KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko još nije ponudio zadovoljavajući odgovor na pitanje zašto se toliko izdvaja u rezerviranja. Ono što znam je da i matica i ostale članice koncerna Končar tako rade, tj. mnogo izdvajaju u rezervacije u ‘debelim’ godinama, a otpuštaju ih u ‘mršavim’, izglađujući tako dobit. Primjer otpuštanja značajnih rezervacija imali su pred koju godinu Končar mjerni transformatori (KOTR), kada su usprkos slabijim poslovnim rezultatima prikazali dobit i podijelili dividendu.

transformator mora biti vrhunski napravljen, bez imalo metalne prašine, strugotine, špene ili drugih metala u unutrašnjisti radi kratkog spoja koji dovodi do požara (Dubrovnik). Kad se takvo nešto desi štete su ogromne i treba ih pokriti. Za to se plačaju osiguranja koja koštaju. Znam za jedan nedavni slučaj je šteta cca. 800 000 EUR-a! Netko to treba platiti ne?

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Bushmen,

ulozio sam u KODT na temelju financijskih izvjestaja, ne razumijem se baš u transformatore, znaš li možda kakve transformatore končar proizvodi u odnosu na druge, mislim na kvalitetu, cijenu, ima li konkurentsku prednost na dugi rok?

Pozdrav

Pozor – istovar na KODT-P u 13:00 [yawn]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Pozor – istovar na KODT-P u 13:00 [yawn]

naslagali su cijelu hrpu…

Povlaštena je namjerno stjerana u režim posebne trgovine kako bi dobri dečki sada kupovali po 2.100,00 . Uskoro se vraćamo natrag jer će tjedni promet biti veći od 300.000,00 kn što znači da se povlaštena ponovno vraća u režim redovne trgovine.


Bushmen,

ulozio sam u KODT na temelju financijskih izvjestaja, ne razumijem se baš u transformatore, znaš li možda kakve transformatore končar proizvodi u odnosu na druge, mislim na kvalitetu, cijenu, ima li konkurentsku prednost na dugi rok?

Pozdrav

joj covjek pa pogledaj reference na stranici, malo se raspitja koliko posla daju van koperantima, i kak svi oni jako solidno od toga žive. Pred par godina su reference otišle u mađarsku, rumunjsku, poljsku…. ali kvaliteta je bila slaba.

[rolleyes]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Ne razumijem ove gornje postove, kakva, čija, gdje, kako slaba kvaliteta ? [lol] Očito neka šala koju nisam dobro razumio (krivo protumačio smajlića :D).

Kvaliteta je ovdje upravo ono što nas drži na ovome putu, što omogućuje ovakav veliki i tako rastući izvoz – jer je kvaliteta vrlo visoka a cijena u odnosu na kvalitetu prihvatljiva = firma je konkurentna! [thumbsup]

Jedan odlomak iz GFI koji se lijepo dotiče i ove teme:

"15. Strategija budućeg razvoja

Razvoj, prodaja i proizvodnja distributivnih uljnih transformatora do 2500 kVA i 36 kV, specijalnih distributivnih transformatora do 5 MVA te srednjih energetskih transformatora do 170 kV, u skladu sa petogodišnjim planom, i nadalje će biti glavne poslovne aktivnosti u Končar D&ST-u.
Pritom će se kroz odgovarajuće organizacijske prilagodbe, osposobljavanje i motiviranje zaposlenih, njegovanje timskog rada, privrženost kvaliteti i odrđivom razvoju, stvarati uvjeti za sve bolje mjesto Končar D&ST-a među najboljim europskim proizvođačima transformatora."

Kao i:

"12. Tehnički razvoj i inoviranje proizvoda

……
Kupnjom najmodernije proizvodne opreme povećani su proizvodni kapaciteti i stvoreni preduvjeti za proizvodnju transformatora najviše kvalitete."

Ovdje se ne radi samo o tome da smo već vrhunske kvalitete (i prihvatljive cijene) nego se i daljnjom politikom "privrženosti kvaliteti"… nastoji i dalje napredovati i dostizati u konačnici najvišu moguću kvalitetu i time postojanjem jedne od najboljih kompanija iz ove branše, što znači najkonkurentnijih.

A o sadašnjoj već visokoj (a koja se misli i dalje povećavati! 😉 ) razini konkurenosti najbolje govori račun dobiti i gubitka kroz sagledavanje profitabilnosti a u kombinaciji sa rastom prodaje.

Ako imaš samo rast prodaje a malu profitabilnost – očito nisi konkurentan i rast prodaje ti se temelji isključivo na politici niskih cijena koje nisu dovoljne za profitabilnost.
Ako imaš profitabilnost a nemaš rast prodaje onda su ti cijene očito "nekonkurentne" (blago prevelike) a njihovim spuštanjem iako bi možda povećavao prodaju opala bi relativna profitabilnost i apsolutna opet ostala na istom… dakle nikakvog tu napretka – nisi konkurentan.

Aaaali kada kao ovdje imaš i rast prihoda i kvalitetnu (čak i rastuću) profitabilnost istovremeno, očito da si vrlo konkurentan jer samo konkurentne firme mogu to postići.
To znači da ti je omjer cijene i kvalitete sa stanovišta kupca odličan (zato rast prodaje) dok i pri tim cijenama ti dobro zarađuješ (očito dobro optimiranu troškovnu stranu imaš) što znači da si vrlo konkurentan.

A još važnije od svega (jer prodaja ovisi i o stanju tržišta opčenito, voljnosti kupaca da uopče investiraju u opremu… dakle ne samo o tvojoj konkurentnosti) je tu već kakva je da je profitabilnost uspoređivati sa uposlenim kapitalom za stvoriti taj već kakav je da je profit – a ovdje vidimo da je ROIC (ROE) vrlo visok – a to, vrlo visoki povrati na kapital jedna je od glavnih i najjednostavnijih mjera kako vidjeti da li je i koliko neko poduzeće konkurentno.

Končar D&ST dakle već je vrhunska firma, ali kao što vidimo, i što je najvažnije: žele i dalje napredovati i postajati sve bolja i bolja firma! U tome im/nam želimo puno uspjeha! [thumbsup]

Svaki mjesec 100kn gore… [wink] [thumbsup]


Piše da su pred par godine reference (Simens, SGB, ETRA…) tražile jeftinije po Mađarskoj, Poljskoj, Rumunjskoj, a ko baš treba prevoditi

Zapravo bih i trebao prijevod 😀
Ja ne razumijem ovu rečenicu, očtio tebi riječ referenca znači nešto drugo u odnosu na ono što meni predstavlja taj pojam.

Reference ne mogu ništa tražiti, one su uglavnom objekt a ne subjekt rečenice 😀

Kad smo već kod toga, vidim da se netko malo ulijenio, na web-u još uvijek visi lista referenci iz 2008.
http://www.koncar-dst.hr/dokumenti/referenc%20list%20IV%2008.pdf

pa ljudi ne mogu vidjeti što se radilo zadnjih godinu dana… potencijalnim kupcima se treba čim bolje reklamirati a ne ovako zaboraviti se pohvaliti sa najnovijim uspješno odrađenim poslovima! 😀

P.S Ajd please ako možeš još jednom prevesti svoju rečenicu, jer meni zbilja nije jasno tko je i što i gdje i kako i zašto "tražio" – meni je jednostavno neshvatljivo da reference mogu bilo što raditi, i da mogu negdje ići. Objekti (trafići) miruju gdje jesu, popiše ih se lijepo u knjižicu zvanu lista referenci i ta knjižica istina ide po svijetu kada ih se u bezbroj primjeraka otiskanu nosi po sajmovima i dijeli potencijalnim kupcima da vide što se tu radilo do sada… i to je to. Nikako reference ne mogu same nigdje ići i nešto tražiti, i nije mi jasno što to znači reference pa u zagradi spisak konkurenata?? Oni (konkurenti) su nešto tražili? Što? Pa oni prave transformatore, a ne da ih traže za kupiti .

Možda hoćeš reći da su naši kupci koje zoveš referencama (ali čemu onda spisak konkurenata u zagradi, nisu oni kupci) tražili po Mađarskoj, Poljskoj, Rumunjskoj jeftinije trafo?

rotflmao 🙂

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Možda hoćeš reći da su naši kupci koje zoveš referencama (ali čemu onda spisak konkurenata u zagradi, nisu oni kupci) tražili po Mađarskoj, Poljskoj, Rumunjskoj jeftinije trafo?

Ne pitaj me uopće kako sam uspio sročit prethodno.
Pripisao bih to raznim utjecajima….
Htio sam reći gore citirano.
I meni je smješno.
[embarass]
tnx na ispravku.

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

ABB je objavio javnu ponudu za otkup 23% udjela u svojoj indijskoj podružnici. Ponuda je teška $950 mln, i valuira ABB India na 3*sales.

http://in.biz.yahoo.com/100517/50/bavlzz.html

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

New Report

Close