KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mizerni iznosi u kunama možda jesu ali 90 komada P-A već dugo nismo vidjeli u jednom danu…
Čudno mi je da je baš P-A prodana. Ako je prodao netko iz uprave to bi mogao biti loš znak.

Zanimljivo za baciti oko.

Neobično je što se zna desiti da tjedan dana nema kupnje na R-A, onda se pojavi a nestane sa P-A i zatim nakon nekog vremena obrnuto. Nije mi jasno.

kakva je vjerojatnost da se ovdje desi slučaj ina? ono … kupovanje sirovina po visokim cijenama i onda gubici jer ti nakon pada sirovine nitko neće skupi proizvod? ne kužim se baš u njihov biznis, pa ako netko može to prokomentirati.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Mislim da oni jedan dio proizvodnje prodaju ugovorima, znaci ne na trzistu tipa porizvedem pa stavim u ducan i cekam. Ako su pazljivo vodili zalihe, taj dio je ugovoren po cijenama koje ce im biti isplative. Drugi dio koji se prodaje na "spotu", tu bi moglo biti nekih problema eventualno. Sve vece stvari se ugovaraju unaprijed.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ma KOEI pada kao kamen, možda zbog lošeg izvješća. a pošto im ti transformatori čine dobar dio prihoda i dobiti pokušavam dokučiti jel ima tu kakve vatre.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

pise u godisnjim uzvjestima gdje se u bilanci vode stvari koje su prodali i koliko su za to dobili para (unaprijed) te se moze lako po kvartalima pratiti stanje pipeline-a

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Dječko,možemo li opet ponoviti onu igru sa pogađanjem cijene na dan 1.1.2010. ?!

Rocky ti si ipak samo sitni daytrader koji spava na ovom forumu,ali od toga ti nema nikakve koristi (samo zarađuje tvoja brokerska kuća) jer od stabala ne vidiš šumu. Općenito mislim da je jako mali broj ljudi na ovom forumu spreman prihvatiti realnu mogućnost da se naše tržište oporavi tek za pet,šest,sedam godina,ako i tada.


Rocky ti si ipak samo sitni daytrader koji spava na ovom forumu,ali od toga ti nema nikakve koristi (samo zarađuje tvoja brokerska kuća) jer od stabala ne vidiš šumu. Općenito mislim da je jako mali broj ljudi na ovom forumu spreman prihvatiti realnu mogućnost da se naše tržište oporavi tek za pet,šest,sedam godina,ako i tada.

možda i ranije.
ako se mirovinci riješe obveze servisiranja hrvlade (obveznice).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Rocky ti si ipak samo sitni daytrader koji spava na ovom forumu,ali od toga ti nema nikakve koristi (samo zarađuje tvoja brokerska kuća) jer od stabala ne vidiš šumu. Općenito mislim da je jako mali broj ljudi na ovom forumu spreman prihvatiti realnu mogućnost da se naše tržište oporavi tek za pet,šest,sedam godina,ako i tada.

objasni sto znaci oporavak, crobi na koliko – 2 tisuce, 3,4,5,8?
ja mislim da je najveca iluzija upravo ono sto vecina ljudi ocekuje, da cemo sad jos malo past ili se muvat jos neko vrijeme oko ovih razina, a kad krene oporavak onda ce to kontinuirano rast do novog ath-a…
a tko kaze da necemo porast do ne znam, mozda i 3 tisuce pa se onda strmop*zdit na novo najnize dno? jel bi onda taj rast nazvao oporavkom ili ne? ili je indikator oporavka tek kad probijemo 5400 opet?! mislim da se previse razglaba o tome kad bi se taj oporavak trebao zbiti, a nitko zapravo ne definira sto uopce smatra oporavkom… meni je 2000 vec oporavak jer cu zaraditi 100% na nekim dionicama, druge ce ta ista razina dovesti tek na 25% portfelja tako da… oporavak je jako relativna stvar…

Selim u ameriku...

Kataklizma samo provocira…

Što se tiče KODT kao dionice, puno puta sam spominjao i mane, kao i prednosti. Svatko neka sam odluči da li će kupovati ili ne, ovih dana ionako ima velika ponuda "jeftinih" dionica.

Osobno mislim da će KODT kao firma proći kroz ovu krizu bolje od većine zato što se bavi djelatnosti u koju se mora ulagati konstantno.
Transformatori sa što manjim postotkom gubitaka u transformacijama su proizvod koji na kraju štedi novce kupcu, koliko god to nevjerovatno zvučalo.
A KODT ima transformatore sa vrlo niskim gubicima pa zato i uspjevaju tako dobro plasirati svoje proizvode.

Potrudite se pa izračunajte koliko recimo samo jedan novi 40 MVA transformator može uštediti energije (to jest novaca) godišnje uz pretpostavku da ima 2% manje gubitke od prethodnika.

Pardon, lapsus calami…
Trebao sam napisati 0,2% manje gubitke [lol]

New Report

Close