KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A ko bi to radio profit KOEI – KODT i Energetski [cool]

Pobjegla prodaja [cool]


Objektivno gledajuci ,na ovim cijenama nije dobra kupnja.

– stvarno mi je drago kada vidim da na ovoj temi ima onih koji i objektivno pišu.
– baš sam čitala temu Best buy i ne mogu se načuditi koliko se tamo druka na ovu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !



Objektivno gledajuci ,na ovim cijenama nije dobra kupnja.

– stvarno mi je drago kada vidim da na ovoj temi ima onih koji i objektivno pišu.
– baš sam čitala temu Best buy i ne mogu se načuditi koliko se tamo druka na ovu dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ma tko druka?
Lijepo kazem je SKUPA i da dividenda nije nikakvo opravdanje cijene.
Dividenda od 4% je BIJEDNA a potencijalni gubitak puno veci.

Evo realan razvoj situacije (kao sto i vi navijate za cijenu od bizarnih 10.000)
-Uzmem neku pristojnu kolicinu na 1220,ok dobijem dividendu,super.Dan poslije dividende dionicu: 1. Zakucaju oni koji su usli zbog dividende
2. 10.000 komada za istresti
3. Moguce i rusenje cijene puno ranije zbog ne spektakularnog izvjesca kakvog ste ocekivali.

Vrlo slicno mogu reci i za ERNT koji sam sav rasprodao jer u ovakvoj krizi kakva je u RH+ne tako bajnim rezultatima same firme 1500 kn je previse.Dodao bih da isto tako pada slobodnim padom poslije dividende.

Ako nista drugo,uvijek mogu uci u HT,koji je po meni uvijek odlicna kupnja.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Ma tko druka?
Lijepo kazem je SKUPA i da dividenda nije nikakvo opravdanje cijene.
Dividenda od 4% je BIJEDNA a potencijalni gubitak puno veci.

Evo realan razvoj situacije (kao sto i vi navijate za cijenu od bizarnih 10.000)
-Uzmem neku pristojnu kolicinu na 1220,ok dobijem dividendu,super.Dan poslije dividende dionicu: 1. Zakucaju oni koji su usli zbog dividende
2. 10.000 komada za istresti
3. Moguce i rusenje cijene puno ranije zbog ne spektakularnog izvjesca kakvog ste ocekivali.

Vrlo slicno mogu reci i za ERNT koji sam sav rasprodao jer u ovakvoj krizi kakva je u RH+ne tako bajnim rezultatima same firme 1500 kn je previse.Dodao bih da isto tako pada slobodnim padom poslije dividende.

Ako nista drugo,uvijek mogu uci u HT,koji je po meni uvijek odlicna kupnja.

evo da se i ja ukljucim u ovaj cirkus [lol]

kolega br, vase znanje je vrlo upitno i predlazem par knjiga koje ce vam pomoci da shvatite politiku dividendi u kompanijama. KODT politika dividjendi je vrlo jednostavna za razumjeti samo gledajuci povijesne isplate

http://www.dummies.com/how-to/content/investing-in-stocks-with-basic-knowledge-of-econom.html

Takodjer predlazem i neke osnovne knjige o ulaganju. Manje ce vas biti strah nepoznatog.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE




Rekli smo koliko očekujemo, oko 55 kn.

Na cijenu 1200kn dividenda samo 4%, a sad netko ima obraza pričati o dobroj investiciji.
Da je 7-10% ok, al samo 4%, to nije vrijedno sekirancije. Bolje oročiti na banci ili pozajmiti nekome uz kamatu 5-6% bez banke.
[/quote]
Inace se ne slazem sa DENIROM,ali ovaj put je u pravu.
Jos ako ga budu rusili poslije dividende,gubitak ce biti puno veci nego bijednih 4% koliko iznosi dividenda.
Objektivno gledajuci ,na ovim cijenama nije dobra kupnja.
[/quote]
Kako neki razmišaljau onda dionice koje uopće ne isplaćuju dividendu vrijede 0,0 KN.
P/E od 9,23, ROE 22,01 za KODT su valjda su obične gluposti.

Vipy,to mozete dati Ivani7 jer ona do prekjucer nije znala cime se KODT bavi i sta su transformatori.
Ali bumo vidjeli tko ce biti u pravu,onda cu ja vama predloziti nekoliko knjiga.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”





Rekli smo koliko očekujemo, oko 55 kn.

Na cijenu 1200kn dividenda samo 4%, a sad netko ima obraza pričati o dobroj investiciji.
Da je 7-10% ok, al samo 4%, to nije vrijedno sekirancije. Bolje oročiti na banci ili pozajmiti nekome uz kamatu 5-6% bez banke.
[/quote]
Inace se ne slazem sa DENIROM,ali ovaj put je u pravu.
Jos ako ga budu rusili poslije dividende,gubitak ce biti puno veci nego bijednih 4% koliko iznosi dividenda.
Objektivno gledajuci ,na ovim cijenama nije dobra kupnja.
[/quote]
Kako neki razmišaljau onda dionice koje uopće ne isplaćuju dividendu vrijede 0,0 KN.
P/E od 9,23, ROE 22,01 za KODT su valjda su obične gluposti.

[/quote]
Nemojte izvrtati ono sto sam rekao kako vam pase.
Ivana cijelo vrijeme govori kako je jedan od glavnih aduta ove dionice dividenda,ja sam samo rekao da ta dividenda nije atraktivna.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Vipy,to mozete dati Ivani7 jer ona do prekjucer nije znala cime se KODT bavi i sta su transformatori.
Ali bumo vidjeli tko ce biti u pravu,onda cu ja vama predloziti nekoliko knjiga.

kolega…
vi imate potpuno pravo
Kodt nista ne vallja i ja kao dobra duša stojim na bidu i zelim spasiti one koji su zaglavili unutra, te ih molim da raspale sto jace mogu…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kolega br – niste morali toliko pisati odgovor na vipyjev post – mogli ste jednostavno – KE ?


Vipy,to mozete dati Ivani7 jer ona do prekjucer nije znala cime se KODT bavi i sta su transformatori.
Ali bumo vidjeli tko ce biti u pravu,onda cu ja vama predloziti nekoliko knjiga.

kolega slobodno predlozite knjige. mene nije sram nauciti nove stvari, ne morate se odmah prijetiti.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


….Ivani7 jer ona do prekjucer nije znala cime se KODT bavi i sta su transformatori.

– ja se bavim dionicama,
– i gledam zaraditi na razlici kupovne i prodajne cijene.
– kog vraga će mi to čime se firma bavi.
– na tu foru o proizvodnji i čime se firma bavi vas samo navlaći ova hrpa drukera koja tu piskara.

– pa jesam li vam ja prva na ovome forumu dala target za INU od 3.500kn, a tada kada ste vi prodavali INU po 2.800kn je to bilo malo čudno, zar ne.
– pa vidite i sami kako ja radim bez greške.
– tko vam je tu na ovoj temi napisao prvi target od 1.200kn .
– možda niste išli za tim, ali sve današnje transakcije su išle preko toga targeta.

– sada se je pojavio i novi target.
– ali svi vi imate veliko znanje o tim transformatorima,
– te bi bilo stvarno od mene neozbiljno napisati i taj novi target koji je i više nego očit.
– uživajte vi meni i punite me i dalje jedinicama jer za neke pametnije stvari većina vas nije sposobna.

– I love this game.
Pozdrav !


Ma tko druka?
Lijepo kazem je SKUPA i da dividenda nije nikakvo opravdanje cijene.
Dividenda od 4% je BIJEDNA a potencijalni gubitak puno veci.

Dividenda je 4%, ali je payout ratio 40%. To vam, kolega, znači da je PE negdje oko 10.
A kad smo već kod dividende, ja bi rađe kupio KODT uzeo 4% dividende i znao da je 60% dobiti otišlo u zadržanu dobit i raznorazne rezerve i tako povećalo BVpS, nego kupio HT uzeo 9% dividende i znao da je za to iskorištena cijela prošlogodišnja dobit (100% payout ratio) i cijelokupna zadržana dobit.


Evo realan razvoj situacije (kao sto i vi navijate za cijenu od bizarnih 10.000)
-Uzmem neku pristojnu kolicinu na 1220,ok dobijem dividendu,super. Dan poslije dividende dionicu:
1. Zakucaju oni koji su usli zbog dividende
2. 10.000 komada za istresti
3. Moguce i rusenje cijene puno ranije zbog ne spektakularnog izvjesca kakvog ste ocekivali.

Ako je dividenda u odnosu na cijenu dionice mala, onda će i pad nakon ex-dividend date-a biti malen. Naime, nakon tog datuma cijena bi trebala pasti za otprilike iznos dividende, a to se baš i ne može nazvati "zakucavanjem".

Točke 2. i 3. se baziraju na vašoj pretpostavci da će HPB dalje rasprodavati i da će izvještaj biti lošiji od očekivanja. Osobno mislim da će dobit po dionici biti oko 130 kn jer je to u skladu sa izvještajem za prva tri kvartala. Za HPB ne znam što će dalje. Zašto vi mislite da će izvještaj biti loš i da će HPB i dalje rasprodavati?

New Report

Close