KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lavgar

Nije bitna cijena nego optimizam/pesimizam ulagača. I naravno idiotski hanfin zakon. 3000, 4000, 5000 ako je optimizam i rast gospodarstva na vidiku, rasti će. Važno je da je potražnja za transformatorima jaka i stabilna. I da firma raste, odnosno dobiva novi pogon, teće povećati proizvodnju.

Po meni dvije su stvari bitne na duži rok – KODT na ovoj cijeni je fundamentalno dobar i nema razloga očekivati pad prihoda u budućnosti- štoviše.

Nadam se da će nam to pomoći.

Treba reći i što je loše kratkoročno loše, dioničari smatraju da će kad napokon krene rasti, likvidne dionice rasti prije. Zato prodaju s minusom i žele loviti IGH ili VIRO na nekakvom dnu. ma i onih koji su uložili novce i ne mogu čekati dovoljno dugo.

Što reći, nadam se da neće prodavati baš u bescjenje.
Sretno nam svima i onima koji ostaju i onima koji izlaze, ja ostajem ( ulaz 3150 )

Do kraja 3 Q će biti puno više veselja i smijeha.Ovo je dionica koja se ne prodaje.Mislim na one kojima nije sila.

Možda i malo kasnije od 3 Q, ali biti će jednog dana…

Siguran sam da će zarada po dionici ove godine biti preko 200kn, a ukoliko dovrše investicijski ciklus onda bi se moglo desiti da većinu isplate u dividendi (naravno ako to KOEI bude htio)

nije ni ledo niko htio ispod 5000 nit je bio likvidan…

poanta je kupit nepopularnu dionicu za koju mislimo da će jednog dana postat jako popularna!

čudno me maltretira net pa sam u zadnje vrijeme rjeđe tu!


pa šta se ovo događa sa ovom super kvalitetnom dionicom… ovo su fenomenalne cijene za dokup…dobro ću se smijati kada za godinu dana ovu dionicu budem iskrcavao na 6000-7000…

smiješna cijena je ovo…


Ferenghi to bi bila i moja zelja ali me ipak interesira na bazi kojih parametara si donio zakljucak. daj malo argumenata. Ovako izgleda los druk iako te zajednica nagradila visokom ocjenom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


nije ni ledo niko htio ispod 5000 nit je bio likvidan…

poanta je kupit nepopularnu dionicu za koju mislimo da će jednog dana postat jako popularna!

čudno me maltretira net pa sam u zadnje vrijeme rjeđe tu!

A mi se vec prepali
[thumbsup]

Ovaj KODT mi se čini sve privlačniji i privlačniji 🙂

Svake godine posluje s dobiti, (koja se iz godine u godinu povećava) i daje dividendu i to tako da pola dobiti podijeli a pola zadrži.. Zadnjih godina su uložili gomilu para u nove pogone i opremu, i svake godine ulažu, u drugoj polovici treba im krenuti s radom novi pogon, trebaju im isporučiti u 2008oj. novu opremu, (koju su već ugovorili ali kasni isporuka) tako da će moći proizvoditi više, tj ide dobit i dalje gore.. A sad skoro su uveli i da rade u dvije smjene i zaposlili 30 novih radnika (na postojećih 250), znači posla imaju toliko da nemogu stići..

Dolazi energetska kriza, iz europske unije poručuju "Our infrastructure needs improving; EUR 1000 billion is needed over the next 20 years to meet expected energy demand and ageing infrastructure."

Kodt je uz to dobio i zlatnu kunu, proglašen najkvalitetnijom firmom u hrv…

Dionica je već bila na skoro 6000, te čim nastupe optimističniji uvjeti na burzi… ova dionica će krenuti na stare staze… i preko 6000… vrijedi i 8000….

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Naslagali su se nalozi za kupnju po mizernim cijenama, pogotovo na P-A. I ja sam stavio svoj pa gdje puklo da puklo.

Ali iskreno se nadam da nitko neće podleći panici i prodati po takvim smiješnim cijenama.
Makar čini mi se da bi ona prodaja 1 kom R-A po 2650 mogla biti trasiranje puta za prodaju sutra po 24xx bez blokade.. [undecid]

ovo šta se događa na ovoj dionici je pre smiješno, naprosto nerealno… vjerojatno neki od manjih fondova doista izlazi iz ove dionice, mislim da ne postoji realan argument za izlazak investitora iz ove dionice, osim neke prijeke potrebe… ma svašta… vrijeme će pokazati, a ne mislim pri tome na neki duži rok, da je ova dionica DRASTIČNO podcijenjena, sada je svima skupa, a na 6000 će svima biti jeftina 🙂

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Nadam se da je nekima bila ugodna kupnja danas. ja uhvatio nešto…

New Report

Close