KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ne, ne, ne trgujem ja s KODT-R-A on mi je slabost, njega vec dugo imam u portfelju i to sa udjelom od cca 75% i da moram priznat s malim minusom.

ovo mi je drago čuti – dakle većina portfelja ti nije tjederska. Možda ćeš onda jednog dana shvatiti ono što meni sada ne bi povjerovao da ti kažem: da ćeš veći prinos imati sa buy-and-hold dijelom portfelja (ako je dobro odobran – a KODT se čini kao dobar izbor) nego ovim drugim.

Malo mi je neobčno čuti da si na KODT-R-A u minusu (takvih nije puno) ako s njim nisi trejdao (jer KODT-R-A je većinu vremena otkad je na burzi bila jeftinija nego li je današnja cijena i više od 70 % protrgovanih dionica je prošlo po cijenama manjim ili jednakim 2000 kn). Mora da si kupovao baš u jedinih 2,5 godina od zadnjih 7 godina u kojima je cijena bila iznad 2000 kn kada je protrgovano tih 30 % dionica skuplje trženih nego današnja tržišna.

Ali u svakom slučaju (po koliko god da si kupio, ako to nije baš puno više od nekih cca 4000 kn), samo drži i vidjet ćeš kako se može lijepo zaraditi i bez tih hiperaktivnih kupi-prodaj-kupi-prodaj vratolomija [thumbsup]


pozdrav

po mojim grafovima gotov je rast za sad, za R-A;
sljedeci vrhunac oko 6.4. do tad ne prodajte nista samo dokup;

Nije mi dobra analiza radio sam na tjednim svijecicama MTD
[angry]

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

A zašto si to radio? 😀

Zanimljiv Economistov članak koji donosi grubu kalkulaciju mogućeg utjecaja električnih automobila na elektroenergetske kapacitete u SAD:

http://www.economist.com/sciencetechnology/displayStory.cfm?story_id=15434416

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/vEdGse8uvfZRSGGTiZtpLQ==.pdf

međuizvještaj Uprave i izjava osoba odgovornih za FI za 4Q 2009

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Uh, četvrti kvartal je, barem prema ovim "privremenim i neslužbenim rezultatima koji se mogu još i promijeniti (ne vjerujem da je moguće puno)", malo posustao.
Međutim na razini godine ovo je i dalje fantastično!

A kao svjetlu točku četvrtog kvartala ističem činjenicu dramatičnog poboljšanja naplate potraživanja/likvidnosti.
Sad ima keša 430 kn po dionici! Dakle sve je spremno za izdašnu dividendu, i još ostane i više nego dovoljno za održavanje stabilnosti bilance. Jer financijski zahtjevnih investicija za sada više nema…

Keša u tom slučaju ostaje i viška i makar isplatili 100 % dobiti u dividendu (a što ipak neće). Khm, pa što će onda s time? Možda da ipak razmisle malo trebala li još kakve investicije poduzeti u svrhu optimiranja proizvodnog procesa, postizanja daljnih ušteda u procesu proizvodnje… ili kao što kažu da im je sada glavno "ugovaranje novih poslova" neka tih 20-ak milijuna kn što ostaje "kao totalni višak s kojim se ne zna što će se" iskoriste za jednu mega-turneju svjetskih razmijera: neka posjete sve sajmove/izložbe i sl. događanja koja postoje na ovome svijetu, neka se svuda predstavljaju sa štandom kojega će dizajnirati Bruketa i Žinić :rotfl: (ova industrija bi im zbilja bilo nešto novo, novi izazov :P) neka rade sve što znaju da poboljšaju "marketing, svoju prezentaciju prema kupcima…", neka lobiraju po raznim državama za kupnju naše opreme… za 20 milijuna kn viška, za jednu godinu dana, može se proputovati cijeli svijet uduž i poprijeko!

Treba izlaziti na nova tržišta, pa i ona daleka i teška kao što su npr. Kina i USA!

lynx,

moras znati da se trend polaganog rasta dobiti mora postivati [lol] da su stavili "normalan" 4q onda bi dobit bila prevelika..

rezerviranja dosegla 94.6 mio kuna, samo u 4q 10.4 mio kuna. Ovakva politika rezerviranja i vodi do toga da imaju preko 10 m prihoda od kamata i 55 mio kuna na racunu. S obzirom na smanjenje obveza u dijelu u kojem se mogu sakriti fin, dugovi ocekujem smanjenje troskova kamata u 2010

kada se pogleda da imaju "izvanrednih prihoda" 10 m kuna, samo se potvrdjuju sumnje o kreativnom racunovodtstvu i "menadzeriranju dobiti"

zakljucak za dobit 2010 36 mio kuna +/-2

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Tako se i meni čini da ne žele preveliki rast dobiti 🙂 – dividenda 130 kn po mome računu.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/koncar-d_st-neto-dobit-u-2009.-porasla-8%2c8-posto,67421.html


Tako se i meni čini da ne žele preveliki rast dobiti 🙂 – dividenda 130 kn po mome računu.

Mislim da im je prošle godine payout ratio bio 40%.
Ako ostanu na tome, dividenda će ove godine biti oko 100 kuna.

Može li netko izračunati fundamente na ovoj razini cijene.Mislim da je P/E oko 8 ,a P/B cca. 2,2.
Dobro bi došla i usporedna analiza sa sličnim firmama u USA i EU.

još uvijek je jeftinije nego slične firme vani.
multiplikatore je teško izračunati jer rezerviraju, pa se ne dobija realan odnos.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

New Report

Close