KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pad prihoda od 2,37% (pad dobit od 1,82%) i sada bi valjda dionica trebala roknuti jedno 30% !!??!!
Mašala

Zato imaju povećanje ugovorenih poslova za 9% i 20 novo zaposlenih !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Pad prihoda od 2,37% (pad dobit od 1,82%) i sada bi valjda dionica trebala roknuti jedno 30% !!??!!
Mašala

Pa nije čudo da 90% ljudi na burzi gubi lovu

Dobit po dionici:

2009 73,73
2010 68,93
2011 67,93

Istovremeno kapital raste jer se samo dio dobiti daje u dividende.
Veći kapital,manja dobit.
To se zove pad rentabilnosti.Da je dobit ista isto bi bio pad,a ovako je još veći pad.
Nije dobro.Ovo nije stagnacija,ovo je još gore.Ovo je pad i dionica ne treba rast,već može samo padati.


Pad je pad,a nije rast.Ja barem tako vidim.

– i pad je let.

– I love this game.
Pozdrav !


Nije dobro.Ovo nije stagnacija,ovo je još gore.Ovo je pad i dionica ne treba rast,već može samo padati.

– normalno da sve ovo nije dobro.
– imamo pad dobiti od 1.85% .
– tako da je prinos po dionici serije p samo 11.41%, a na r još gori 10,45%.
– ROE je još uvijek dosta nizak 22.38% .
– novih poslova su ugovolili samo 9% više.
– i zaposlili su 5% novih radnika koje moramo dodatno plaćati.

– te je sasvim realno očekivati pad cijene dionice od 30-40%.

– kupite dionicu BRIN, tamo očekujemo rast cijene dionice na 100kn već dogodine, a po nekim simulacijama gospon Lopine išla bi dividenda od 20kn, a sada dionicu dobijete ispod 20kn, za ne povjerovati, više o svemu tome imate na temi BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !

Vrlo je bitno imati na umu na kojim razinama cijena raspravljamo! Na razini 4000 kn poslije ovakvog izvješća očekivao bi korekciju 5-10%. Na 1200 može i pad od 40%, kako veli Ivana:))

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



Nije dobro.Ovo nije stagnacija,ovo je još gore.Ovo je pad i dionica ne treba rast,već može samo padati.

– normalno da sve ovo nije dobro.
– imamo pad dobiti od 1.85% .
– tako da je prinos po dionici serije p samo 11.41%, a na r još gori 10,45%.
– ROE je još uvijek dosta nizak 22.38% .
– novih poslova su ugovolili samo 9% više.
– i zaposlili su 5% novih radnika koje moramo dodatno plaćati.

– te je sasvim realno očekivati pad cijene dionice od 30-40%.

– kupite dionicu BRIN, tamo očekujemo rast cijene dionice na 100kn već dogodine, a po nekim simulacijama gospon Lopine išla bi dividenda od 20kn, a sada dionicu dobijete ispod 20kn, za ne povjerovati, više o svemu tome imate na temi BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

BRIN će početi naglo rasti kada KODT postane fondovska dionica i za to bi trebalo napraviti dvije
stvari:
1.povlaštene dionice pretvoriti u redovne

2.malo popraviti poslovanje u slijedečem kvartalu tako da dionica malo poraste i tada bi BRIN
mogao i ovu dionicu imati u portfelju

Ovo je dobra dionica,dobra firma koja ima perspektivu,ali ima i daleko boljih prilika:
recimo ADPL i naravno BRIN,JAKT,TRFM i Qune.

U KODT će biti i meda i mlijeka za strpljive.
Svaka nova investicija je i rizik.
Vidi prošlost INGRE,DLKV i sl.Sadašnjost je dobra,nije blistava,budućnost će biti,nadajmo se blistava.
Sigurnosti nema, osim pada rentabilnosti.I to je trend koji bi se mogao nastaviti.Ne borite se protiv
trenda.Trend je moj frend.Trenutno u ovoj dionici radi protiv vas.

P/E X P/BV= 19,50 uz negativan trend,to nije dobar izbor!



Nije dobro.Ovo nije stagnacija,ovo je još gore.Ovo je pad i dionica ne treba rast,već može samo padati.

– normalno da sve ovo nije dobro.
– imamo pad dobiti od 1.85% .
– tako da je prinos po dionici serije p samo 11.41%, a na r još gori 10,45%.
– ROE je još uvijek dosta nizak 22.38% .
– novih poslova su ugovolili samo 9% više.
– i zaposlili su 5% novih radnika koje moramo dodatno plaćati.

– te je sasvim realno očekivati pad cijene dionice od 30-40%.

– kupite dionicu BRIN, tamo očekujemo rast cijene dionice na 100kn već dogodine, a po nekim simulacijama gospon Lopine išla bi dividenda od 20kn, a sada dionicu dobijete ispod 20kn, za ne povjerovati, više o svemu tome imate na temi BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

he, he… ivana 7 totalno je promijenila spiku. donedavno je kodt bio vrhunska dionica, best buy, a sada, nakon što je dobit pala ni 2 posto, katastrofa. o da, najprije se druka, pa cijena poraste, potom se rasproda da bi se ponovno ušlo. 2 posto nije ništa, kod to nadoknadi do kraja godine.


– normalno da sve ovo nije dobro.
– imamo pad dobiti od 1.85% .
– tako da je prinos po dionici serije p samo 11.41%, a na r još gori 10,45%.
– ROE je još uvijek dosta nizak 22.38% .
– novih poslova su ugovolili samo 9% više.
– i zaposlili su 5% novih radnika koje moramo dodatno plaćati.

– te je sasvim realno očekivati pad cijene dionice od 30-40%.

– kupite dionicu BRIN, tamo očekujemo rast cijene dionice na 100kn već dogodine, a po nekim simulacijama gospon Lopine išla bi dividenda od 20kn, a sada dionicu dobijete ispod 20kn, za ne povjerovati, više o svemu tome imate na temi BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !

he, he… ivana 7 totalno je promijenila spiku. donedavno je kodt bio vrhunska dionica, best buy, a sada, nakon što je dobit pala ni 2 posto, katastrofa. o da, najprije se druka, pa cijena poraste, potom se rasproda da bi se ponovno ušlo. 2 posto nije ništa, kod to nadoknadi do kraja godine.
[/quote]

A jesi bwana od glave do pete! Trebala je ivana na svahiliju odvaliti shvatis ironiju. [smiley]

“Uz to, obožavam lov. Medvjeda što se nalazi u predvorju Dalekovoda ustrijelio sam u Lici. Ali za sve izvan posla ostane tako

Očito da ti ne kužiš ili se praviš da ne kužiš što je Ivana htjela reći ali evo:
Sarkazam-profesionalno оružje svakog pametnog čoveka za eliminaciju gluposti oko sebe.

"Only dead fish swim with the stream"



Pad prihoda od 2,37% (pad dobit od 1,82%) i sada bi valjda dionica trebala roknuti jedno 30% !!??!!
Mašala

Pa nije čudo da 90% ljudi na burzi gubi lovu

Dobit po dionici:

2009 73,73
2010 68,93
2011 67,93

[/quote]

Kolega Lopina ako već imate nekog, meni osobno neshvatljivog motiva da pišete o ovoj dionici onda barem iznesite točne podatke pa da možemo raspravljati.
Zarada po dionici ili EPS:
2010: 145,21kn
2009: 128,36kn
2008: 118,01kn
2007: 88,98kn

Aktualni ttm za 2011: 143,95kn

Sve možete provjeriti na stranici http://www.mojedionice.com/fund/IzvFundOsn.aspx?sifSim=KODT-R-A

@neo

To je počela ona uobičajena "kampanja" koju ovdje svakih par mjeseci pokrenu, bez da moderatori išta reagiraju, da nas ostale kada nam dođe na vrh glave neprestano demantirati njihove bedastoće, praktički se "svađati" s njima, natjeraju da odustanemo, kao što sam ja već par puta proglašavao štrajk od pisanja jer više nisam mogao izdržati biti dežurni "branitelj istine". Ako opet žele pisati bedastoće, neka pišu, ja ću se opet povući a moderatori neka rade svoj posao ako žele sačuvati imalo dostojanstva ovog foruma da se ne pretvori baš u totalno smeće a s njim onda i cijele te njegove krovne novine. Nije moj posao da ovdje moderiram. Ne pada mi na pamet to raditi. Koliko god mi neistine smetale, nije moje da ih stalno ispravljam, ovaj forum ima službene moderatore.




Nije dobro.Ovo nije stagnacija,ovo je još gore.Ovo je pad i dionica ne treba rast,već može samo padati.

– normalno da sve ovo nije dobro.
– imamo pad dobiti od 1.85% .
– tako da je prinos po dionici serije p samo 11.41%, a na r još gori 10,45%.
– ROE je još uvijek dosta nizak 22.38% .
– novih poslova su ugovolili samo 9% više.
– i zaposlili su 5% novih radnika koje moramo dodatno plaćati.

– te je sasvim realno očekivati pad cijene dionice od 30-40%.

– kupite dionicu BRIN, tamo očekujemo rast cijene dionice na 100kn već dogodine, a po nekim simulacijama gospon Lopine išla bi dividenda od 20kn, a sada dionicu dobijete ispod 20kn, za ne povjerovati, više o svemu tome imate na temi BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

he, he… ivana 7 totalno je promijenila spiku. donedavno je kodt bio vrhunska dionica, best buy, a sada, nakon što je dobit pala ni 2 posto, katastrofa. o da, najprije se druka, pa cijena poraste, potom se rasproda da bi se ponovno ušlo. 2 posto nije ništa, kod to nadoknadi do kraja godine.
[/quote]
Gop. Bvana zar nisi u stanju baš ništa pročitati između redova.
Ako sve razumiješ ovako doslovo bolje da i ne čitaš forume, imao bi više uspjeha u svojim ulaganjima.

New Report

Close