KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…hoćemo mi više narasti na 2500 ili nečemo…. 🙂

Ne pretjeruj – to što ne padamo kao sve ostalo, već je samo po sebi super.


Evo zanimljivosti neznam da li je itko uočio. aureus se ukazao na kodt-p. promijenili banku… 578 to go…

7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AUREUS EQUITY OIF S JP 578 1,88 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA

možda je to ovaj od 2100 pa se konačno uskoro makne

I još da se na P-A makne i onaj na 2. mjestu i evenutalno onaj na 7., te na redovnoj 4., 7., 8. i evenutalno 3. mjesto, pa da lijepo ostanemo samo mi mali i veliki čvrsti privatni investitori… bilo bismo jedno super društvance malih diončara u super firmi, jer ti "financijski" investitori špekulatnskog karaktera… nekako se na uklapaju s nama 😀

Dakle jedno 4.000 komada povlaštene i jedno 10.000 komada redovne… da je prebaciti u "prave ruke", imali bismo super vlasničku strukturu.

To bi čak (za nekih 30-ak milijuna kn po ovim cijenama) moglo stvarno biti interesantno i nekom većem ozbiljnom investitoru (čak i mirovinskom fondu, ako se ove naše može smatrati ozbiljnim dugoročnim investitorima… da im glupava HANFA dopusti ulagati u firmu ove tržišne kapitalizacije), samo da se ovi "financijaši" nekako dogovore to zajedno prodati, jer ovdje je za ozbiljne investitore uvijek problem ta mala likvidnost, ali ovako dogovornim višestranim transakcijama bi se mogle presložiti veće količine bez ikakvog problema.


bok ljudi, nije vezano bas uz KODT, ali je uz isplatu dividendi. Prenosim sa drugog foruma:

Isplata dividende na žiro račune fizičkih osoba

Ajde molim da mi netko pojasni odluku skuštine:

2. Dividenda će se isplatiti onim dioničarima koji budu upisani u depozitoriju SKDD kao
vlasnici dionica na dan koji je 30 (trideset) dana iza datuma održavanja Glavne
skupštine. To je datum stjecanja tražbina za isplatu dividendi (record date).

skupština je bila 17.06 vlasnik treba biti 18.05 ili 17.07 ?

za mene je "iza" prošlost dakle 18.05.
HVALA!

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!



bok ljudi, nije vezano bas uz KODT, ali je uz isplatu dividendi. Prenosim sa drugog foruma:

Isplata dividende na žiro račune fizičkih osoba

Ajde molim da mi netko pojasni odluku skuštine:

2. Dividenda će se isplatiti onim dioničarima koji budu upisani u depozitoriju SKDD kao
vlasnici dionica na dan koji je 30 (trideset) dana iza datuma održavanja Glavne
skupštine. To je datum stjecanja tražbina za isplatu dividendi (record date).

skupština je bila 17.06 vlasnik treba biti 18.05 ili 17.07 ?

za mene je "iza" prošlost dakle 18.05.
HVALA!
[/quote]
Evo ti stručno jezično pojašnjenje 😉
http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=fVhlXBU%3D
(dakle htjeli su reći “nakon” (ili “poslije”), “iza” možda nije najsretnije izabrana riječ, ali u svakom slučaju znači nakon/poslije!, dakle još nije nastupilo bez brige – imaš vremena skupljati dionice do 17.7. 😉 )


Evo ti stručno jezično pojašnjenje 😉
http://hjp.srce.hr/index.php?show=search_by_id&id=fVhlXBU%3D

[/quote]

po tome "iza" znači poslije dakle 17.07 – meni je ovo potpuno neleogično
baš su zakomplicirali bezveze

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Dividenda stiže 22.7.2010 (ex-div day 2010-07-14, isplata 2010-07-22).

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

..kontaktirao sam SKDD i kažu da svaka fizička osoba mora imati žirac ukoliko želi isplatu dividende – bez iznimaka ( ne može biti tekući ). ..zahtjev, fotokopija osobne i fotokopija ugovora mogu biti dostavljeni osobno ili poslani poštom (fax i mail ne dolaze u obzir).. eto ako netko nezna da se znate pripremiti..

Evo malo afirmativnih vijesti iz naše fabrike (izvor http://www.koncar.hr):

DEVELOPMENT OF NEW GENERATIONTION TRANSFORMERS

KONČAR – DISTRIBUTION AND SPECIAL TRANSFORMERS has developed a new generation of distribution transformers from 315 to 1000 kVA. This has enabled not only a stronger position in existing markets but also open opportunities for expansion on new markets . And the modernization of products, through extensive market and processing effort, resulted in a good results in one of the most demanding markets.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Budućnost ove firme je svjetla jer si tu budućnost ona sama stvara (i to je jedini način kako nečija budućnost može biti svjetla – kakvu si je sam stvortiš: takva će ti biti!).

Razvoj novih proizvoda, usavršavanje postojećih kao i usavršavanje proizvodnih procesa i ostalih poslovnih procesa… stvari su koje se trebaju odvijati svakodnevno, kao zapravo "glavna djelatnost firme" – samo tako firma može imati budućnost.

Ako pravimo "nešto"/transformatore, pomisliti da je naš glavni zadatak (osnovna djelatnost) realizirati ugovorene projekte, tj. "praviti to nešto" u ovom slučaju transformatore- bio bi početak kraja (propasti)

Svaka prava firma shvaća da je stalni RAZVOJ svojeg asortimana i neprestano USAVRŠAVANJE samih proizvodnih procesa ono glavno, a same trenutne konkretne realizacije zapravo ono drugo po važnosti, svojevrstan alat za obavaljnje ovog provog (služe da se zarade novci, pa koji se tada mogu uložiti u R&D).

Ova firma puno ulaže u R&D, plodovi toga rada dolaze.

Predlažem za još par detalja pročitati u godišnjem izvješću poglavlje 12: "Tehnički razvoj i inoviranje proizvoda" i poglavlje 15: "Strategija budućeg razvoja" kao i podsjetiti se na projekt izgradnje "VN laboratorija".

…slažem se..s obzirom kakvim tempom se u ovoj kompaniji implementiraju inovacije koje nađu put do tržišta mislim da je dionica zavrijedila veću pozornost ulagača..no nadajmo se da će to netko prepoznati ako ništa drugo poslje stock-split-a i dokap-a na jesen…

New Report

Close