KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za kolegu hairiju ponavljam svoj post od prije par dana

ja sam napisao da ce kodt za 3 god imati zaradu od 170-200 kn po dionici( otprilike cete za njenu zaradu moc kupiti jednu hidroelektru, jer vi sve brojite kroz hidroelektre)

Neka expanzija tada stane i povrat na kapital uspori, kodt ce dugiiiii niz godina moci isplacivati dividendu od 170-200 kn—-a to je 15 % na ovu cijenu…
ako profitabilnost bude i dalje rasla, ako povrat na kapital bude i dalje rastao , mozemo ocekivati dividendu oko 80 -100 kn…ali ostatak ide u kapital i rezerve, a mi smo vlasnistvom dionica vlasnici istog tog kapitala

za one koje zanima fer vrijednost sada, ona je minimum 2,5 booka.
ponavljam pitanje

Kodt spada u jednu od najprofitabilnijih tvrtki na zse ( ako gledamo povrat na glavnicu, a to i trebamo raditi jer kupnjom dionice i mi postajem vlasnici te glavnice)…
Iz povijesnih podataka moze se vidjeti kako je taj povrat (ili ROE) rastao..
od 13 % 2004. do 23% koliko ja ocekujem 2010.

Dakle imamo povrat od 23% na glavnicu
Kako mi placamo dionicu u ovom slucaju 1,9 x glavnicu, dobijemo da nas povrat iznosi cca 12 %, sto vam u prijevodi govori da tvrtka na nasu ulaznu cijenu zaradi taj isti novac za cca 8 god..
ili u prijevodu P/E =8

No ono sto je takodjer krucialno kod ove tvrtke je to sto ona samo dio novaca isplacuje kroz dividendu…to je upravo zato sto je visoko profitabilna ( svi oni koji misle da mogu zaraditi više od 23 % godisnje na kapital imaju se pravo ljutiti sto ne dobiju cijelu zaradu u dividendu)

Nadalje, ako politika dividende i dalje pude 40% u dividendu a 60 u glavnicu, uz zadrzan roe na cca 20 % ( nemora postotno rasti iako ce u brojkama itekako rasti, jer se i kapital i rezerve svake god povecavaju) kroz par godine, kad tvrtka prestane napredovati ovakvim stopama mozemo ocekivati i 150-200 kn dividende ( naravno, tolika bi bila i godisnja zarada po dionici)…

E sad, pitam ja vas…
kupite li kodt po ovim cijenama, a za recimo 5 god budete dobijali izmedju 70 i 170 kn dividende ( ovisno o politici isplate koja ce ovisiti o daljnjem rastu profitabilnosti( ako se rast uspori i stabilizira, vise ce para ic u dividendu)) vas cijena dionice vise uopce ne treba zanimati…
E to je smisao i svrha investiranja.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Sa svim se slažem osim da si ti vlasnik glavnice………..glavnica pripada pola Bagi pola Kodt managerima a pola svim ostalima [sealed]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

Idu sline kad svi drugi rastu samo ovdje ne.
I nekako čovjek osjeća ljubomoru.
I puni čovjeka srdžba.
Ali, ova dionica je najsigurnija od svih.
Isplaćuje dividendu.
I ide na 2000.


Idu sline kad svi drugi rastu samo ovdje ne.
I nekako čovjek osjeća ljubomoru.
I puni čovjeka srdžba.
Ali, ova dionica je najsigurnija od svih.
Isplaćuje dividendu.
I ide na 2000.

Šta to raste ja to ne vidim ja koliko vidim raste OPTE i BLJE, a ovo ni makac niti ima neke kupnje štoviše prodaje puno više.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.

trazim 100 komada za kupit po 1200 redovne…ak ima ko nek se javi na p.m

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Idu sline kad svi drugi rastu samo ovdje ne.
I nekako čovjek osjeća ljubomoru.
I puni čovjeka srdžba.
Ali, ova dionica je najsigurnija od svih.
Isplaćuje dividendu.
I ide na 2000.

Ne vidim bas da rastu, pa crobex je oko 0.

Ima li ko 100 kom za prodat po 1200?
reovnih dionca -r-a?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

@ DELUX

hahah dobar sig :)!!!

Ja imam ali ne dam [lol]
Moje već znaju svoje buduće vlasnike….po cijeni od cca 2000,00. A poštovani vlasnici su sada oni koji drobe da KODT ne valja.

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


@ DELUX

hahah dobar sig :)!!!

Ja imam ali ne dam
Moje već znaju svoje buduće vlasnike….po cijeni od cca 2000,00. A poštovani vlasnici su sada oni koji drobe da KODT ne valja.


ah kolega
pa samo pitam, ako je netko voljan prodati…
Mazda Hairija ima koju za prodati, on stalno prodaje na svojoj virtualki, mozda ima nesto i u stvarnosti
eto , ako nekome ne valja ili mu je skupo, moze dobiti 1200 kn po dionici, 100 komada

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



@ DELUX

hahah dobar sig :)!!!

Ja imam ali ne dam
Moje već znaju svoje buduće vlasnike….po cijeni od cca 2000,00. A poštovani vlasnici su sada oni koji drobe da KODT ne valja.


ah kolega
pa samo pitam, ako je netko voljan prodati…
Mazda Hairija ima koju za prodati, on stalno prodaje na svojoj virtualki, mozda ima nesto i u stvarnosti
eto , ako nekome ne valja ili mu je skupo, moze dobiti 1200 kn po dionici, 100 komada
[/quote]
Stavi nalog pa ćeš vidjeti [angry]

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.

Kolega Hairija..

evo imate 53 komada

ima ko za prodati ?

Kolega hairija vi ste se nudili???

samo ovo nije virtualka, ovo je stvarno trgovanje…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

hairija, DELUX….ma pravi ste …iskreno uzivam….i citam i smijem se i ljubomorno cuvam svoj sitnis…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

New Report

Close