvih dvadeset.
– protrgovalo se 201 dionica u dvije transakcije.
– neki veći ulazi.

– I love this game.
Pozdrav !


Komentar današnjeg trgovanja.

– iako sam dala preporuku ne kupovati promet je danas bio solidan, likvidnost u prvih dvadeset.
– protrgovalo se 201 dionica u dvije transakcije.
– neki veći ulazi.

– I love this game.
Pozdrav !

Pogled na prvih 10 mi govori da te je vecina poslusala izuzev izvjesnog Ede koji je kupio jedan komad. Sta ces ima svakakvih ljudi na burzi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

TOP10.

– tu se maksimalno trudim drukati kako bi cijena dionice išla gore,
– a stvarno je bez ikakvih problema ovo moglo ići gore cca +20%.

– i sada mi dođu 2 najveća dioničara na prodaji koji prodaju kao da ne postoji sutra.
– o HBP sam napisala dosta, oni još imaju nešto manje od 15.000 komada (svi njihovi fondovi), a ovaj tip što se je također počeo iskrcavati 5.266 dionica.
– to bi bilo ukupno cca 20.000 dionica.
– a to vam dođe 100 trgovinskih dana po 200 dionica dnevno.

– zanimljivosti.
– ovog tipa iz top10 koji sada izlazi sam zapamtila prije par mjeseci kada je također smanjivao poziciju.
– tada sam ga uočila u top10 LKRI.
– dobro je ronio u LKRI, kad je dobro pala više ga nije bilo u top10.

– to je ono kad mislite kako će te na nekoj drugoj dionici zaraditi puno više, ali na žalost puno vas krivo misli.

– I love this game.
Pozdrav !


– zanimljivosti.
– ovog tipa iz top10 koji sada izlazi sam zapamtila prije par mjeseci kada je također smanjivao poziciju.
– tada sam ga uočila u top10 LKRI.
– dobro je ronio u LKRI, kad je dobro pala više ga nije bilo u top10.

– to je ono kad mislite kako će te na nekoj drugoj dionici zaraditi puno više, ali na žalost puno vas krivo misli.

Ljudi grijese pogotovo kada se bave stvarima koje ne razumiju. Mozda se i ovaj ne razumije u transformatore i energetiku pa je pogresno procijenio stanje u KODT-u.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer

Ili se "ovaj" jednostavno prestao baviti "špekuliranjem" i prešo u "investitore" 🙂 Naučio što znači diverzifikacija pa ide u svoj portfelj dodati još par kompanija.



@Twixer

Ili se "ovaj" jednostavno prestao baviti "špekuliranjem" i prešo u "investitore" 🙂 Naučio što znači diverzifikacija pa ide u svoj portfelj dodati još par kompanija.

Sada je popularno ulagati u poljoprivredu jer se svi nadaju velikim poticajima iz EU. Svi pocinju nesto uzgajati u Hrvatskoj. Ili je to samo moj dojam.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Baš sam jučer to slučajno malo računao za R-A. Sa reinvestiranim dividendama zadnjih godinu dana je ovdje istina povrat smiješnih +0,03 % (ali obzirom na crobex od cca. -20 % ovo je sjajno!!) a ako gledaš zadnje dvije-tri godine od kada je ovdje stvar postala "zanimljiva" valuacijski gledano, pa eto već zadnjih 2 godine je taj povrat s reinvestiranim dividendama +19,58 % (što nije tako strašno loše, a obzirom na indeks od cca. -15 %, zapravo je fantastično), a ako gledaš zadnje 3 godine, povrat je nevjerojatnih +163 % (u odnosu na CROBEX od cca. +40 %).

– u ovu dionicu sam prvi put ušla prije 3g., većina toga na samom dnu.
– s 2 veća trejda prinos na ovoj dionici mi je preko +200%.
– odnosno investicija je isplaćena.
– prije 2-3g. tu smo imali veliki rast.
– u prošloj godini sam računala na minimalni rast do 1.500kn, dionica je došla do 1.450kn, maksimalni target mi je bio 2.000kn.
– to bi sigurno bilo ostvareno da nismo imali HPB.
– u tom periodu ti su prodali preko 15.000 dionica što je zaustavilo bilo koji ozbiljni rast.
– sada imamo istu situaciju.
– može bez problema gore ali to koči veliki na prodaji.

– I love this game.
Pozdrav !

Kako bilo dobro je da čim više dionica prodaju na ovim cijenama,prije će završiti rasprodaja.
Pitanje je koliko se zaista misle iskrcavat,sigurno je da se ne misle riješiti svih 20 000 dionica.

HPB drži dosta dionica u Srbiji i Makedoniji,tamo je isto počeo oporavak pa je za očekivati da će se smanjivati zahtjevi za isplatom udjela,zadnjih mjesec dana su u plusu 1,81 %.
Makedonski Granit(4.21% u portfelju) je imao odlično izvješće likvidnost se popravila i moguće je da će njega više prodavat.
Inače osim ADPL,KODT i GRNT sve su druge dionice nelikvidne.

"Only dead fish swim with the stream"


Baš sam jučer to slučajno malo računao za R-A. Sa reinvestiranim dividendama zadnjih godinu dana je ovdje istina povrat smiješnih +0,03 % (ali obzirom na crobex od cca. -20 % ovo je sjajno!!) a ako gledaš zadnje dvije-tri godine od kada je ovdje stvar postala "zanimljiva" valuacijski gledano, pa eto već zadnjih 2 godine je taj povrat s reinvestiranim dividendama +19,58 % (što nije tako strašno loše, a obzirom na indeks od cca. -15 %, zapravo je fantastično), a ako gledaš zadnje 3 godine, povrat je nevjerojatnih +163 % (u odnosu na CROBEX od cca. +40 %).

– u ovu dionicu sam prvi put ušla prije 3g., većina toga na samom dnu.
[/quote]

Sada ti je vrijeme da izadjes. Petak je vecer. Nemas sta izgubiti. Cak je i Knox izasao.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sada ti je vrijeme da izadjes. Petak je vecer. Nemas sta izgubiti. Cak je i Knox izasao.

Ja ću sutra! 😉 Ali niti onda ne ovako rano, u ovo vrijeme se počinjem spremati, negdje u cca. 23:55 izlazim vanka, dođem prije jutra doma i možda vam stignem prije spavanja još nešto napisati ovdje! 😀

New Report

Close