KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pustite Goluba da iznosi svoje imišljenje,čovjek pokušava objasniti činjenicu da je zlatna dionica sa fenomenalnom perspektivom pretrpila jednu od najvećih korekcija na našem tržištu odnosno pad sa 5880 na 2373 sa tendencijom daljnjeg pada .

Umjesto besmislenih dječjih igrica pogađalica (kolika će cijena biti 2010 ) bilo bi bolje da pokušamo dati smisleni odgovor na pitanje zašto je korekcija na ovoj dionici veća od prihvatljivih 30 % uzimajući u obzir opće stanje na tržištu.

Moram priznati da ne znam odgovor na to pitanje,ali me zabrinjava činjenica da ni na ovoj cjenovnoj razini na postoji ozbiljniji interes kupaca.

@ golubv/lavgar

meni samo nije jasno kako te nije sram prodavat svoje mišljenje na onakav način i dezinformirat i tiltat ljude svojim nebulozama!?

za razliku od tebe odem i na skupštinu, nazovem u firmu, nazovem fondove koji su unutra, kontaktiram ljude, radim i analiziram što samostalno što s drugima i još ću dokupit!

a ti?

zašto i po kojim kriterijima uopće kupuješ dionice ako smijem pitat?

i zašto tvoje ne napuštaju burzu?


@ golubv/lavgar

meni samo nije jasno kako te nije sram prodavat svoje mišljenje na onakav način i dezinformirat i tiltat ljude svojim nebulozama!?

za razliku od tebe odem i na skupštinu, nazovem u firmu, nazovem fondove koji su unutra, kontaktiram ljude, radim i analiziram što samostalno što s drugima i još ću dokupit!

a ti?

zašto i po kojim kriterijima uopće kupuješ dionice ako smijem pitat?

i zašto tvoje ne napuštaju burzu?

Smatram da je pitanje namjenjeno meni pošto sam prvi na spisku……

Moje ostaju na burzi jer sam informiran pa sam davno izašao iz onih za koje smatram da se skidaju i ušao u one za koje smatram da sigurno ostaju.Vidiš kako je to jednostavno.? [kiss]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@ wunderkind

kolega, evo ja cu vam objasniti zasto ljudi mozda malo grublje reagiraju na vase misljenje i dionice..
Upravo zato što cesto mjenjate, mišljenje, nedosljedni ste, i što je najbitnije, upravo ste vi pisali nazescu kritiku prema dionicama u kojima vi niste, gledali s visine druge ljude..

odakle vam pravo da omalovažavate kolegu golubv, prozivate ljude da imaju multinickove, to su isto samo vasa nagadjanja i sugestije…prestanite vrijeđati druge, pa ce i drugi biti blaži prema vama..

A kodt, ja ga nemam i ne namjeravam ga kupiti, a vi koji se predstavljate kao veliki investitor, pa i nik vam to govori, kako samodopadno, pišete da su svi glupi koji su prodavali kodt na 3500 a gle cuda on sada 30% jeftiniji…vrijeđali ste ljude nazivali ih neznalicama, poluidiotima, jer kako to daa netko može prodati kodt ispod 4???

kada ste vi kupili ovu dionicu koliko pratim ovu temu, na cca 5 k, pa bilo gdje drugdje da ste uložili manje bi izgubili..ja ne pišem da kodt ne vrijedi, samo napominjem da imate jako loše procjene oko tajminga ulaska u dionicu, proucite par knjiga o tehnickoj analizi, segmentu trzišta, njegovoj putanje pa ce i gubitci biti manji…..a samim time i vaša ogorčenost na drugacije mišljenja od vašeg…..

nitko ne zna sve, ali vi se upravoi predtavljate kao takav i bilo tko drugi tko se ne slaže sa vama odmah je neznalica..da ste samo znali osnove TA ili kako vi sa sprdnjom nativate tehniciranje, sada ne bi ovako napadno i nervozno reagirali na svaki post……uložite više u znanje , raspodijelite portfelj na više dionica, uzmite pokoji blue chip, riješite se kredita, jer imati kredite u ovo vrijeme ravno je ludošcu, pa ce i uspjeh biti veci.

Lijep pozdrav

@ golubv/lavgar

krivo si skužio, nije namijenjeno prvo golubu nego vama oboje, tj. redoslijed nebitan! [wink]

a što se tiče tvojih informacija kasniš samo godinu il kolkoveć se za novi pravilnik zna! [lol]

da si izlazio na vrijeme “prema pravilniku” nebi to bilo 2900 nego minimalno 4000+ [kiss]

i nisi nam dao svoje kriterije za kupnju da nešto i mi neuki naučimo, osim što koliko sam vas "dvojicu" primjetio počeli ste kupovat po booku i brijete na revalorizacije nekretnina, etc. [smiley]

Naravno da golub ima pravo na mišljenje, bitno da smo rješili da nema informaciju o odlasku s burze.
Obzirom na sadašnju cijenu prodaja na 2950 je bio dobar potez.

Ja bi upozorio goluba da se ne veseli ovakvom razvoju događaja, mene veseli da bilo koja dionica raste, jer je to dobro za cijelo tržište kapitala, npr. veselio me rast INE iako ju nisam imao. Također da cijena dionice ovako dobre firme koja ima dolične rezultate i daje dobru dividendu nije dobar znak ni za ostale dionice ni za tržište kapitala opčenito.

IMHO – na cijeni od 2000 kn, KODT će dogodine imati 7-8 % dividendu, što je više od oročene štednje + poslovanje kompanije daje očekivanje kapitalne dobiti u budućnosti – IMHO an cijenama 2000-2500 ce se uvijek pojavljivati kupnja. Ukoliko se svjetska recesija produži, cijene nekih dionica koje imaju slaba izvješća i ne daju dividendu bi mogle puno gore proći.

Ja sam isto kao i većina u 2008 zabilježio minus ( oko 20% ), kao i drugi mali ulagači plivam koliko mogu u ovim prljavim igrama velikih. Ne mislim da će pisanje imati velikog utjecaja na dionicu, kredit nemam, imam diversiifciran portfelj.

Reagiram na postove kolege jer imam loše mišljenje o ljudima koji neargumentirano pljuju dionice koje nemaju ( nikada to ne radim ), po sistemu neka susjedu crkne krava.

@ navlakusa

ovdje se ne radi o drugačijem mišljenju nego o istom čovjeku (golubv/lavgar) koji već duže vrijeme plasira dezinformacije i neistine!

a tebi mi se ne pravda, sorry, brini za sebe i svoje ulaganja! [kiss]

p.s. imam više trenutno lkpc i atpl nego dionica kodt [smiley]


@ navlakusa

ovdje se ne radi o drugačijem mišljenju nego o istom čovjeku (golubv/lavgar) koji već duže vrijeme plasira dezinformacije i neistine!

a tebi mi se ne pravda, sorry, brini za sebe i svoje ulaganja! [kiss]

p.s. imam više trenutno lkpc i atpl nego dionica kodt [smiley]


dobro ti navlakusa piše, ako ti se ne pravda zašto stalno imaš potrebu da veličaš svoje uspjehe…kad te netko nešto konkretno pita , to prešutiš i kreneŠ s protupitanjem….uostalom baš me briga za vaše rasprave, samo zamjecujem tvoju nesigurnost i potrebu za isticanjem..NHF

SEMPER FI

Ovdje ima još jedna zanimljiva računica – naravno kod nas se dividende ispalćuju jednom godišnje, dakle uz pretpostavku dividende 2008 od oko 130 kn, netko ko bi npr. kupio KODT u 12 mjesecu po 2000 kn, imao bi prinos u 6 mjeseci 7-8 %, dakle ostvario bi 15% povrat na godišnjoj razini.

Naravno u US ovakvih stvari nema jer firme koje imaju visoki DY isplaćuju dividendu kvartalno.


Ovdje ima još jedna zanimljiva računica – naravno kod nas se dividende ispalćuju jednom godišnje, dakle uz pretpostavku dividende 2008 od oko 130 kn, netko ko bi npr. kupio KODT u 12 mjesecu po 2000 kn, imao bi prinos u 6 mjeseci 7-8 %, dakle ostvario bi 15% povrat na godišnjoj razini.

Naravno u US ovakvih stvari nema jer firme koje imaju visoki DY isplaćuju dividendu kvartalno.

ne kuzim.. a sto ako kupis dionicu dan prije nego sto treba da bi dobio dividendu, koliko ti je onda povrat na godisnjoj razini???:-)

ovu temu treba ukinut!

laku noć! [lol]

New Report

Close