KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eto neverovatno sam se opustio uz ovaj maestral da sam se poceo ponavljati
svasta
pofuk

A da nije nasa vrla gospodja objavila mercato onoga sta se da prodat a ovo je zaista biser i sigurno ima zainteresiranih. Naravno kao i u slucaju Peljeskog mosta prvi saznaju odabrani. Samo ovaj put bi mi strpljivi koji smo to kupovali znaaatno nize mogli bolje proci. [wink]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ne može naša vrla gospođa prodati KODT, može prodati samo KOEI.
A većinski vlasnik KODT je KOEI.
No to ne bi trebalo bitnije utjecati na samu cijenu KODT.
Ali zato postoje odlični poslovni rezultati već godinama. Pa cijena i dalje u banani, pogotovo s obzirom na određene građevinare koji dišu na škrge.

lol..60-etke se sam slažu 🙂

Ajde Techman , drukovi bez pokrića nisu potrebni, dionica nije trejderska.
Mozda je neki fond trazio kupca po 2000 i našao.

A možda su u šumi ….

Za jako podcijenjene dionice – besmisleno je tražiti "povode" za skokovite promjene cijene.

"Teoretski", te promjene su u neku ruku stohastičke na kratkoj vremenskoj skali, a koje sumarno na duljoj skali vode ka cijeni sličnoj ("tadašnjoj") "intrinzičnoj vrijednosti" kompanije po dionici (dakle ipak je kretanje usmjereno, i to prema gore), što možda na prvi pogled djeluje kontradiktorno (stohastički procesi a koji vode ka usmjerenom rezultatu, ali nije to kontradiktorno, a i zbog toga što i nije to gibanje isključivo slučajno nego ima i usmjerenu komponentu, a koju diktira sam disbalans "cijene" i "vrijednosti").

U praksi, a to je ovdje i najprihvatljiviji odgovor, ovakvi skokovi su inducirani jednostavnom činjenicom da se pojavi netko tko želi kupiti neku ne-minijaturnu količinu, u takvim slučajevima cijena, pa i bez obzira "na sentiment tržišta" ide naglo prema gore (vjerojatno u nekoj ovisnosti "o veličini broja dionica koji se želi kupiti"), obzirom da "informirani kupac" ne mari za takve oscilacije (ima u vidu puno veću stvarnu vrijednost) a prije svega svjestan da je njegovu količinu nemoguće nakupiti mrvicu po mrvicu a bez sličnog utjecaja na cijenu u konačnici.

Ubrzo nakon ovakvog rasta, naravno da su slijedom "stohastičkog ponašanja cijene" moguće razno razne i naravno nepredvidive oscilacije cijene, pa i u sličnim iznosima prema dolje!… do opet nekih novih možda i sličnih skokovitih pojava, a sve skupa, puno malih, određeni broj velikih promjena, sve skupa na dužoj skali nezaustavljivo vodi ka približavanju cijene i intrinzične vrijednosti kompanije izraženo po dionici – nama je bitno znati da je ta vrijednost daleko iznad ovih razina, i da će i dalje rasti, imajući to u vidu, ne sumnjamo gdje ćemo dugoročno završiti – a ovakve stvari vezano za kratkoročne promjene cijene – neke investitore usitnu ne zanimaju niti to gledaju/provjeravaju, neke od nas to zabavlja gledati (podjednako bilo to u zelenom ili crvenom smjeru :rotfl:)

Ovo danas je zabava – ono "sutra" je realna budućnost, naša budućnost – koja nas veseli.

@ Zmrklic

Kolega ja ne vjerujem u slucajnosti. Previse "slucajnosti" smo svjedocili u proslosti. Ponavljam Peljeski most i zemlja oko njega, sjetite se neuspjelih docapa pa dan prije sjednice znalci izasli i slicne stvari. Da je u pitanju fond i kupac bila bi transakcija en block. I drukanje mi bas i nije specialnost.

@ Rocky 5

Slazem se da je većinski vlasnik KODT-a KOEI. A ko je vecinski vlasnik KOEI? Drzava. Pa naucili smo da je ova nasa mala drzavica puna cudesa. Alise na sve strane 🙂

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Trebalo bi vidjeti za 3 dana promjene, pa cemo bit pametniji, a prodaja KOEI od države – zakljucak na osnovi manje od milion kuna prometa – oprosti to je smiješno.

Zmrklicu, Zmrklicu povrsan kao i obicno. Citaj pazljivo please. Ja sam rekao da mozda kupuje netko ko je dobro obavjesten o nadolazecim zbivanjima. Za danas dosta. Gasim i na kupanje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovaj promet na KODT-P-A je uglavnom moj i ekvivalentni na R-A. Nisam dobro obaviješten, ali sam iskoristio priliku za malo arbitraže:)

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Ma cuj, odo i ja sutra na more, bez kompjutera i interneta, tako da cu pogledat za 20 dana ….

Neko pazari na veliko. Kako mu se pocisti nalog na 2000 dolazi novi. Bar poboljsavamo likvidnost :-). Prodati ili ne. Ja odlucio NE. Ova dionica je vidila i nivo 6000. U nadi je spas a blazenstvo duse postize se kad je nada u harmoniji sa razumom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close