KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će taj signal na 1300-1500 za ulazak ?
Čini mi se ne tako brzo.
Signala nema, pa nema.
Dapače, sve upučuje na suprotnu stranu.



Pa ovdje se covjek nemoze posteno ni istresti da ne srusi cijenu 5-6%…Dragi moji investitori ova dionica nije bila likvidna ni 2007 u najvecoj euforiji i oni koji su zaglavili u njoj nece tek tako lako vani,a kad to shvate male ovcice sto su kupovale na neka piskaranja po forumu bit ce [pray] [bye] [bye]

– evo INGRA vam je bila likvidna 2007. a i danas vam je likvidna.
– samo vi investirajte u te likvidne.

Tehnička analiza KODT.

– evo za one koji se stvarno kuže što je to TA i kako to čudo radi.
– da nisam jučer blokirala KODT, imali biste potvrđene signale za dobar rast.
– a ovako morate čekati što ću ja nacrtati.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

ok, al čemu to? kužim da svi želimo zaradit, ali pusti letvicu prema gore, bit će nam svima bolje.. [pray]

"The mother of all evil is speculation"


ok, al čemu to? kužim da svi želimo zaradit, ali pusti letvicu prema gore, bit će nam svima bolje.. [pray]

– ima jedna stvar protiv koje se ne može ratovati.
– a ime joj je TRŽIŠTE.
– e protiv toga i protiv trenda se zbilja ne može.

– ako izvješće bude loše imati ćemo siguran pad dionice, ali ta mogućnost je cca 10%.
– dizanjem cijene omogućujemo nekim fondovima skupi izlaz.

– sama dionica je u kratkom roku već dosta narasla.
– o.k. je i na ovim cijenama.
– ali u jedno sam i više nego sigurna 90%, ne vjerujem da će dionica pasti ispod 1.000kn ,
– a jednu takvu sigurnost ipak nemaju dioničari OPTE ili INGR….

– ovo je dionica za dugoročnu igricu,
– brze zarade ipak trebate tražiti na nekim drugim dionicama.

– ja sam danas trgovala sigurno više nego 50% brokerskih kuća,
– ali nisam imala niti jednu transakciju s KODT.
– trenutno su mi neke druge dionice punoooo zanimljivije.
– zbog toga sam neke dionice bezobrazno rušila, jer mi je trebala lova.
– a trenutno nemam neke planove za rušenjem ove dionice.
– sitna akumulacija.

– I love this game.
Pozdrav !

hvala,sad mi je puno toga jasnije [cool]

"The mother of all evil is speculation"

– ako izvješće bude loše imati ćemo siguran pad dionice, ali ta mogućnost je cca 10%.

Gotovo sigurno je rast prihoda u odnosu na prethodnu godinu. što se tiče dobiti, ona će bit cca 7% veća nego prošle godine jer je očito da rezervacije koriste za upravljenje tim pokazateljom. Skupili su priličnu količinu rezervacija.
Prva stvar koja može biti negativna je pad ugovorenih poslova na posljednjem kvartalnom izvješću i pitanje je što se s tim pokazateljom dešavalo u zadnjem kvartalu. Druga stvar je smrt dva člana uprave u kratkom roku unatrag nekoliko mjeseci, ali vjerujem da to ne bi smjelo imati utjecaja na poslovanje jer je inside man imenovan za novog člana uprave tako da tu ne bi smjelo biti nekog prilagođavanja.

Pa dobro, za godinu naravno da je ‘gotovo sigurno’ rast prihoda, ali nemojte sad baš pretjerivati i reći da i za kvartalne rezulate možete biti bilo što ‘sigurni’.
Na kvartalnoj razini zaista može ispasti ‘bilo što’ (i to nas dugoročne investitore uopće ne zanima).

Što se tiče dobiti, to ne bih niti komentirao, strpimo se pa vidimo. Također: nebitne su kratrkoročne oscilacije (ako nekome još nije jasno :D).

Ugovoreni poslovi su jedina stvar koja bi mogla biti loša a da me ipak malo zabrnjava, mada velim to se stvarno promijeni u roku odmah. Nitko od nas izvana stvarno ne može znati kakvu su ugovoreni poslovi na kraj 4. kvartala ili kakvi će biti na kraj 1. kvartala, to se moglo i nije moralo promijeniti bilo kojom magnitudom.

Možda je bitno napomenuti da stanje narudžbi pozitivno korelira sa cijenama sirovina (bakar, čelik, lim) koje su opet prešle maksimume iz 2008. godine. KODT kupuje glavne sirovine na forward tržištu, i te cijene prevaljuje krajnjem kupcu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Možda je bitno napomenuti da stanje narudžbi pozitivno korelira sa cijenama sirovina (bakar, čelik, lim) koje su opet prešle maksimume iz 2008. godine. KODT kupuje glavne sirovine na forward tržištu, i te cijene prevaljuje krajnjem kupcu.

To sam i ja naslutio i spomenuo u nekim komentarima prije par mjeseci… sad pitanje koliko je ta ‘korelacija’ jaka, koliko treba kupcima da reagiraju, ali budemo vidjeli, ako ne na kraju 1. kvartala, možda na kraju 2. kvartala… vidimo to: ‘iznenađenje’ 😀 Na kraju 4. kvartala još teško da su kupci se osjetili ‘stisnuti’ vremenom, cijenama… za sada je važno samo da se imalo što raditi taj zadnji kvartal i da se ima što raditi ovaj kvaratal koji je u tijeku, a narudžbe će za dalje stići – uskoro! 😉

mrperfect, kerempuh & lynx

previse ste ozbiljni za ovu temu,
ma o cemu to vi, kakav bakar, zeljezo

u modi je infantilno pisanje
[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Mi smo krtice. Mislio sam da nas nitko neće skužiti…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Ako ne pratite forum mojnovac možda će vas zanimati sljedeće:

http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?p=531922#post531922

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Izašlo KOEI izvješće – koej je odlično kao što je Bago i najavio – valjda ce drugi tjedan i naš GFI

New Report

Close