KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovakvo izvješće u ovoj recesiji je izniman uspjeh.
Povećali su kapacitete pa i trebaju rasti zalihe, rezerviranja, amortizacija i troškovi.
Pred nama su velika ulaganja u energetiku, kako u regiji tako i u svijetu, tako da je povećanje kapaciteta ispravno. Uz to u odnosu na profitabilnost nisu znatno zaduženi, proširuju kapacitete i redovno pokazuju dobru dobit i iznadprosječni rast kapitala.

Jedino je loše na ovoj dionici što je bruto profitna marža na višegodišnjem prosjeku niska – 13%.
I druga stvar što niz godina imaju visoke kapitalne troškove 103% (kapitalni troškovi u odnosu na dobit-što je djelom i opravdano s obzirom na intenzitet investicija).

POSLOVNI REZULTATI
Končar D&ST u prvom kvartalu ostvario niži povrat na kapital
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
KOMENTAR – Povrat na kapital Končar D&ST-a u prvom ovogodišnjem kvartalu smanjen je kao posljedica smanjenja koeficijenta obrtaja ukupne imovine i marže neto dobiti, unatoč povećanja koeficijenta financijske poluge.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/koncar-d_st-u-prvom-kvartalu-ostvario-nizi-povrat-na-kapital,43730.html

ah, vraća se likvidnost na tržište!

na kojoj cijeni će se to ovdje vratit bilo bu mnogo interesting! [wink]

wunder,

kada se dobivaju bonovi za konzum (dividenda) kako nam je kolegica s brkovima rekla

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

nema još likvidnosti na ovim razinama! [smiley] [thumbsup]

Svečano izjavljujemo da mi fali još tek 5,10 % rasta na KODT-P-A kako bi došao na pozitivnu nulu! I ovo mi je trenutno time dionica sa najmanjim minusom u portfelju 😉 Ova mi je dionica uvijek druga najdraža od svih, još onda kad je nisam imao "nego samo škicao", pa od kad sam je kupio… i još uvijek: super dividenda, "čak i kratkoročno" i kapitalno blizu nule (što je nije česta stvar u ova vremena [lol] ) – nema bolje firmice u RH od Končar D&ST, ali za mene… što god tko govorio, ali gotovo pa ni bolje dionice 😉

Evo kolega Lynx, mozda danas.
Izvjesce nije lose, makar cak i sam priznajem da nisam takvo ocekivao.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2009-1Q-NotREV-N-HR.pdf

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

a gdje je ASK?? [shocked]
a sarlatan rekao da ide na 600kn??? [undecid] [bye] [bye][bye][bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ja čekam likvidnost! [smiley]

mjenjo avatar pa se omako test, slobodno brisati…

Nema krize za Končar D&ST

Končar transformatori u ovoj su godini do sada zaradili 8,4 milijuna kuna što je porast od 0,68 posto prema istom razdoblju lani, ali ne osjeća se pad ugovorenih poslova.
Primjerenim upravljanjem poslovnim procesima i rizicima ostvarena je bruto dobit od 10,5 milijuna kuna, što je na razini dobiti iz prvog kvartala prošle godine.
Ukupni prihodi porasli su 4,5 posto, na 179,6 milijuna kuna, a prihodi od prodaje iznose 177,04 milijuna kuna i povećani su 4,6 posto. još je važnije napomenuti kako je porastao i izvoz, za 6%, a s obzirom na specijaliziranost proizvodnje i kvalitetu proizvoda izvoz čini čak 79% prihoda od prodaje.
Da podsjetimo kompanija se primarno bavi proizvodnjom transformatora, a zarada je ostvarena njihovom prodajom, servisom i potrošnim materijalima. Iz tvrtke tvrde kako usprkos negativnom utjecaju globalne financijske krize stanje ukupnih ugovorenih poslova za 2009. daje dobre uvjete za izvrsnu polovnu godinu.
Ističu i kako investicijske aktivnosti u 2009. neće biti financijski zahtjevne, a karakterizirat će ih priprema tj. izrada projektne dokumentacije i ishođenje dozvola za izgradnju VN laboratorija za ispitivanje energetskih transformatora. Taj projekt obilježiti će slijedeće dvije godine kada su u pitanju investicije, ističu u tvrtki.

Jutarnji list,08.05,2009.

to znam od početka recesije, samo sam fulo poneki ulaz! [lol]

New Report

Close