KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema deluxa još u top10 a po onomo što piše na temi što smo danas tržili odavno se trebao pojaviti.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.



Ma tko druka?
Lijepo kazem je SKUPA i da dividenda nije nikakvo opravdanje cijene.
Dividenda od 4% je BIJEDNA a potencijalni gubitak puno veci.

Dividenda je 4%, ali je payout ratio 40%. To vam, kolega, znači da je PE negdje oko 10.
A kad smo već kod dividende, ja bi rađe kupio KODT uzeo 4% dividende i znao da je 60% dobiti otišlo u zadržanu dobit i raznorazne rezerve i tako povećalo BVpS, nego kupio HT uzeo 9% dividende i znao da je za to iskorištena cijela prošlogodišnja dobit (100% payout ratio) i cijelokupna zadržana dobit.


Evo realan razvoj situacije (kao sto i vi navijate za cijenu od bizarnih 10.000)
-Uzmem neku pristojnu kolicinu na 1220,ok dobijem dividendu,super. Dan poslije dividende dionicu:
1. Zakucaju oni koji su usli zbog dividende
2. 10.000 komada za istresti
3. Moguce i rusenje cijene puno ranije zbog ne spektakularnog izvjesca kakvog ste ocekivali.

Ako je dividenda u odnosu na cijenu dionice mala, onda će i pad nakon ex-dividend date-a biti malen. Naime, nakon tog datuma cijena bi trebala pasti za otprilike iznos dividende, a to se baš i ne može nazvati "zakucavanjem".

Točke 2. i 3. se baziraju na vašoj pretpostavci da će HPB dalje rasprodavati i da će izvještaj biti lošiji od očekivanja. Osobno mislim da će dobit po dionici biti oko 130 kn jer je to u skladu sa izvještajem za prva tri kvartala. Za HPB ne znam što će dalje. Zašto vi mislite da će izvještaj biti loš i da će HPB i dalje rasprodavati?
[/quote]
Cekajte,za koji k*** vi to meni objasnjavate? Ja to sve znam,samo komentiram kretanje CIJENE dionice,vec sam rekao da smatram da je dobra firma.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

dobro jutro transformersi

Evo bas malo citam ovog Br333
Tek sam se sad sjetio da se on isto ovako zakacio pricat gluposti o adpl kad je cijena bila cca 100 kn…
Osobno se mene najvise obracao da to ide na 80, da nemamo znanje itd itd…
uglavnom proljev od teksta…

Vidim da se raspravlja i o izvjescu…
ja ocekujem normalno uobicajeno izvjesce, nikakve spektakle, tak da i tu pricu zavrsimo…
a cijena dionice ce se kretati kaka vam je i napisala kolegica Ivana…
ide to ap ap, a na 2 k smo i prije nego se mnogi nadaju

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




Ma tko druka?
Lijepo kazem je SKUPA i da dividenda nije nikakvo opravdanje cijene.
Dividenda od 4% je BIJEDNA a potencijalni gubitak puno veci.

Dividenda je 4%, ali je payout ratio 40%. To vam, kolega, znači da je PE negdje oko 10.
A kad smo već kod dividende, ja bi rađe kupio KODT uzeo 4% dividende i znao da je 60% dobiti otišlo u zadržanu dobit i raznorazne rezerve i tako povećalo BVpS, nego kupio HT uzeo 9% dividende i znao da je za to iskorištena cijela prošlogodišnja dobit (100% payout ratio) i cijelokupna zadržana dobit.


Evo realan razvoj situacije (kao sto i vi navijate za cijenu od bizarnih 10.000)
-Uzmem neku pristojnu kolicinu na 1220,ok dobijem dividendu,super. Dan poslije dividende dionicu:
1. Zakucaju oni koji su usli zbog dividende
2. 10.000 komada za istresti
3. Moguce i rusenje cijene puno ranije zbog ne spektakularnog izvjesca kakvog ste ocekivali.

Ako je dividenda u odnosu na cijenu dionice mala, onda će i pad nakon ex-dividend date-a biti malen. Naime, nakon tog datuma cijena bi trebala pasti za otprilike iznos dividende, a to se baš i ne može nazvati "zakucavanjem".

Točke 2. i 3. se baziraju na vašoj pretpostavci da će HPB dalje rasprodavati i da će izvještaj biti lošiji od očekivanja. Osobno mislim da će dobit po dionici biti oko 130 kn jer je to u skladu sa izvještajem za prva tri kvartala. Za HPB ne znam što će dalje. Zašto vi mislite da će izvještaj biti loš i da će HPB i dalje rasprodavati?
[/quote]
Cekajte,za koji k*** vi to meni objasnjavate? Ja to sve znam,samo komentiram kretanje CIJENE dionice,vec sam rekao da smatram da je dobra firma.
[/quote]
Pa naravno da raspravljamo kretanje cijene dionice. Ako niste shvatili, u prvom dijelu smo raspravljali o dividend yieldu koji je direktno vezan za cijenu dionice; a u drugom dijelu smo raspravljali o vašim i mojim pretpostavkama koje bi imale posljedice na kretanje cijene dionice. Ja sam svoje pretpostavke argumentirao. Vaše argumente još čekam.

KODT je dionica za inteligentne investitore. Oni koji to nisu ionako je nemaju u svojem portfelju. Zato su mnoge rasprave na ovoj temi u zadnje vrijeme suvišne.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Molio bih prodaju i na pa i na ra da se malo spusti.
hvala unaprijed [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Meni je kolega i poslovni prijatelj.Hairija vrlo lijepo u pp objasnio zašto sad treba prodati i samu TA KODT-a.Ne bi bilo loše da i Vama malo pojasni situaciju.

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?

Kolega neznanace, vama vjerujem, ali hairiji ne…
mozete li nam vi objasniti zasto kodt treba prodati.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Mislim da Kodt ide na 2000…………osim ako se sindikat ne predomisli? jer ta sidnikalna navlačenja su ko ruski rulet……..nikad ne znaš tko će okinuti prije ostalih [thumbsup]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu


Mislim da Kodt ide na 2000……….. [thumbsup]

Kolega, dobro mislite.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Mislim da Kodt ide na 2000…………osim ako se sindikat ne predomisli? jer ta sidnikalna navlačenja su ko ruski rulet……..nikad ne znaš tko će okinuti prije ostalih [thumbsup]

Pa ako se poštuje hijerarhija prvo se iskrcava predsjedništva pa tek poslije na red dolazi članstvo.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.

@hairija
Dobro, kolega, vidim da niste zadovoljni ovom dionicom i trenutnom cijenom. Da li bi mi mogli argumentirati zašto je to tako i to potkrijepiti nekim brojkama? Ja sam na prošloj stranici predočio neke brojke zbog kojih smatram da je ova dionica, čak i na trenutnoj cijeni, jako dobra prilika. Ako sam u zabludi, i vi to možete pokazati, bio bih vam zahvalan.

New Report

Close