KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da znam zašto lagano pada ali ne smijem reći… [sealed]

znam ja zašto

Končar transformatori: Već ugovorili 2010.
Za devet mjeseci 2009. neto dobit je iznosila 25,5 milijuna kuna ili 19,4% više nego prije godinu dana, a prodaja također raste za daljnjih 20,39%. Poduzeće nije zaduženo, profitne marže su stabilne, dodatne rezerve postoje kroz poziciju casha od 53,4 milijuna kuna i kroz dugoročna rezerviranja od 63,7 milijuna kuna što samo potvrđuje činjenicu da je riječ o jednom od najperspektivnijih društava u Grupi Končar, ali i u Hrvatskoj.
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/55747/ttl/Koncar-transformatori-Vec-ugovorili-2010/Default.aspx




Kako je samo brzo popapan ovaj od 2000 kn. [shocked]

Kvalitetna roba po dobroj cijeni uvijek ima kupca
[/quote]


Sve gledam i zalim kaj jucer nisam sve ono kupio…
Molio bih cijenjenog prodavaca da nam pruzi još jednu priliku

HVALA


decki ,ima koliko hocete po 2000 ,sto sad ne grickate ??????
[/quote]
Grickat će kad padne još 30%.





Kako je samo brzo popapan ovaj od 2000 kn. [shocked]

Kvalitetna roba po dobroj cijeni uvijek ima kupca
[/quote]


Sve gledam i zalim kaj jucer nisam sve ono kupio…
Molio bih cijenjenog prodavaca da nam pruzi još jednu priliku

HVALA


decki ,ima koliko hocete po 2000 ,sto sad ne grickate ??????
[/quote]
Grickat će kad padne još 30%.
[/quote]
tad cu i ja grickat… [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

najbolje je da grickate kablove pod visokim

Postanite Eu-robovi

Može li netko ukratko kazati nešto podrobnije o ovoj dionici i kretanjama na tržištu u posljednje dvije godine?

Unaprijed hvala


Može li netko ukratko kazati nešto podrobnije o ovoj dionici i kretanjama na tržištu u posljednje dvije godine?

Unaprijed hvala


ovo je dionica čiji pravi/ozbiljni dioničari za kretanja na tržištu se previše i ne zanimaju (cijena skakuće gore dolje gore dolje… kako koji špekulant je nabije u kojem trenutku, kakav suludi druk razglasi po svuda, a posebice kako tko sazna neku glasinu o nekim fondovima koji su u frci za kešom pa ih onda slavodobitno čekaju na bidu sa sve luđim ponudama i sl.) – a ovu poziciju ti ozbiljni dioničari drže pored toga što se ne zamaraju sa tim glupostima oko tržišne cijene, smatraju prije svega jednom od svojih najsjajnijih pozicija u portfelju, one vrste koje se "planira držati doživotno" jer prodaja po bilo kojoj cijeni može biti rizična, obzirom kako je sjajna ova firma i kakvo poslovanje će dugoročno biti. Nikad ne znaš da je neka cijena prevelika, jer za firme koje će "trajno" rasti po kvalitetnim stopama, sve cijene će biti u razumnom roku opravdane – jedino što se ovdje pouzdano može znati za neke cijene je to da li su i koliko prejeftine.

Kada imaš fantastičnu firmu – kupljenu po cijeni koja nije visoka (a KODT ni na ATH nije bio naročito skup) imaš miran san. Preporuka svim dioničarima za miran san: držite značajan dio portfelja u KODT. Što nije u ADRS, to neka je u KODT, sve ostalo su… više ili manje špekulacije, samo 2-3 su stvari su na ovoj burzi "sigurne", od kojih 2 su spomenute u ovoj rečenici.



Može li netko ukratko kazati nešto podrobnije o ovoj dionici i kretanjama na tržištu u posljednje dvije godine?

Unaprijed hvala


ovo je dionica čiji pravi/ozbiljni dioničari za kretanja na tržištu se previše i ne zanimaju (cijena skakuće gore dolje gore dolje… kako koji špekulant je nabije u kojem trenutku, kakav suludi druk razglasi po svuda, a posebice kako tko sazna neku glasinu o nekim fondovima koji su u frci za kešom pa ih onda slavodobitno čekaju na bidu sa sve luđim ponudama i sl.) – a ovu poziciju ti ozbiljni dioničari drže pored toga što se ne zamaraju sa tim glupostima oko tržišne cijene, smatraju prije svega jednom od svojih najsjajnijih pozicija u portfelju, one vrste koje se "planira držati doživotno" jer prodaja po bilo kojoj cijeni može biti rizična, obzirom kako je sjajna ova firma i kakvo poslovanje će dugoročno biti. Nikad ne znaš da je neka cijena prevelika, jer za firme koje će "trajno" rasti po kvalitetnim stopama, sve cijene će biti u razumnom roku opravdane – jedino što se ovdje pouzdano može znati za neke cijene je to da li su i koliko prejeftine.

Kada imaš fantastičnu firmu – kupljenu po cijeni koja nije visoka (a KODT ni na ATH nije bio naročito skup) imaš miran san. Preporuka svim dioničarima za miran san: držite značajan dio portfelja u KODT. Što nije u ADRS, to neka je u KODT, sve ostalo su… više ili manje špekulacije, samo 2-3 su stvari su na ovoj burzi "sigurne", od kojih 2 su spomenute u ovoj rečenici.
[/quote]

Zahvaljujem Lynx.

Sretna i blagoslovljena Nova 2010 godina.

Srdačan pozdrav

upravo smo riješili razinu 2.000 kn, jel ima još?

Evo još jedan potencijalni poslić za nas, ako imaju para. Nadam se da HŽ-u isporučuju opremu samo ukoliko plaćaju avansno 😀 Šalim se… ali, to je ono što ja svuda govorim, naši su tako nepouzdani platiše, prije svega državne firme, zato je dobro što nam je ovdje udio izvoza tako velik, jer ovisti u bilo kojem značajnijem iznosu o našem tržištu… bilo bi koma :P, prerizično.

http://www.jutarnji.hr/transformator-na-lokomotivi-u-sisku-eksplodirao–pukom-srecom-nema-ozlijedenih/480342/

Ali oni su stvarno ludi, 40 godina transformator drže – pa koliki je njegov rok trajanja, 20-ak godina? Neš tako? Taj HŽ umjesto da obnovi infrastrukturi novac potroši na kojekakva bojanja, špricanja, odijela i što ti ja sve ne znam, a koji zbog kriminalnih radnji u nabavi, koštaju kao da su od zlata. Jedno bojanje nečega – jedan transformator :rotfl:

Samo neka trafići i na dalje eksplodiravaju, i treba im tako! Ako ne mogu drugačije naučiti da opremu treba promijeniti kada istekne rok trajanja – neka im eksplodira, nekima se ne može drugačije nešto objasniti.

A naši trafići će ići… stranci im sigurno neće prodati ako neće platiti, a ako hoće platiti onda mogu naši ići, a mi ćemo lako pobijediti na natječaju jer smo najkonkurentniji… tako da eto i u RH nešto sitno posla. E kada bi se htjelo obnoviti sve što treba… ali kod nas se uvijek troši neracionalno, a tamo gdje treba čeka se da nešto eksplodira. Ista stvar kao i HEP, potpuno zaustavili ulaganja u mrežu, proizvodnju, a uvozimo i sve više ćemo uvoziti el. energiju… E kada se iskorijeni korupcija, kada se bude poslovalo na tržišnim načelima, novac neće odlaziti tamo gdje ne treba nego tamo gdje treba a mnogo toga što treba: proizvode razne članice Končar Grupe!


Samo neka trafići i na dalje eksplodiravaju, i treba im tako! Ako ne mogu drugačije naučiti da opremu treba promijeniti kada istekne rok trajanja – neka im eksplodira, nekima se ne može drugačije nešto objasniti.

Kolega Lynx, tvoje postove smatram među kvalitetnijima na forumu, pa me čudi da si ovo napisa. Nadam se da nisi mislija ozbiljno, ne moran te podsjećat koje mogu bit posljedice eksplozije transformatora.

Uz redovito održavanje, procjenjuje se da će tranformator u pogonu sa velikim postotkom sigurnosti raditi približno 30god. Nakon toga izolacija značajno slabi i upitna je daljnja sigurnost pogona a time i osoblja.

KODT-R-A 15.12.09-05.01.10.
1.KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. 65.827
2.FLORIČIĆ KRISTIJAN 4.958
3.HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 4.819 -45
4.HPB GLOBAL OIF 2.594
5.ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.919
6.ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA OIF 1.410
7.HPB DIONIČKI OIF 982 -100
8.KNEŽEVIĆ NIKOLA 777
9.TOMAS MIRO 557
10.LEVAČIĆ JURAJ 500
HPB Dynamic OIF sa 775 kom 15.12.09. ispa iz Top 10.

HPB i dalje pomalo izlazi, sritno im bilo. [bye]

Naravno da ne želim da stvarno eksplodiravaju, ipak može biti i netko ozlijeđen. Nego, zapitao sam se: zar su oni tako neodgovrni da mogu godinama držati transformatore kojima je prošao rok trajanja i samo čekati da eksplodira? I je li im to dosta? Mora li još neki eksplodirati pa da oni nauče da se nove treba nabaviti na vrijeme? Na nekim stvarima se može štedjeti, a na nekim se ne smije – oni su totalno pobrkali prioritete.

Fino i polako rastemo [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close