KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma što ste ovo napravili, nisam ni ja dugo gledao ovu dionicu i sad vidim da se ovo skoro vratilo prema 1500-1600, ako još malo ovo otklizite dolje ja više neću više biti u kapitalnom dobitku – no fala Bogu dividendu ako pribrojim imam još fore do minusa, lijepo je dobivati dividendice 😉

Khm, a i ja imam sad nešto keša… ako ovo zbilja još malo otklizite prema dolje, možda ću morati preslagivati svoje "bid-pozicije", unatoč tome što mi je KODT već dovoljnog udjela u portfelju, imati će smisla to još podebljati, naime ono što čekam na jednoj drugoj dionici čini se da neću dočekati, prije bi neki čudak mogao KODT-P-A ponuditi po 1500 nego li… jednu drugu malo već napuhanu po cijeni koju čekam, e tad ću morati odustati od diverzifikacije i krenuti u daljnje "fokusiranje" 😀

Nije loše, dapače mudro je, imati "fokusirani portfelj", ali ako se na prave stvari fokusiraš i po zbilja luđačkim cijenama – KODT je defitinivno jedna od onih koje čovjeku mogu činiti četvrt portfelja i da bude miran!

đe bi mogal biti likvidan…oko 3000?

Ne znam da li je netko postao, pa evo

Transformatori za HE Bujagali u Ugandi
Za tvrtku Bujagali Eneregy Limited (BEL) koja gradi hidroelektranu Bujagali snage 250 MW na rijeci Victoria Nil kod grada Jinja u Ugandi isporučeno je šest energetskih transformatora snage 63 MVA i naponskog nivoa 132/9,5 kV. Energetski transformatori su otpremljeni iz tvornice KONČAR-Distributivni i specijalni transformatori (KONČAR-D&ST) kamionima prema luci Rijeci na brod za Ugandu, a bit će ugrađeni u hidroelektranu koja će koristiti snagu pada vode s 30 m visoke brane za generiranje električne energije.
Hidroelektrana se gradi u skladu sa strogim ekološkim i drugim propisanim zahtjevima, te i sva oprema koja se ugrađuje mora zadovoljavati najviše standarde. Uz očuvanje okoliša, novom hidroelektranom snizit će se troškovi električne energije, a povećat će se raspoloživost opskrbe električnom energijom.

http://www.kucilooro.webs.com/

Nije, hvala kolega.

U svakom slučaju, vidim da se moja nadanja da ćete me (ovi "trejederi") odgurati u kapitalni minus pa da si onda "idem smanjivati ulaz još malo" izgleda propala…

Unatoč nelikvidnosti ovo se već neko vrijeme žilavo drži na cijenama "u kanalu" 1650 kn -1950 kn, i sve mi se čini da sad kad vidimo i još jedno kvartalno izvješće totalno neprimjereno vremenu u kojem se nlazimo (jak izvoz u vrijeme globalnog pada trgovinske razmijene na povijsno niske razine) da bi cijena mogla i iznad ovog utabanog kanala poskočiti… i očito svako iznuđivanje mog dokupa od strane manično-depresivnog g. Tržišta očito prestaje biti aktualno…

Ma lijepo je biti u plusu…, ne bunim se ja 😀

P.S. Uganda sada ha…, dobro treba stjecati reference, tamo koliko ja vidim iz objavljenih referenci nismo imali energetskih nikada nego tek prije davnih 16 godina distributivne. Nadam se samo da ti Ugandijci plaćaju na vrijeme i onda sve pet, jer treba što više referenci širom svijeta, i u cijelom proizvodnom portfelju, to nam jamči dobivanje budućih poslova.

Danas prošla pristojna količina na P-A, 156kom po 1.850kn, sve po asku.

07.10.2009 (T: 02.10.09)
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL OIF 3.071 10,00%

30.09.2009 (T: 25.09.09)
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL OIF 3.076 10,01%

Vidit ćemo jel to HPB značajnije počeja smanjivat udjel. Ako je, ne triba još žurit s kupnjom, nek daju po diskontu ako im se žuri. [cool]

ma ova dionice vec ne mrda pola godine ni gore ni dole..

samo za evidenciju…

Važeći podaci za uredovni dan 13.10.2009 .

KONČAR-D&ST D.D./POVLAŠTENA KODT-P-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 3.071 10,00 Skrb. račun
2. KNEŽEVIĆ NIKOLA 2.837 9,24 Osnovni račun
3. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 1.945 6,33 Skrb. račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 1.472 4,79 Skrb. račun
5. BERKOPIĆ DRAŽEN 1.345 4,38 Osnovni račun
6. BRKIĆ MARIJAN 1.000 3,26 Osnovni račun
7. VULIĆ TOMISLAV 808 2,63 Osnovni račun
8. PBZ D.D. 618 2,01 Skrb. račun
9. JURKIĆ ŽELJKO 500 1,63 Osnovni račun
10. DELIĆ ROZALIJA 360 1,17 Osnovni račun
Ukupno: 45,44


ma ova dionice vec ne mrda pola godine ni gore ni dole..

pa to uopće nije tako loše. evo ja moram priznati grešku – prodao sam neke dionice prerano, ali stignem se ovdje ukrcat. hvala na onom ko stavlja 15 komada na 1850, pa i da je HPB. ako druge dionice pobjegnu ili previše narastu možda još gricnem. po meni u ovom tržištu 1850 i je diskont. više volim redovnu ali 400 kn razlike ili 20% je too much. pogotovo jer p zna tu i tamo dosegnuti cijenu r.

ma gle i neke druge nelikvidne idu fino gore ali ovdje nis. mislil sam da ce bas ova dionica potegnut bar 400 -500 kuna gore s obzirom na izvješća koja daju unatoč krizi. ali jebat ga ne ide ovde bas kak si ja zamislim 🙂


ma gle i neke druge nelikvidne idu fino gore ali ovdje nis. mislil sam da ce bas ova dionica potegnut bar 400 -500 kuna gore s obzirom na izvješća koja daju unatoč krizi. ali jebat ga ne ide ovde bas kak si ja zamislim 🙂

a da i ja sam malo razočaran. doduše slučajno prodo r nešto ispod 2000 ostao stari nalog zbilja slučajno, pa kupio janaf, tako da nije loše, ali svejedno. moram primjetiti da kodt uvijek reagira sa zakašnjenjem, a i rast će dobrano ovisiti o tome koliko će ovaj prodavati na 1850. mogli bi tu biti još dugo, a moglo bi se desiti da se taj nalog makne i za čas se pobere par desetaka komada do 2000, pa vlak krene. ponekad mi je draže ne trčat za vlakom. manje stresa 🙂



ma gle i neke druge nelikvidne idu fino gore ali ovdje nis. mislil sam da ce bas ova dionica potegnut bar 400 -500 kuna gore s obzirom na izvješća koja daju unatoč krizi. ali jebat ga ne ide ovde bas kak si ja zamislim 🙂

a da i ja sam malo razočaran. doduše slučajno prodo r nešto ispod 2000 ostao stari nalog zbilja slučajno, pa kupio janaf, tako da nije loše, ali svejedno. moram primjetiti da kodt uvijek reagira sa zakašnjenjem, a i rast će dobrano ovisiti o tome koliko će ovaj prodavati na 1850. mogli bi tu biti još dugo, a moglo bi se desiti da se taj nalog makne i za čas se pobere par desetaka komada do 2000, pa vlak krene. ponekad mi je draže ne trčat za vlakom. manje stresa 🙂
[/quote]

Ma ti si genije.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close