KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ehm, ehm.. evo nešto.. po onoj Albertovoj "alles ist relativiše":

Crobex KODT
~5300 ~8.500
~4500 ~6.800
~4000 ~5.500
..nadam se da dalje, tj. dublje nije potrebno.

Crobex je tu naravno kao mjera stanja na burzi. Za KODT držim da će imati odlične financijske rezultate.

Ako se trebam opredjelit zbog teletine i Apple iPhone2, onda recimo 7.777,77 kn na 01.01.2010.


ljudi, uozbiljite se i poštujte pravilnik ak oćete gro janjetine il čega već jer uzimam u obzir samo targete s datumom 1.1.2010. (slovima: prvi prvi dvije tisuće i desete)!!!!!!!!!

hvala! [smiley] [cool]


zna san da će se vunder pretvorit u dugoročnog investitora…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

dno je na ca 2000.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

vlad svaka čast tebi i tehničkoj, al te tvoje analize može i alajbegova baba iz dana u dan izvlačit ukoliko je pismena i da joj se malo proučit materiju prema kvalitetnoj knjizi! osobno se nadam da neće kodt do 2000 srušit, ali u pravu si, iz aviona se vidi da bi tu bio neki ozbiljniji support, zapravo vidio sam to i na 4xxx kad sam kupovo i na 3xxx kad sam kupovo, a vidim i sad i svejedno bi kupovao i volio da me na ovim cijenama pričeka još mjesec dana dok dođu pare! al meni stvarno ide na kitu svako ko poslije bitke dođe pa se pravi generalom, šta niste na crobexu 5xxx pisali o tome da ide na 3xxx, kakva hebena svrha od vaših zakašnjelih tehničkih analiza? ispričavam se unaprijed, ništa osobno, samo sam se digo na lijevu nogu upravo! [smiley] a kodt mi nije žao kupnje ni na 4xxx, ni 3xxx, a kamoli ako bude i na 2xxx jer da nisam mislio i tada da vrijedi koliko misle najoptimističnije kolege nebi ga ni kupio i vjerujem da ću svoj target i dočekat, te s guštom proslijediti pored gro balona još uvijek fundamentalno vrlo povoljnu kupnju nekome ko će tada vrlo vjerojatno zaključit da je to i tehnički fenomenalan buy!

[cool]

7100 [thumbsup]


nadam se da će nam se još drugara pridružit da me oderu za klopu! [thumbsup]

Mislim da bi bilo pošteno da onaj koji je sa prognozom najdalje od cijene tebi plati klopu! [wink]
[/quote]

U tom slučaju volio bih da ja plaćam još bi natovario bakše konobaru punu tacnu.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


sve prognoze su na sigurnom!

….
nadam se da će nam se još drugara pridružit da me oderu za klopu! [thumbsup]

4800 [sad]

Heaven or Las Vegas


vlad svaka čast tebi i tehničkoj, al te tvoje analize može i alajbegova baba iz dana u dan izvlačit ukoliko je pismena i da joj se malo proučit materiju prema kvalitetnoj knjizi! osobno se nadam da neće kodt do 2000 srušit, ali u pravu si, iz aviona se vidi da bi tu bio neki ozbiljniji support, zapravo vidio sam to i na 4xxx kad sam kupovo i na 3xxx kad sam kupovo, a vidim i sad i svejedno bi kupovao i volio da me na ovim cijenama pričeka još mjesec dana dok dođu pare! al meni stvarno ide na kitu svako ko poslije bitke dođe pa se pravi generalom, šta niste na crobexu 5xxx pisali o tome da ide na 3xxx, kakva hebena svrha od vaših zakašnjelih tehničkih analiza? ispričavam se unaprijed, ništa osobno, samo sam se digo na lijevu nogu upravo! [smiley] a kodt mi nije žao kupnje ni na 4xxx, ni 3xxx, a kamoli ako bude i na 2xxx jer da nisam mislio i tada da vrijedi koliko misle najoptimističnije kolege nebi ga ni kupio i vjerujem da ću svoj target i dočekat, te s guštom proslijediti pored gro balona još uvijek fundamentalno vrlo povoljnu kupnju nekome ko će tada vrlo vjerojatno zaključit da je to i tehnički fenomenalan buy!

[cool]


dionice se mogu razmatrati na izvanredno veliki broj načina.
inzistiranje na podcjenjenosti nekih dionica temeljeno na metodama znanim manjem broju ljudi dovest će do suglasja upravo manjeg broja ljudi, ne i većine.

veliki broj fond managera, pored snažne bilance i cash flow-a, gleda svega nekoliko multipli: p/b, p/s, p/e, ebitda/s, ev/sales ( i neke varijacije spomenutih).
osobno kao podcjenjenu dionicu uzimam onu s p/e x p/b < 20-25.
kodt je blago podcjenjen, jer bi bez rezervacija imao veću dobit i book, time niži p/e i p/b.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

kodt je blago podcjenjen, jer bi bez rezervacija imao veću dobit i book, time niži p/e i p/b.


po meni je kodt pocijenjen malo vise nego blago… fair po meni je 2.5x, drugi vikend cu dati analizu,
medjutim problem je sto je upitno da li ce ici gore bez oporavka ostatke burze…
s druge strane, kodt je relativno mali, pa se lako moze dizati i spustati,,,,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Je, dosta je nisko sto mi je cudno s obzirom na ne bas toliko mali sales, sto nema malo jacih fondova u nutra.
Ilirika i ekipa su ipak nesto volatilniji fondovi.
Nisam na ti sa ovom industrijom pa nemogu nista reci niti prognozirati.

Malo sam i ja racunao i zaista je dosta nisko.

Sales je u prvome kvartalu brutalno rastao uz odrzavanje relativno visokih marzi.
Ako u HY pokazu isti rezultat to moze znaciti nekih 600 milja salesa a moglo bi i vise na kraju godine.
Uzeo sam vrlo nizak rast od 10% i pad na 5% u perp sa 3.5% terminala i 11% diskontne (odoka, nisam gledao niti betu niti d/e).
Radni kapital moze samo bolje.

MA glavno za reci je da ako firma ima zdrave fundamente i stabilan market ovo moze komotno ici preko 4000.
A dosta sam isao konzervativno sa salesom i marzama.

Neznam industriju jos jednom..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

evo ti vlad 100tka od mene jer si počeo i neš pametno ovdje pisat što mi je vrlo drago! [wink] [thumbsup]

a s bookom ko nekim referentnim faktorom pogotovo kod nas se suštinski ne slažem, a i u ovom sektoru se firme trže u prosjeku na podosta bookova!

blueman, welcome također! [thumbsup]

Da li netko zna kojeg će datuma biti isplata dividende? 30-i dan nakon skupštine ili ranije?

New Report

Close