KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako Lynx kaže porast vrijednost ugovorenih poslova porasla 9% eto sad smo mirni i po tom pitanju.
Druga bitna stvar ( to je već ovdje opjevano na temi ) rast broja zaposlenih, tako da izgleda da za KODT nema krize.

Jedino što mi se ne sviđa je povećanje troškova prodane robe s 13.3 na 25.7 miliona kn (skoro 100%), a prihodi pali za 12 miliona kn… Da li su i oni počeli poslovati na hrvatski način, tj. imaju povlaštenog prijevoznika robe po izuzetno visokim cijenama prijevoza ili je ekipa iz uprave zajedno sa svojim bližnjim i daljnjim članovima rodbine prodavala transformatore na havajima, sejšelima ili bahamima? Da li netko zna odgovor odakle ovoliko povećanje te stavke troškova? [rolleyes]


Kako Lynx kaže porast vrijednost ugovorenih poslova porasla 9% eto sad smo mirni i po tom pitanju.
Druga bitna stvar ( to je već ovdje opjevano na temi ) rast broja zaposlenih, tako da izgleda da za KODT nema krize.

Po tom pitanju smo najmirniji posljedicom toga da nam je predsjednik uprave objasnio da to nije problem jer rade na gotovo 100 % proizvodnih kapaciteta pa jednostavno više narudžbi ne mogu prihvaćati tj. ove oscilacije su više posljedice promjene cijena trafića nego količine ugovorenih jer se stalno ugovora tako da je uposlenost kapaciteta puna.
Ono što nam je sada bitno je otvaranje tih novih kapacitete koji će omogućiti rast prema zacrtanom planu. Do sredine sljedeće godine smo tu gdje jesmo, na ovoj razini +/- ovisno o kretanju cijena, a od sredine sljedeće godine se radi u većem kapacitetu! 😉



Kako Lynx kaže porast vrijednost ugovorenih poslova porasla 9% eto sad smo mirni i po tom pitanju.
Druga bitna stvar ( to je već ovdje opjevano na temi ) rast broja zaposlenih, tako da izgleda da za KODT nema krize.

Po tom pitanju smo najmirniji posljedicom toga da nam je predsjednik uprave objasnio da to nije problem jer rade na gotovo 100 % proizvodnih kapaciteta pa jednostavno više narudžbi ne mogu prihvaćati tj. ove oscilacije su više posljedice promjene cijena trafića nego količine ugovorenih jer se stalno ugovora tako da je uposlenost kapaciteta puna.
Ono što nam je sada bitno je otvaranje tih novih kapacitete koji će omogućiti rast prema zacrtanom planu. Do sredine sljedeće godine smo tu gdje jesmo, na ovoj razini +/- ovisno o kretanju cijena, a od sredine sljedeće godine se radi u većem kapacitetu! 😉
[/quote]
Smamjemje prodaje u odnosu na prvo polugodište prošle godine.
Pad dobiti poništio porast dobiti u prvom kvartalu u odnosu na prvo polugodiše prošle godine.

Pad je pad,a nije rast.Ja barem tako vidim.
Rezultati dobri.Ocjena dobar,ali za KODT je to loše,jer smo se naučili na petice.
I normalno da ovo izvješće nebi trebalo biti razlog za rast dionice već za blaži pad.
Očekujem da bi se to moglo dogoditi slijedečih dana,kada se dobro proanalizira izvješće.

U KODT ne teće med i mlijeko,samo na silu.


Kako Lynx kaže porast vrijednost ugovorenih poslova porasla 9% eto sad smo mirni i po tom pitanju.
Druga bitna stvar ( to je već ovdje opjevano na temi ) rast broja zaposlenih, tako da izgleda da za KODT nema krize.

Većina novih ljudi zaposlena je temeljem ovog natječaja:

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Rezultati dobri.Ocjena dobar,ali za KODT je to loše,jer smo se naučili na petice.
I normalno da ovo izvješće nebi trebalo biti razlog za rast dionice već za blaži pad.

Lopina, Vi kao da hoćete reći da je KODT bio efikasno vrednovan a rezultati niži od tih prethodnih očekivanja na temlju kojih je stvorena ta "tržišno efikasno određena cijena".
Ako ćemo terminologijom normalno/nenormalno, meni ovo izgleda luđački.

KODT nije bio efikasno vrednovan! Cijena treba ići prema vrijednosti tj. razlog za rast ili pad cijene je isključivo VRIJEDNOST a ne kratkoročni rezultat izloziran iz te cjelokupne slike koja daje u sumi končanu vrijednost.

Koliko mi je KODT vrijedio jučer cca. toliko mi vrijedi i danas, a to nije niti slično ovim cijenama koje gledamo 🙂

pala dobit, pali prihodi a nisu ništa ni rezervirali. Aj jaj jaj

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


pala dobit, pali prihodi a nisu ništa ni rezervirali. Aj jaj jaj

A nisu ništa niti oslobodili rezervacija…, a mogli su, trebali su, previše ih se nakupilo!
ABB taman danas kaže "Power products has bottomed out and that gives us some confidence,", u te power products spadaju i trafići, dakle cjenovni pritisak bi uskoro mogao popustiti, ako su u ABB-u u pravu.
Tako da bismo možda i prije otvorenja novih kapaciteta 2012., mogli stabilnijim cijenama već i uz postojeće prenapregnute kapacitete zabilježiti u narednih godina stabilnu/rastuću razinu prihoda i s time u skladu stvarne operativne profitabilnosti (i bez oslobađanja rez. :P).
A onda kada se novi kapaciteti otvore, taman u "novom uzlaznom dijelu ciklusa", moći ćemo uživati i veću razinu fizičke prodaje i većih cijena po jedinici, i vjerojatno veću operativnu profitabilnost po jedinici… (jedino ne znam što ćemo onda sa rezervacijama, opet će se samo gomilati i čekati neka povoljnija vremena za oslobađanje :rotfl:)



pala dobit, pali prihodi a nisu ništa ni rezervirali. Aj jaj jaj

A nisu ništa niti oslobodili rezervacija…, a mogli su, trebali su, previše ih se nakupilo!
ABB taman danas kaže "Power products has bottomed out and that gives us some confidence,", u te power products spadaju i trafići, dakle cjenovni pritisak bi uskoro mogao popustiti, ako su u ABB-u u pravu.
Tako da bismo možda i prije otvorenja novih kapaciteta 2012., mogli stabilnijim cijenama već i uz postojeće prenapregnute kapacitete zabilježiti u narednih godina stabilnu/rastuću razinu prihoda i s time u skladu stvarne operativne profitabilnosti (i bez oslobađanja rez. :P).
A onda kada se novi kapaciteti otvore, taman u "novom uzlaznom dijelu ciklusa", moći ćemo uživati i veću razinu fizičke prodaje i većih cijena po jedinici, i vjerojatno veću operativnu profitabilnost po jedinici… (jedino ne znam što ćemo onda sa rezervacijama, opet će se samo gomilati i čekati neka povoljnija vremena za oslobađanje :rotfl:)
[/quote]
Lynx

Ne pravi se glup jer mislim da nisi glup.
Na tržištu kapitala je najbitniji trend poslovanja, pogotovo ako je tvrtka na visokoj knjigovodstvenoj vrijednosti. A ako budemo gledali i ono što su do sada rezervirali, dobit u ovom kvartalu je pala za cca 50 %.
A vi najbolje znadete je li to dobro ili nije.
A pitam sve vas ovdje poštene kako to da nitko to nije "zapazio"?

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

@T1000: Evo ja sam zapazio. Ovaj kvartal rezultati su nešto ispod mojih očekivanja. Međutim, biznis je takav (lumpy) da su kvartalne oscilacije oko trenda uobičajena stvar. Ovaj kvartal se recimo nakupilo dosta zaliha. U sljedećim će kvartalima te zalihe biti prodane i generirati prihode, dobit i novu likvidnost. Zato treba gledati i uspoređivati rezultate u dužim periodima.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Lynx

Ne pravi se glup jer mislim da nisi glup.
Na tržištu kapitala je najbitniji trend poslovanja, pogotovo ako je tvrtka na visokoj knjigovodstvenoj vrijednosti. A ako budemo gledali i ono što su do sada rezervirali, dobit u ovom kvartalu je pala za cca 50 %.
A vi najbolje znadete je li to dobro ili nije.
A pitam sve vas ovdje poštene kako to da nitko to nije "zapazio"?


Osim ivane i par drugih, ovdje nema puno trejdera, pa valjda zato nisu izašli sa svojim zapažanjima. Mi ostali smo to zapazili kao “oscilaciju”, ništa više i ništa manje, kao već puno puta do sada.
Investitore ne zanimaju kvatralne oscilacije rezultata nego ih zanima dugoročna perspektiva poslovanja. Nama je bitno koliko će ukupno zaraditi narednih godina (i drago nam je koliko nam je zaradilo prošlih od kada smo dioničari) a raspored po kvartalima je nevažan. Slobodno može nekada + nekada -, bitno je da sve skupa bude + kojega želimo.
Ja sam nešto rekao o dugoročnoj perspektivi i široj slici, kao i uvijek do sada.
Ako je tebi investitorski pristup glup, ok, i meni je trejderski također, pa smo kvit. Dakle ja se ne pravim glupim nego u tvom misaonom sklopu ja jesam glup, ovo kako ja gledam za tebe je glupo. To je meni sasvim jasno i ne mislim da to mogu promijeniti. Svatko ima pravo gledati stvari na način kako misli da je najbolje!

Pad prihoda od 2,37% (pad dobit od 1,82%) i sada bi valjda dionica trebala roknuti jedno 30% !!??!!
Mašala

Pa nije čudo da 90% ljudi na burzi gubi lovu

New Report

Close