KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene osobno ne zanima kolka ce biti cijena za 6 mjeseci…
ovo ionako nije dionica za spekulante nego za investitore…
pitanje je na kolko ce biti za 2-3 godine…

na ovoj razini od 1400 kuna…dividendni prinos ce sljedece godine biti oko 8% (racunam na barem 110 kuna po dionici, mozda i vise)…

istina da im rastu troskovi zaposlenika…sto je razumljivo s obzirom na:
1. povećanje plaća
2. zapošljavanje novih radnika
3. isplaćivanje nagrada radnicima za nadmašivanje svih planova…

i dalje… ko voli nek izvoli…
ja i dalje ne vidim firmu s ovakvim potencijalom i ovakvim rezultatima…i najvaznije – znatnim iznosom potpisanih ugovora za nadolazeće razdoblje koje ce biti izazov za mnoga druga hrvatska poduzeća

istina je da fundamenti ne igraju ulogu na nasem trzistu trenutno vecini sudionika…ali, ne vidim razloga da se ja počnem ponašati kao većina neracionalnih sudionika…nek raja radi sto oce…doci ce vrijeme kad ce se početi gledati fundamenti opet…istina…mozda ne u sljedecih 6 mjeseci

pozdrav


Stvarno ste zabavni na ovoj temi.Vi izgleda ne kužite (ili samo dobro glumite) da fundamenti ne igraju nikakvu ulogu već duže vrijeme.Još uvijek nije kasno za vas.S obzirom da ne vidim što bi ovu i druge dionice moglo znatnije podići u idućih 6 mjeseci mislim da je bolje za to vrijeme biti u kešu.
Vraćamo se na ono staro pitanje mislite li da je u idućih par mjeseci izglednije da se cijena dionice približi iznosu od 1.000 kn ili iznosu od 2.500 kn.

Puno hvala na dobronamjernim savjetima, ali ja ovu dionicu po 1400 kn prodati neću.

Kako bilo da bilo mislim da će KODT u smjeru Crobexa, uz manje oscilacije, bez obzira što po fundamentima stvarno ne bi trebala ići ispod ove cijene…
Zadnji dani nam pokazuju da logika i burza ne idu ruku pod ruku. Recimo JDPL ima love na računu samo par milja kn manje nego što mu je trenutna tržišna kapitalizacija.



Stvarno ste zabavni na ovoj temi.Vi izgleda ne kužite (ili samo dobro glumite) da fundamenti ne igraju nikakvu ulogu već duže vrijeme.Još uvijek nije kasno za vas.S obzirom da ne vidim što bi ovu i druge dionice moglo znatnije podići u idućih 6 mjeseci mislim da je bolje za to vrijeme biti u kešu.
Vraćamo se na ono staro pitanje mislite li da je u idućih par mjeseci izglednije da se cijena dionice približi iznosu od 1.000 kn ili iznosu od 2.500 kn.

Puno hvala na dobronamjernim savjetima, ali ja ovu dionicu po 1400 kn prodati neću.

[/quote]

Možda nećeš po 1400 ,ali po 1000 sigurno hoćeš.

Usporedba KOEI i KODT zadnje dvije godine.

hehe na 1000 kn tek necu, jer je kamata puno bolja nego u banci. Bolja je već i na ovoj cijeni.


hehe na 1000 kn tek necu, jer je kamata puno bolja nego u banci. Bolja je već i na ovoj cijeni.

Mislim da je ovo slučna situacija kao što se desila sa JDOS, neka donja granica fundamentalne vrijednosti je dodirnuta i nije vjerojatno da će ispod nje, osim ako zavlada opća panika na burzi. Na JDOS je to cca 2800kn a na KODT oko 1200kn…
Da zadnji kvartal bude čak i malo lošiji od zadnjega, to je svejedno 100kn dividende.

Osobno se nadam da će cijena ponovo dotaknuti susjedstvo 1200kn da kupim par komada.



hehe na 1000 kn tek necu, jer je kamata puno bolja nego u banci. Bolja je već i na ovoj cijeni.

Mislim da je ovo slučna situacija kao što se desila sa JDOS, neka donja granica fundamentalne vrijednosti je dodirnuta i nije vjerojatno da će ispod nje, osim ako zavlada opća panika na burzi. Na JDOS je to cca 2800kn a na KODT oko 1200kn…
Da zadnji kvartal bude čak i malo lošiji od zadnjega, to je svejedno 100kn dividende.

Osobno se nadam da će cijena ponovo dotaknuti susjedstvo 1200kn da kupim par komada.
[/quote]

Slažem se da smo blizu dna ,iako smatram da u razdoblju od sljedećih 3-6 mjeseci uz nisku likvidnost,povlačenje love iz fondova , u nekim kritičnim danima kao što je bio 10.04.2008. ili sl. , možemo dotaknuti i granicu od 1.000 kn.


Slažem se da smo blizu dna ,iako smatram da u razdoblju od sljedećih 3-6 mjeseci uz nisku likvidnost,povlačenje love iz fondova , u nekim kritičnim danima kao što je bio 10.04.2008. ili sl. , možemo dotaknuti i granicu od 1.000 kn.

E za takve trenutke treba imati spremnog casha u čarapi [cool]
Tko zna što nas još sve čeka, sumnjam da je mukama samo tako kraj…



hehe na 1000 kn tek necu, jer je kamata puno bolja nego u banci. Bolja je već i na ovoj cijeni.

Mislim da je ovo slučna situacija kao što se desila sa JDOS, neka donja granica fundamentalne vrijednosti je dodirnuta i nije vjerojatno da će ispod nje, osim ako zavlada opća panika na burzi. Na JDOS je to cca 2800kn a na KODT oko 1200kn…
Da zadnji kvartal bude čak i malo lošiji od zadnjega, to je svejedno 100kn dividende.

Osobno se nadam da će cijena ponovo dotaknuti susjedstvo 1200kn da kupim par komada.
[/quote]
Evo rocky je prodao i udri po druku………

ajde ti reci druki rocky kak se to vrednuje kodt po 1.200

moderatori,
ustvari kako uopce prolaze ovi drukerski postevi

ili ovakvi postevi

1000 kn?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Kao prvo, zašto ne bih smio priželjkivati kupnju po 1200?
Danas sam piknuo malo po 1400 za svaki slučaj…
A prodao sam još prije par tjedana oko 1600 i 1700 kad sam vidio da brod tone (brod zvani Crobex, ne specifično KODT). To su bile one kupljene po 2000 i 1800. Dakle pregrizao sam g… i progutao solidan minus. Ne prvi puta ove godine što se tiče KODT…

Kao drugo, jesam li ikad rekao nešto protiv ove firme? Jedino sam isticao mane KODT kao dionice. Koje još uvijek postoje i postojati će bez obzira kupovao ja ili prodavao.

Kao treće, ovoj dionici treba čim više aktivne trgovine jer bi ju likvidnost itekako pomogla dignuti na više grane.

ajde reci mi kako si dosao do fair vrijednosti od 1200?
lases, neznas ili nesto 3?
kad si isao prodati onda si drukao UP, UP,
\stvarno nemas obraz

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close