KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Problem je u tome što je kod ove dionice teško pronaći nešto negativno…. [smiley]

– najveća negativnost je likvidnost.
– većina vas obožavatelja ove dionice nemate love za kupnju.
– a opet ono što ste sakupili ne želite prodati.
– evo na prodaji p imamo 286 dionica, a od toga broja cca 200 dionica je od HPB, a na seriji r je stanje još gore, na prodaji svega 64 dionice.

– evo ja sam vas danas na ovoj temi lijepo zabavljala.
– ako niste trgovali barem sam vam omogućila da na meni liječite svoje frustracije s tim jedinicama.
– a što se tiče današnje trgovine, moj današnji promet na ovoj dionici je 95.5% .
– ali opet ću ja vama prodati te dionice, stalno se vrtimo u krug.

– ovo je i dalje o.k. investicija s p/e 8.2 .
– a bila bi i puno bolja da nisu počistili blagajnu i da su manje dužni.

– I love this game.
Pozdrav !


Zato se svašta iznosi,tipa trži se daleko iznad nominale i slično…

gospon Bigfoot.

– nema tu svašta se iznosi, jer ja tu pišem samo točne podatke.
– evo BVPS je 667,18kn.
– a danas se je dionicom trgovalo po nevjerojatnih 1.286,17kn.

– I love this game.
Pozdrav !

Zašto da uzimam po 1200 kad je donedavno bilo po 1000 koliko ti srce želi(povlaštena)…. [smiley]
Pa i ti si kupovala na tim razinama.
Trenutno kupujem još jeftinije dionice u regiji,neki forumaši znaju i koje.
Ali KODT je i dalje dobra prilika,nema razloga za prodaju.Najveći nedostatak je naravno manjak novih poslova ovo drugo je sve sporedno.
Što se tiče BPVS usporedi malo sa EU i USA konkurentima.Kod njih je BVPS a i P/E dosta veći…

"Only dead fish swim with the stream"


Zašto da uzimam po 1200 kad je donedavno bilo po 1000 koliko ti srce želi(povlaštena)…. [smiley]
Pa i ti si kupovala na tim razinama.

KODT, trgovanje.

– bilo je i serije r po tisuću kuna, a serija p je bila i jeftinija.
– samo je i tada mnogima bila skupa, sjetimo se onih "pih ide to na 800kn", a bilo je i dosta sporednih nickova koji su pokušavali rušiti cijenu ali nije išlo.

– ovu dionicu pratim dosta dugo, i mislim kako sam u pravom trenutku tu uletjela.
– najprije ju je Aureus držao nisko dok nije izišo, zatim je HPB zbog svojih poslovnih problema također morala prodati svoje dionice.
– trenutno je HPB tu ostala s svojim fondovima, ali tu ne ide klasićna prodaja kao što je banka prodala vlastite dionice, sada tu ide povremena prodaja kako se cijena diže zbog smanjenja izloženosti ovoj dionici koje imaju najviše u portfelju.

– sve to možemo vidjeti po jako malom broju dionica na prodaji.
– a i sama trgovina ide tako da se mjesecima skida s prodaje.

– cijena tu može bez problema ići na 1.500kn ako se to odlući koji veći.
– sitni investitori će to i dalje čekati ispod 1.200kn, njima je uvijek skupa.

– I love this game.
Pozdrav !

KODT, fer cijena.

– kupnja KODT na 1.000kn je ipak u sebi nosila rizik budućeg izvješća.
– sada znamo to izvješće koje je opravdano diglo cijenu dionice cca desetak posto.

– svi sada tu gledaju porast cijene, a jako malo vas vidi smanjenje p/e na 8.2 .
– a nekada kada je KODT bila na 1.000kn ona je bila daleko skuplja jer joj je p/e bio cca 25.
– danas nam upravo taj p/e kaže kako je to danas stvarno jeftina dionica.

– ali zbog psihologije investitora to neće tako lako ići na 1.500kn jer ju mnogi od vas još vide na 1.000kn.
– tokom ljeta će ići dividenda, ali i pad cijene dionice.
– pametni će ju jeftino skupljati.
– a rast na cca 1.500kn možemo očekivati tek na jesen, odnosno kako budu stizala izvješća.
– samo ova dionica ni na 2.000kn sigurno nije skupa.
– taj rast će se dogoditi sigurno, samo je pitanje vremena kada.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo ga!!!!!!!!
Ovo njihovo lijepo, kompletno, godišnje izvješće za prošlu godinu upravo je izašlo:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2010-1Y-REV-N-HR.pdf

Svaku godinu daju sve detaljnije i informativnije izvješće. Izdvojio bih:

– gradnja VN laboratorija počinje u prvoj polovini 2011., završetak sredinom 2012. Za ovaj projekt dobivena je nova državna potpora u iznosu 37 mln kn. Iskoristit će se za umanjenje plaćanja poreza na dobit u sljedećim godinama. Prošla potpora u iznosu 27 mln kn je u potpunosti iskorištena zaključno sa 2010. godinom.
– niz zanimljivosti vezanih uz tehnički razvoj i inoviranje proizvoda

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Evo ga!!!!!!!!
Ovo njihovo lijepo, kompletno, godišnje izvješće za prošlu godinu upravo je izašlo:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2010-1Y-REV-N-HR.pdf

– evo ja sam na brzinu napravila reviziju ovog izvješća.
– otkrila sam neke greške, nelogičnosti, dosta stavki gdje im se odlijeva lova.

– ovo mi je dosta zanimljivo.
– dobit za 2010.g. 37.118.065kn, zarada po dionici 254,82kn.
– dobit za 2009.g. 32.811.276kn, zarada po dionici 256,72kn.

– i još su za ovo platili dvije revizorske kuće.
– pa ja ću im ovo napraviti za 5 puta manju cijenu.

– pitanje,
– kako s većom dobiti može biti manja zarada po dionici ?????

– I love this game.
Pozdrav !

Zanimljivosti.

– naknada za korištenje žiga i imena Končar d.d.

– 4.331.861kn.

– a za dividendu ove godine će izdvojiti 14.104.890,88kn.
– e sada kada gledamo kako ih taj pečat košta 30.71% dividende, pa tko je tu lud ????

– evo besplatno ću im dati neko ime, a ne to Končar s nekim dodatkom koji nitko niti ne zna izgovoriti.
– pod hitno moraju promjeniti to ime Končar.

– I love this game.
Pozdrav !

– pitanje,
– kako s većom dobiti može biti manja zarada po dionici ?????

Odgovor leži na str. 42., u Bilješkama uz financijske izvještaje, "koje su sastavni dio izvješća". [wink]

@Ivana

khm, dobro, ovo je tipfeler [lol] Slučajno im je nekim čudom za broj dionica napisano 145.666 umjesto 255.616 pa je EPS ispala krivo, netko se zeznuo slučajno. Ima još jedan mali tipfeler koji sam vidio (g. Berkopić je napisan kao Berković). Ali te male tipfeler ćemo im bez problema oprostiti, glavno je da rade svoj posao kako treba a ovo će drugi puta biti bez greške do svakog zareza i sve super! 😉

Revizija by Ivana.

– puno toga sam otkrila gdje im lova curi.
– veliki rast manjkova 56%, sigurno kradu bakar.
– veliko povećanje šteta od 4.850% ,
– 6M veći troškovi osoblja, plus jako skup nadzorni odbor.
– veći troškovi dnevnica i sitnog inventara.
– sve te stvari se drastično moraju rezati.

– a upalo mi u oko kako im jedna firma koju trenutno reklamira gospon Lopina dužna 9.7M .
– poznajući odabir firmi gospon Lopine teško da će se tu naplatiti.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close