KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao četvrto i ja bi kupio po 1200 recimo 50 kom [proud] Zadnje prodao po 2950 i bio nazvan pacijentom od strane čudne bebe. [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Golube, nisi li nedavno imao prodajni nalog od podosta komada po nekih 2100? Ali koji nije prošao… [cool]
A na onome što si prodao po 2950 ti svaka čast na procjeni dobrog trenutka.

Vipy čovječe, pa nisam napisao da je 1200 fair vrijednost, nego da je to izgleda fundamentalno stvarno minimalna cijena ispod koje ne bi smjelo ići!? I da bih se rado nakrcao po toj cijeni.
Dakle ako netko napiše da priželjkuje prodati po 6000 onda je to ok a ako netko napiše da priželjkuje kupiti po 1200 onda je to drukanje na dolje? Ja priželjkujem 1200. Na P-A čekam već danima i šaram sa nalogom oko 1150-1200kn pa nikako da se netko iskrca.

Ako se sjećaš, ne tako davno sam napisao da smatram da bi KODT mogao pasti ispod 1500 samo u slučaju kataklizme na tržištu jer sam procijenio da je to minimum cijene koju bi dionica ovakve firme trebala imati s obzirom na fundamente, porast prometa i dobiti, kao i dividendu (po meni sigurniju od HT-ove) koja bi na toj cijeni bila barem 7%. Ali kataklizma se desila i eto gdje je cijena došla… jedan dan čak ispod 1200…

Meni se čini da je tebi krivo što nisi imao hrabrosti prodavati na vrijeme pa te grize jer si zarobljen u dionici sa minusom od tko zna koliko desetaka %. To jest možda si u plusu ako si davnih dana kupovao ali nije to baš velika utjeha.

Kad vidiš smajliče nemoj uzimati ozbilno što piše.Bilo je to gluparanje,očekivao sam da se netko javi s tvrdnjom da je to njegovo ali ispalo da faca nije odavde.
Ali po 1200 bi uzeo nešto od te robe pa makar postao dugoročni.A na fer vrjednosti bi prodao.Pa što imam očekivati od dionice koju kupim po fer vrjednosti? Da opet padne 70%?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ono što izluđuje kod ove dionice je čekanje na bilo kakvu akciju… uf… [wink]


Ono što izluđuje kod ove dionice je čekanje na bilo kakvu akciju… uf… [wink]

Pa imao si na ATPL akcije kolko oces, nije ti dosta
[cool]

Pa imao si na ATPL akcije kolko oces, nije ti dosta
[cool]

Nemoj mi ATPL spominjati, izgubio sam na njoj 3x više živaca nego na KODT a i KODT me pošteno naživcirao… [lol]

Ja došo do toga da pogledam 2 puta dnevno gledalicu, a na abacus se nisam logirao dugo, možda mi je netko probio šifru pa udara po bidu [lol] Bar mi više ne stižu koverte od SDA, pa valjda nije

[lol]

Nema promjena u top10

1. KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. 65.827 67,80 Osnovni račun
2. FLORIČIĆ KRISTIJAN 4.958 5,11 Osnovni račun
3. HPB D.D. 4.814 4,96 Skrb. račun
4. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 2.994 3,08 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.410 1,45 Skrb. račun
6. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DIONIČKI OIF 1.119 1,15 Skrb. račun
7. KNEŽEVIĆ NIKOLA 932 0,96 Osnovni račun
8. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 800 0,82 Skrb. račun
9. LEVAČIĆ JURAJ 500 0,51 Osnovni račun
10. BELAMARIĆ JOSIP 452 0,47 Osnovni račun
Ukupno: 86,31

Ne znam koliki točno udio u troškovima proizvodnje ima bakar, kao ni pod kojim ga točno uvjetima nabavljaju, ali pretpostavljam da je ovakav pad bakra vrlo povoljan za KODT (za KODT kao firmu, a cijene dionica ovih dana nemaju puno veze sa rezultatima firmi… [lol] )

Evo graf bakra od 10mj 2006.

Gledam malo FI..

Nitko ne komentira promjene zaliha : –28 199 000 kn

There's no easy money on Wall Street.

Šta se tu ima komentirati?Svi znamo da je KOEI spreman preuzeti ovog mališana po 1200kn.za dionicu.Odnosno bio je spreman.Ako dodamo 10% obzirom na protok vremena onda je to cjena po kojoj se sad trguje.Znači sve po planu i programu.E sad, tu fali smajlić s palcem dole. [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Nema wundera, propao u zemlju čovjek…

Evo onda moj prilog temi. Vidljivo je da dobre performanse nisu tek od nedavno. Lagano se smanjuje porast prihoda i dobiti ali za očekivati je da ne može baš svake godine ići gore u onakvim postocima, ipak je to tvornica.

Graham je smatrao da je P/E od 8,5 fer cijena za dionicu koja nema izgleda za povećanje dobiti. Malo sam računao po njegovim formulama i ispada po formuli P/E= 8,5 + 2*G sa pesimističnim prosječnim porastom dobiti od 7% godišnje da bi fair vrijednost P/E za KODT bila 22,50. Iliti da bi cijena dionice trebala biti taman 5.000kn. A čak ni nije uračunata dividenda… [lol]

A ja i dalje maštam o kupnji ispod 1200kn.

Btw, zadnjih dana koliko vidim čak ni Ilirika ne prodaje. Nisam to očekivao.

Nema promjena u top10 već par dana.
Rocky – imamo novu halu, valjda će se primjetit u 4q.

THX za tablicu.

New Report

Close