KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako se ne varam danas je zadnji dan za kupnju. pravo na dividendu imaju oni upisani 17.7. iliti subotu, dakle treba se biti upisan u petak. čestitke onom tko je jučer uspio p-a na 2020 uzet (do)kupit. praktički ju je za 1920 dobio…

ex-div day je 14.07., što znači da je zadnji dan za uloviti dividendu bio prošli petak.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


ako se ne varam danas je zadnji dan za kupnju. pravo na dividendu imaju oni upisani 17.7. iliti subotu, dakle treba se biti upisan u petak. čestitke onom tko je jučer uspio p-a na 2020 uzet (do)kupit. praktički ju je za 1920 dobio…

nije kolegato tako..sve jedno vam je jel novac u kapitalu i rezervama ili su vam isplatili dividendu..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



ako se ne varam danas je zadnji dan za kupnju. pravo na dividendu imaju oni upisani 17.7. iliti subotu, dakle treba se biti upisan u petak. čestitke onom tko je jučer uspio p-a na 2020 uzet (do)kupit. praktički ju je za 1920 dobio…

nije kolegato tako..sve jedno vam je jel novac u kapitalu i rezervama ili su vam isplatili dividendu..
[/quote]

nije to stvar fundamenata već psihologije.


ex-div day je 14.07., što znači da je zadnji dan za uloviti dividendu bio prošli petak.

možda griješim ali skuština je bila 17.6. dakle 17.7. je ex-div day, tj 30 dana od skupštine.

Dakle kad je bio zadnji dan za dobit divdendu?Zna li netko 100%?Ja sam dokupio u ponedjeljak,vođen istom logikom kao i Savage.

"Only dead fish swim with the stream"


Dakle kad je bio zadnji dan za dobit divdendu?Zna li netko 100%?Ja sam dokupio u ponedjeljak,vođen istom logikom kao i Savage.

Knjiga dioničara se gleda 16.7.2010. (tako piše na SKDD), a kako se treba kupiti 3 dana prije da namira bude taj dan znači da je trebalo kupiti jučer.

P.S. To znači da danas dionica "treba" pasti za iznos dividende – samo upozorenje za one koji nisu toga svjesni da se ne zabrinu 😀

Savage i Lynx, hvala na ispravku. Pobrkao sam ex-div date i record date. Potrebno je kupiti dionice prije ex-div datuma (zaključno sa 13.7.) da bi na record date (16.7.) bio upisan u knjigu dioničara. Bigfoot, oprosti na pomutnji.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


Savage i Lynx, hvala na ispravku. Pobrkao sam ex-div date i record date. Potrebno je kupiti dionice prije ex-div datuma (zaključno sa 13.7.) da bi na record date (16.7.) bio upisan u knjigu dioničara. Bigfoot, oprosti na pomutnji.

Sve ok Kerempuh,tnx Lynx,dionica pala danas više od dividende,ja opet dokupio,a što ću,slab sam na ovu dionicu… [smiley]

"Only dead fish swim with the stream"



Savage i Lynx, hvala na ispravku. Pobrkao sam ex-div date i record date. Potrebno je kupiti dionice prije ex-div datuma (zaključno sa 13.7.) da bi na record date (16.7.) bio upisan u knjigu dioničara. Bigfoot, oprosti na pomutnji.

Sve ok Kerempuh,tnx Lynx,dionica pala danas više od dividende,ja opet dokupio,a što ću,slab sam na ovu dionicu… [smiley]
[/quote]

Za mene je ovo očekivano jer već na trećoj dionici koju imam (HT,ADRS i KODT) imam dan poslije dividend day pad znatno veći od dividende. Vidjet ćemo,očekujem brzi povratak povlaštene na razinu od 2.000,00 kn.

Dogodine će biti lijepih vijesti iz KODT.

Do your homework [cool]

Daleko je to, a ti već znaš(ili ipak?) i usput si tajnovit.

Pa i nije neka tajna, ali znaš onu staru – "daj čovjeku ribu – nahraniti ćeš ga taj dan, nauči čovjeka pecati – nahranit ćeš ga za cijeli život" [lol]

Uglavnom, lijepe se stvari spremaju. [thumbsup]

New Report

Close