KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajde ekipa lavgar i golubić, ocjene ste dali, a komentara nema!? [rolleyes]

a i molio bi da mi navedete koje sve firme napuštaju burzu osim kodt da znam di da ne ulažem po vama?

a i zašto se toliko trudite to obznanjivat na kodt, a na drugim temama ne?

što će tek bit s todorićevim dionicama onda em ti miša, u kodta je končar tek 51% vlasnik!? [smiley]

matere ti mile tamo će da ih i skvizaju pa povuku s burze, ovdje mi bar dividenda ostaje! [lol]

Vezano za TBEA Koncar, isporucili su transformatore za jednu kompletno novu celicanu u toj pokrajini Liugong ili kako se vec zove. Ima ih more. Mislim da ce im 2008. biti dobra godina.
Ne znam koliko KODT ima od svakog prodanog licenciranog trafoa?

Vezano uz "napuštanje burze" potrebno je podsjetiti kako postoji najniža kotacija, tzv. Usporedno tržište. Zahtjevi za izlistavanjem u toj kotaciji su zaista minimalni, dovoljno je da praktički bilo koji dioničar bilo kojeg dioničkog društva preko brokera preda zahtjev burzi za izlistavanje u najnižoj kotaciji, i voila – firma nije "napustila burzu".

Dakle, firme iz JDD koje se ne potrude prijeći u prvu kotaciju, tržit će na usporednom tržištu. Jedini gubitak za postojeće dioničare je to što d.d. u najnižoj kotaciji nisu dužna predavati kvartalna izvješća Zagrebačkoj burzi. Međutim, dužna su predavati financijska izvješća u Finu. Godišnje fin. izvješće bilo kojeg d.d. u Fini se može kupiti za cca 60 kuna.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


A kolega koji me proziva da ne znam sto je DCM, ako ga bas zanima, jedina prava skola DCM metode je na sorbone universitiju, ako je to završio ja povlacim sve napisano..A oni koji mješaju DCM i DCF pojma nad pojmom nemaju, DCM je izvorna metoda koju je rokfeler prvi primjenjivao na trzistu, ulazi se u dubinsko snimanje firme, dcf je tek ogranak dcm, njegova jednostavna verzija za analitičare početnike.

Na veliku žalost sorbone universitya, a nepažnjom jednog od studenata, desecima godina brižno čuvana DCM metoda je nedavno razotkrivena, ni manje ni više nego na ovom portalu. Magična formula glasi:

(( p/e ) * EBIT/P/BV * ratio )) / P/E * BV = fer price

Link na izvor:

Vaš link

Eto, brzo si to prepišite i svi ćete postati rokfeleri u najkraćem roku. Ja sam si već sračunao kako da ostvarim prinos od najmanje 60% do kraja godine uz pomoć DCM metode. Nakon još jedne takve uspješne godine mogu se povući s foruma i prestati drukati jer će formula raditi za mene. Čudim se da pjerino već nije dostigao financijsko blagostanje, s obzirom da metodu zna otprije, ali sigurno je nadomak cilja. Sretno svima! [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

(( p/e ) * EBIT/P/BV * ratio )) / P/E * BV = fer price

Koje su ovo idiotarije?

Vidim da se rasplamsala diskusija zadnjih tjedan dana…

Moram dodati i svoje mišljenje – ovo je vrhunska firma a kao dionica plaća danak slabe likvidnosti. Bojim se da zbog toga neće ponovo biti u fokusu velikih ulagača, pogotovo nakon što su se u ovoj "korekciji" opekli na nelikvidnim dionicama iz kojih nisu mogli izaći i sad trebaju čekati tko zna koliko da dođu na svoje ili prodati u bescijenje. Možda će netko sada reći da je zato i lakše dignuti cijenu na malim prometima, no imam osjećaj da sad netko stavi veće naloge na kupnju po 2.700-2.800kn ili možda čak i manje, da bi nestali začas.

Ukoliko izleti iz JDD onda će ostati na usporednom tržištu, tako da me ne plaši da se njom više neće trgovati. No stvarno ne znam koliko će vremena proteći dok se vrati na 4-5.000, da ni ne spominjem ATH.

Uspoređuje se Adris i KODT što stvarno nema smisla, Adris je imao 125 miliona kn prometa u zadnja 3 mjeseca a KODT-P-A 3,2 mil i KODT-R-A 6,2 mil.
Inače, primjećujem da je u zadnjih 6 mjeseci protrgovano sa preko 4.000 dionica R-A, a da niti jedan veći institucionalni ulagač nije prikupio preko 452 dionice koliko ima Belamarić, i tako ušao u top 10, to protumačite kako želite, meni ne djeluje dobro. Volio bih da imam pristup dubljem popisu dioničara, mislim da bi ga bilo zanimljivo pogledati, pogotovo tko to prodaje i kupuje zadnjih mjesec-dva.

Vjerojatno će prije ili kasnije KOEI pokušati doći do 75% udjela, što im je plan za budućnost sa svim Končar firmama, bar tako kaže Bago. Možda bi to moglo malo uzdignuti cijenu? Baš me zanima po kojoj cijeni bi Ilirika i HPB prodali sve svoje dionice.

Zna li itko možda nešto o mogućem ukidanju P-A dionica, to jest njihovoj pretvorbi u R-A? Čuo sam neke glasine ali ne znam kako bi to izveli. Možda bi napravili stock split pa za 1 sadašnji R-A dali recimo 10 komada R-A a za 1 P-A bi dali 9 komada R-A? Ima li to uopće smisla raditi, ne djeluje mi baš kao dobra ideja?

ovi na prodaji kodt-r-a su za krepat od smijeha! [lol]

stalno se miču ovaj s 3 i 12 pa dođu ispod 2500 pa vrate na 2600 i tak u krug!

a da odete u ribolov, to se inače zove špinanje! [lol]

Joj toliko priče oko odlaska s burze a moram reći da su to nevjerojatne gluposti koji bi bio interes kodt-a da to napravi (jedino ako se želi sramotiti u poslovnim krugovima)???????? Ponavljam dobrovoljno su izašli na burzu!!


Joj toliko priče oko odlaska s burze a moram reći da su to nevjerojatne gluposti koji bi bio interes kodt-a da to napravi (jedino ako se želi sramotiti u poslovnim krugovima)???????? Ponavljam dobrovoljno su izašli na burzu!!

Tada KOEI nije bio većinski vlasnik.
Uostalom već je više puta rečeno da povlačenje neke dionice iz JDD kotacije ne znači da poduzeće ne bi bilo na burzi i da se ne bi moglo trgovati dionicama jer postoji "usporedno tržište".
No tada bi bila manja transparentnost poslovanja jer ne bi bili dužni javno objavljivati kvartalna izvješća.

Meni ne zvuči nemoguće povlačenje iz JDD ako to tako bude nekome odgovaralo (nekome = KOEI).

Opet nekome pukao film… i to već u predtrgovanju. [bye]

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=KODTRA%3ACZ

Bloomberg kaze da je P/E KODT 8,2

Što reći, zamrla tema skroz, nema ni drukera a ni pesimističnih prognozera… [cool]

Evo hoćemo internu kladionicu na to da li će onaj sa nalogom od 41 komad na 2370 dočekati svoj dan?
Ja prognoziram da hoće i to u ovom razdoblju prije nego završi priča sa Inom.

P.S. Očekujem barem nekoliko jedinica! [lol]

New Report

Close