KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo zadnje uvjeren sam da 99,9 % da ne 😛
Mislim da on njegov pristup više market-timing (obzirom na opće tržište), tj. da bi ovo značilo da misli da će se općenito "ZSE urušiti", ali naravno… bezbroj je razloga za prodaju, možda i sasvim ne-investicijski. Kao što nije vidio u proljeće 2009. da će ZSE u uspon, tako ne mora značiti da ispravno vidi i da će sada u zaron. Ipak ne sjede u upravi Končara vidovnjaci, jer tad bi nam i Grupa poslovala ovako dobro kao ova članica 🙂

U zadnje vrijeme povlastena puno bolje "dela" nego redovna.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Malo sam gledao , ova hartija vam zaista vredi preko 3000 kuna ko od puske (i to sa rezervacijama).
Bez njih ko od puske preko 4,000.

Ali za takvu analizu treba citsati i gledati.

jednostavnije je raji kupiti gradjevinara koji objavi posao za koji nitko nema pojma kolika je zarada i da li ce je uopce ikada biti..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Malo sam gledao , ova hartija vam zaista vredi preko 3000 kuna ko od puske (i to sa rezervacijama).
Bez njih ko od puske preko 4,000.

Ali za takvu analizu treba citsati i gledati.

jednostavnije je raji kupiti gradjevinara koji objavi posao za koji nitko nema pojma kolika je zarada i da li ce je uopce ikada biti..


ova dionica je predobra..
Prije nekoliko mjeseci moglo se kupiti na tisuće komada po 1000 kn…danasnji dan cijena pokazuje 35 % više..
Mozda nije kao neki prvaci, ali omjer nagrade i rizika u ovoj dionici je nevjerojatan.
i sto manje malih dionicara u njoj to bolje.
A sad pustite nek tema opet padne na 4 stranu, ionako je ovdje sve receno i napisano

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Naš Končar D&ST ne pravi tako veeelike 😛 To je sestrinska firma KPT.

To nema veze niti sa KODT niti KOEI nego SMNS-R-A. Oni su gazde.

lp

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Koji debili http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/29-5-2011/vucic-ne-vjeruje-da-ce-banija-izdrzati-teret Dal to ima veze s ovim Koncarom, nisu naveli koji. Ako most padne sto je vrlo vjerojatno posto je most prilicno star, a i sad su imali zadnjih 2 tjedna radove na njemu samo radi tog transformatora, ocekujem naknadu iz Koncara za novi most, sto ce reci mozebitni pad dionica za neocekivani trosak.
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/30-5-2011/teret-iz-koncara-ceka-zeleno-svjetlo.

nije zbog visine nadvožnjaka
Kaj to nije moglo ici mostom Autoputa nego opterecivati taj stari most :-@.


ova dionica je predobra..

Ne mogu da ne reagiram…za firmu se slažem da je jedna od boljih u HR ali za dionicu to ipak ne važi…fali joj likvidnost jer sa malo večom količinom dionica odmah rušiš cijenu ako želiš malo brže van…a na ovom trenutnom tržištu, koje je pravo vrelište, teško je samo čekati zar ne?!

[emo_cool]



Naš Končar D&ST ne pravi tako veeelike 😛 To je sestrinska firma KPT.

To nema veze niti sa KODT niti KOEI nego SMNS-R-A. Oni su gazde.

lp
[/quote]
Kako balkanski… kakve veze što imaju 51 %?? Pa Končar Grupa ima 49 % što je tek zanemarivo manje od 51 % tj. gazde su pjednako i Siemens i Končar Grupa. Prvi su 51 %-tni gazde, a drugi 49 %-tni gazde tj. Siemens je tek 51/49 tj. 4 % "više gazda nego li je Končar Grupa" tj. zanemarivo više odnosno slobodno rečeno gazde su oboje, podjednako! I ovo je time i na svaki drugi način našem Končar D&ST prava pravcata "sestrinska firma".



ova dionica je predobra..

Ne mogu da ne reagiram…za firmu se slažem da je jedna od boljih u HR ali za dionicu to ipak ne važi…fali joj likvidnost jer sa malo večom količinom dionica odmah rušiš cijenu ako želiš malo brže van…a na ovom trenutnom tržištu, koje je pravo vrelište, teško je samo čekati zar ne?!
[/quote]
Ah čuj, može se ta nelikvidnost i drugačije gledati, ako je firma odlična, samo je pitanje vremena kada će mnogi htjeti dionicu, a to znači da će cijena morati jako narasti da bi se došlo do dionica.

Tako da za one koji imaju vremana, nelikvidnost je možda i dobra stvar.




Naš Končar D&ST ne pravi tako veeelike 😛 To je sestrinska firma KPT.

To nema veze niti sa KODT niti KOEI nego SMNS-R-A. Oni su gazde.

lp
[/quote]
Kako balkanski… kakve veze što imaju 51 %?? Pa Končar Grupa ima 49 % što je tek zanemarivo manje od 51 % tj. gazde su pjednako i Siemens i Končar Grupa. Prvi su 51 %-tni gazde, a drugi 49 %-tni gazde tj. Siemens je tek 51/49 tj. 4 % "više gazda nego li je Končar Grupa" tj. zanemarivo više odnosno slobodno rečeno gazde su oboje, podjednako! I ovo je time i na svaki drugi način našem Končar D&ST prava pravcata "sestrinska firma".
[/quote]
Što se odmah ljutite zbog toga što pišem činjenice? Kao da je meni drago što je Siemens većinski vlasnik i što smo rasprodali sve što valja i vrijedi. Htjeli bi oni i KODT, budite uvjereni u to. I vidim da Vam matematika baš nije jača strana pošto tvrdite da je 51 – 49 = 4.

lp

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Lijepo Vam je kolegica Ivana uvukla u ovu dionicu koja i neće bilježiti značajniji rast, dok ćete na MAGMI, TEP-u, TISKU i sličnica gledati kako cijena leti u nebo!
Pozdrav dioničarima KODT.

Točno ko tipovi iz kladionice, prvo popuše u mjesec dana 5000 kn, onda ulože 100kn, dobiju 700 kn, onda se hvale dobitkom, i pričaju ti da si budala što se nisi kladio 🙂 Pozdrav tebi i tvojim gubicima 🙂 Ostavi ti nas na miru , čekamo dividendu 🙂


Što se odmah ljutite zbog toga što pišem činjenice? Kao da je meni drago što je Siemens većinski vlasnik i što smo rasprodali sve što valja i vrijedi. Htjeli bi oni i KODT, budite uvjereni u to. I vidim da Vam matematika baš nije jača strana pošto tvrdite da je 51 – 49 = 4.

lp


Opravdano se ljutim što podcijenjujete važnost 49 %-tnog udjela! Sto puta smo pričali o tom 49 % -tnom udjelu, s ponosom, jer je tih 49 % velika stvar, a ti nam sad posprdaš tih 49 %… Nepravedno je nazvati Siemensa "gazdanom" samo zato što ima 51 %. (btw. pogrešno si naveo SMNS-R-A, on nema nikakve veze s ovim udjelom, to je direktno preko SIEMENS Aktiengesellschaft, Njemačka)

Matematika mi možda nije prejaka strana (ocjene sam imamo svakakve, od 3 do 5, iz Financijske matematike slučajno nažalost: 4; falilo mi nekih 2 boda jer sam zeznuo bezvezni zadatak sa konstruiranjem delta-neutralnog portfelja), ali jako dobro znam što sam rekao, nisam rekao 51 – 49 (što me ne zanima) nego 51/49 da je cca. 1,04 tj. da je 51 za 4 % veće od 49 tj. bez premije za većinski paket da je "mjera gazdinstva" koju ima Simenes AG za maleckih cca. 4 % veća od mjere gazdinstva koju ima Končar d.d.

New Report

Close