KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam kako vi, ali ja polako gubim strpljenje. Tvrtka je odlična, ali cijena dionice jednostavno stoji već godinama. Da barem imam novaca za dokup…

Ma o čemu ti to govoriš, kakvim godinama, drugo ako računaš one "balonske" godine 2006./2007., ali nakon ispuhivanja balona, ovih "zadnjih godina", daleko je to od "stajanja na mjestu". Pa nema baš tako jako puno dionica koje su dale veći povrat od ovoga (uračunajte dividende jasno).

Pa stvarno baš i nije tako flat i pogotovo ako se gleda obzirom na indeks.

Baš sam jučer to slučajno malo računao za R-A. Sa reinvestiranim dividendama zadnjih godinu dana je ovdje istina povrat smiješnih +0,03 % (ali obzirom na crobex od cca. -20 % ovo je sjajno!!) a ako gledaš zadnje dvije-tri godine od kada je ovdje stvar postala "zanimljiva" valuacijski gledano, pa eto već zadnjih 2 godine je taj povrat s reinvestiranim dividendama +19,58 % (što nije tako strašno loše, a obzirom na indeks od cca. -15 %, zapravo je fantastično), a ako gledaš zadnje 3 godine, povrat je nevjerojatnih +163 % (u odnosu na CROBEX od cca. +40 %).

Tako da, koliko god zadnja godina bila "flat" (ali bolje i flat nego -20 %), koliko god ova dionica izgledala sada podcijenjenom, nekada je bila i još podcijenjenija, o tome smo ovdje puno pričali, i ta "neefikasnost" mada se nije baš nešto naročito ispravila, ipak se krenula ispravljati što vidimo u tom ipak lijepom "pobjeđivanju indeska", +163 % prema +40 %, to ipak nije za baciti.

Istina neke su dionice dale kroz to razdoblje veći povrat (LURA: 190 % – imao i prodao, PTKM 198,44 % – imam, nažalost od "prerano", KORF 223,62 % – imam, doduše ne baš od optimalno rano, ADPL preko 250 % kad se uračuna dividenda – imam, nažalost tek od nedavno, INA također nešto preko 250 % – to nemam i nikada nisam), ali i ovo nije tako loš rezultat, mislim da +160 % u 3 godine stvarno nije loše niti da je indeks neznam kako napredovao (jer ne može puno više, nije baš uobičajeno) a pogotovo u ovom cca. +40 % slučaju, pa prešišalo ga ovo za više od 120 postotnih bodova, nije to mala stvar. A ovih par boljh, pa one su svoje zaslužile, kao što je i KODT svoje zaslužio i zaslužuje sve ono što će dalje lijepoga ovdje tek doći.

Ako izabicimo Inu kao "specijalnu okolnost" i ne tako očitu vrijednost (u ovoj količini), i HRDH kao čudnu i nelikvidnu situaciju, čini se da u portfelju od 5 "najboljih dionica" zadnje 3 godine odokativno ovako iz mojedionice.com što vidim (a 5 je neki minimum za diverzifikaciju), niste mogli izbjeći KODT. Pa ako je to "stajanje na mjestu" za "zadnje godine"… onda stvarno ne znam što reći.

Reinvestirane dividende su uvijek jedno čudo neviđeno za dugoročno investiranje. Zato je važno da kompanije kada keš ne mogu reinvestirati uz atraktivan povrat isplate ga svojim dioničarima. Eto ovdje da nije bilo tih dividendi čak bi i KOEI, matica koja ima i ne tako sjajnih kćeri ispala "bolja" u zadnje 3 godine (imao sam i to, više nemam), ali matica ne geneira sama svoj keš itd., ovdje se keš generira, i vraća vlasnicima, pa i toj matici kako bi ostale sestrice imale od čega živjeti. Tako treba, zarađivati i dioničarima dati (ako nisi dovoljno dobar da to reinvestiraš uz atraktivan povrat), nadam se da će se na to ugledati i druge članice ove Grupe, kao i druge kompanije u Lijepoj našoj. Samo uz "oplemenjivanje kapitala atrakvinim stopama povrata" možemo ovu siromašnu Državu (="sa malo kapitala") pretvoriti u bogatu državu (="puno kapitala").

HPB fondovi.

– evo prodaju na seriji p 1.050kn i seriji r 1.125kn.
– nije problem skinuti tih 150 ili 200, ali će vam stizati novi i novi paketi 150+200.
– izgleda im gori pod nogama.

– nemojte im kupovati dionice po tim cijenama.
– spustite se na 1.000kn i ispod toga, prodavati će oni ovo i po tim cijenama, daj što daš.

– dok tu ne dođe veći kupac (fond), koji je spreman tu investirati 10-15M nema tu nekog rasta.
– i na ovim cijenama ovo je jeftina dionica.
– ali zašto ju ne kupiti još jeftinije kada imamo velikog prodavača koji izlazi.

– dugoročno je ovo i više nego dobra investicija.
– kratkoročno nije, sve dok HPB fondovi ne iziđu iz ove dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


HPB fondovi.

– evo prodaju na seriji p 1.050kn i seriji r 1.125kn.
– nije problem skinuti tih 150 ili 200, ali će vam stizati novi i novi paketi 150+200.
– izgleda im gori pod nogama.

– nemojte im kupovati dionice po tim cijenama.
– spustite se na 1.000kn i ispod toga, prodavati će oni ovo i po tim cijenama, daj što daš.

– dok tu ne dođe veći kupac (fond), koji je spreman tu investirati 10-15M nema tu nekog rasta.
– i na ovim cijenama ovo je jeftina dionica.
– ali zašto ju ne kupiti još jeftinije kada imamo velikog prodavača koji izlazi.

– dugoročno je ovo i više nego dobra investicija.
– kratkoročno nije, sve dok HPB fondovi ne iziđu iz ove dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

Jesi to se istresla pa apeliraš da uđeš jeftinije?
I ti si u rangu jeftinih i prokuženih drukerčića!!!


Ne znam kako vi, ali ja polako gubim strpljenje.

– postavite se na prodaji, koju lipu ispod ovih velikih naloga.

– I love this game.
Pozdrav !

– skinite svoje naloge s kupnje.
– ako ne bude naloga na kupnji HPB će vam prodavati jeftinije.
– zašto plaćati skupo kada se može dobiti jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !


Jesi to se istresla pa apeliraš da uđeš jeftinije?
I ti si u rangu jeftinih i prokuženih drukerčića!!!

– istresla sam se, ali na nekim drugim dionicama.
– i točno je kako želim tu ući jeftinije.
– trenutno mi nije nikakav problem skinuti velike naloge HPB na prodaji, ali je problem što će doći isti, samo novi i novi…

– a to za moje drukanje, pogledajte i provjerite na temi Best buy, godinama bez greške.

– I love this game.
Pozdrav !

ivka a da ti svi malo pmognemo pa da to poskidamo-tvo vječni čitatelj

Ivana je u pravu,neka HPB da jeftinije,čim se prije riješimo fondova iz ove dionice tim bolje,
Nemojte skidati sa prodaje i spustite se na bidu.

"Only dead fish swim with the stream"

Zar nije u nasem interesu (mislim na interes imatelja dionica) da se to cista sa aska…naravno ako idete nadokupit mozete cekat nize ali ocito ima onih koji misle drugacije,evo upravo otislo na r seriji 200 komada…sutra nas vjerojatno ceka 200 novih komada ali fino se to cisti i na p i na r seriji

Ovo što Ivana7 piše i drži vodu, kako se skine koji veliki nalog pojavi se novi!
A s druge strane mi se čini kao da netko hoće stvoriti sliku da je prilika za P 1050, jer ima prostora za brzi rast nakon toga, al on se ne dogodi jer eto novi veliki..
trebali bi se svi postavit na 950 i skupit tamo dovoljno komada da nam to sve uvale odjednom, a mi ćemo se poslje snaći [rolleyes]

pišem samo na dionicama koje držim..



Ne znam kako vi, ali ja polako gubim strpljenje.

– postavite se na prodaji, koju lipu ispod ovih velikih naloga.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

prodaja:
5 kom na 1149,50 kn
—————————
izgleda da vas ekipa pomalo sluša
razmišljate li o tome da počnete pisati blog? [smiley]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Interesantne promjene u TOP 10

Ivka,

mozes li nam pojasniti kakve su taktike ovih iz TOP 10 koji povecavaju i ovih koji smanjuju pozicije ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close