KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidim Rocky da si prerano prodao [cool]

Moglo bi ti se dogodit da si samo držao KODT kupljen na 1000-1100 da bi bolje prošao nego na trejdanju, još uračunaj collateral damage od buljenja u ekran dan i noć [proud]

Tko kaže da sam prerano prodao? Još imam nešto KODT-P-A koje sam kupovao po 935-980. I par komada na 1035.

KODT-R-A sam bio prodao u strahu da možda ne bi bila odluka da neće isplatiti dividendu za redovne nego samo za povlaštene.


Vidim Rocky da si prerano prodao [cool]

Moglo bi ti se dogodit da si samo držao KODT kupljen na 1000-1100 da bi bolje prošao nego na trejdanju, još uračunaj collateral damage od buljenja u ekran dan i noć [proud]


[lol]

rocky
budu ti oci bile k’o na avataru [kiss]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Nelikvidi? Misliš da indirektno drukam za SMNS? [rolleyes]

Ali zanimljivo će biti za vidjeti kad dođu izvješća u Finu koliko je velik dio dobiti od SMNS i KOEI proizašao iz Končar Energetskih Transformatora iliti Siemens Power Transformers.

nisam to primjetio u konsolidacijama, ako ti jesi molio bi da pokažeš…

A kako si to mogao primjetiti? Da bi se neke stvari saznalo treba malo prokopati.

Končar Energetski Transformatori su u vlasništvu 51% od strane Siemensa i 49% od strane KOEI

Ne bih ti to trebao pisati ali neka ti bude, reći ću ti samo za 2007 godinu.

Končar ET = dobit cca 80 mil kn => 49% od toga je cca 39 mil kn
Končar D&ST = dobit cca 23 mil kn => 51% od toga je cca 12 mil kn
ukupno: 51 mil kn

Prikazana konsolidirana neto dobit za tu godinu od strane KOEI je 84 mil kn. Dakle bez te dvije tvornice transformatora bi KOEI bio u dosta lošijoj poziciji. A transformatori im čine i ogroman dio izvoza.

Končar Energetski Transformatori pokazuju kakve smo firme mogli imati da smo ih prodali kvalitetnim stranim poduzećima koja znaju gospodariti, a ne da ih se privatiziralo za sitniš domaćim lopovima i onda uništilo.

Jesi li siguran da smiju konsolidirati brojke ako imaju samo 49% firme? Nisam siguran, ali vjerujem da u tom slučaju ne smiju konsolidirati brojke nego to moraju knjižiti kao financijsku imovinu. Neka me isprave ako sam u krivu.

@ rocky

ali nisam u izvješćima koeija na zse primjetio da u konsolidaciju ulaze energetski pa me zanima kako si ti došao do zaključka da je tome tako? [rolleyes]

btw. ako se vratiš malo unatrag vidjet ćeš da sam stavio finino izvješće energetskih u par navrata!

pozz!

pa nisu li obavezni u konsolidirano izvješće staviti sva poduzeća čiji su vlasnici, to i je smisao konsolidiranog izvješća…

ajmo obrnuto – kako si ti došao do zaključka da definitivno nisu uključili energetske u izvješće? zato što nije navedeno u top 6? možda su tamo stavili one u kojima imaju veći udio?


Jesi li siguran da smiju konsolidirati brojke ako imaju samo 49% firme? Nisam siguran, ali vjerujem da u tom slučaju ne smiju konsolidirati brojke nego to moraju knjižiti kao financijsku imovinu. Neka me isprave ako sam u krivu.

Nisam siguran. Volio bih da se ovdje nađe neki računovođa koji to može potvrditi.

mislim da prodaja sve govori što misli! [lol] [thumbsup]

Trebalo bi ovih dana 1Q izvješće, baš me zanima kakvo će biti, pretpostavljam da će biti uobičajeno dobro.

A to što sad nema prodaje ne znači da je za mjesec dana neće biti, uostalom prije malo više od mjesec dana je bilo situacija kad nije bilo prodaje ispod 1600kn pa je opet bilo palo na 1000kn.

e moj rocky…

treba vjerovat u svoje investicije i odluke! [wink]

e moj wund…

treba biti prije svega oprezan i puhati i na hladno

New Report

Close