KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

citat
"the term enterprise value unfortunately is used at best very ambigously and at worst very carelessly"

sa stajalista investitora gledam koliko je para potrebno za financiranje odredjenog projekta. Projekt mogu financirati kreditom i vlasničkim kapitalom. EV s ukljucenim ukupnim dugom je puno manje vrijedna informacija i moze se koristiti samo za usporedbu s indusrijom. EV samo s financijskim dugom je vrijednija informacija jer ti omogucuje bolju usporedbu izmedju sektora.

Bloomberg i sl. kad racunaju EV koriste iskljucivo financijski dug, a ne ukupni dug!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

a mozemo i na pivo da to u detalje raspravimo :o)

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

pa uzmite si onaj koji vam više odgovara i nema greške.

I'LL BE BACK


citat
"the term enterprise value unfortunately is used at best very ambigously and at worst very carelessly"

sa stajalista investitora gledam koliko je para potrebno za financiranje odredjenog projekta. Projekt mogu financirati kreditom i vlasničkim kapitalom. EV s ukljucenim ukupnim dugom je puno manje vrijedna informacija i moze se koristiti samo za usporedbu s indusrijom. EV samo s financijskim dugom je vrijednija informacija jer ti omogucuje bolju usporedbu izmedju sektora.

Da to je taj TEV kako ga definiraju. Mislim da je i jedna i druga formula korisna. A sve dok uspoređujemo međusobno firme koristeći istu formulu to ima smisla.

U svakom slučaju, skrenuli smo s teme. Bilo bi dobro nastavit na pivi, ili barem na onoj temi fundamentalna analiza – btw gdje je nestala!?

A malo da budem on-topic, koristeći formulu samo sa interes bearing debt (TEV) tada EV/EBITDA za KODT izgleda još ljepše. U svakom slučaju BUY [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Vidio sam ga i ja evo sad večeras kad sam došao doma – i ovako na prvi pogled nemam drugi komentar na ovaj izvještaj osim jednostavno: predivno!!

Uvijek nas Končar D&ST svojim izvješćima doslovno obraduje. Ovo kako oni posluju i za vrijeme ove krize, to je zaslužilo svaku pohvalu, respekt koji su ti ljudi zaslužili svojim radom… malo tko je u Hrvatskoj to zaslužio.

Lijepo je nešto stvoriti u diviti se ruku svojih djelu – u Končar D&ST stvarno imaju na što biti ponosni!

P.S. Izvoz preko 83 %… ma samo čekam da prijeđe 90 %, a doći će i do toga!, tko se još može sa time pohvaliti u RH? Tko ostvaruje relativno toliko veliki a profitabilan izvoz, uz ROE od cca. 25 %? A i u aspolutnim iznosa, preko pola milijarde kn godišnjeg izvoza… a tako kvalitetnog (cca. 20 tržišta svijeta) i profitabilnog (stabilne profitne marže, a veliki povrat na kapital)… s time se malo tko može u RH pohvaliti, mogu neki u apsolutnim iznosima, ali i kao udio u ukupnog prihodu… to već malo teže 😀

optimizam je veći kad ti 40% portfelja čini kodt [thumbsup]

Iz tvrtke navode kako je 2008. godina, s uloženih 31,5 milijuna kuna, za to društvo bila rekordna po ostvarenim investicijama, koje u ovoj godini "neće biti financijski zahtjevne" te će se uglavnom odnositi na pripremne radnje, odnosno izradu projektne dokumentacije i ishođenje dozvola za izgradnju laboratorija za ispitivanje energetskih transformatora, koji će se realizirati u naredne dvije godine.

Evo i širenje kapaciteta u naredne 2 godine……….

http://business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Dobit-Koncar-D-ST-a-skocila-19-posto

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kakav Ledo, ovo je firma!

Nadam se da će konačno i KODT kao dionica doći na svoje.

Pa dobro sad i ledo i kodt su dobre firme, ali pitanje je po kojoj cijeni.
Najbolje bi bilo obe imat u portfelju. A trenutno je bolje kupovati kodt


Kakav Ledo, ovo je firma!

Nadam se da će konačno i KODT kao dionica doći na svoje.


E Rocky, Rocky. Nije Ledo losa firma a KODT jos manje. Dok si se gubio po brodarima ja sam pazario Ledo oko i ispod 3000 i KODT oko i ispod 1000. Ljudi mi na brodarima nisu vjerovali da ne trgujem sa njima i stalno je spominjano moje drukanje na gori ili doli kako bi kupio ili prodao. Ja u medjuvremenu zaokruzio kolekciju na 70 komada i zao mi je sta nisam i vise.
Obe firme su donile i pristojnu dividendu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kakav Ledo, ovo je firma!

Nadam se da će konačno i KODT kao dionica doći na svoje.

Dragi Kolega, KODT je izvrsna firma, a Ledo je izvrsna firma i DIONICA. A mi zarađujemo na DIONICAMA.

P.S. čestitam svim imateljima KODT-a. Ovo je definitivno jedna od top 5 firmi na ZSE i jedina uz ATGR za koju mi je žao što ju nemam u portfelju. Jebiga… kad je bila oko 1000 ja je nisam mogao kupiti jer nije bila na margin listi, a poslje kad mi se kolateral drastično povećao i kad sam imao priliku dosta love prebaciti na brokerski, već je bila blizu 2K i nije mi bio interesantan buy nego sam ostao strong hold u Ledu. I kao i što to uvijek biva, LEDO me nije iznevjerio.

Živjeli svi dioničari KODT-a i držite ovaj dragulj ma gdje bili!! [thumbsup]

I'LL BE BACK

eh da samo još nešto, kad je već kolega Rocky spomenuo Ledo. Da na ZSE ne postoji Ledo,ja bih sigurno u portfelju imao KODT. Ovako sam se ipak odlučio poslušati g. Warrena Buffeta. I hvala mu.

I'LL BE BACK

New Report

Close