KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kako bi nam slaba kuna koristila? ako se poveca prihod od izvoza i dionica poraste 20 posto a kuna oslabi 20 posto opet imamo isti d..k

Slabija kuna značila bi veću konkurentnost (i profitabilnost) naših postojećih izvoznika i lakši proboj za nove. Također, dio uvoznih proizvoda zamijenio bi se (novom) domaćom proizvodnjom.

Šta se tiče KODT-a vjerujem da bi se znacajno popravila profitna margina (zbog vece razlike izmedju kunskih troskova i ino prihoda u eurima). Doduse, problem bi bio s dijelom troska uvoznog porijekla (materijal i slicno), a i domaca potraznja bi bila u nevolji zbog slabljenja kupovne moći.

Al evo, recimo na primjeru 2007-e godine:
KODT je imao 320 mil kn prihoda iz izvoza. Recimo da stvarno kuna padne za 20%. To bi znacilo i 20% veće ino prodajne prihode. Dakle, čak 64 mil kn više od ostvarenog. Pretpostavimo da pola toga ode na pokrivanje viših troškova uvoznih komponetni opet ti ostaje 30-ak mil viška.
Na razini cijele 2007-e ostvareno je 23 mil kn dobiti. Kao što vidiš prostor za igru je popriličan. Naravno, ograđujem se od ovog izračuna jer nisam toliko stručan, ali meni osobno je već i ovo dovoljan razlog da imam KODT u portfelju.. između ostalih razloga. Doduše, od izvoznika mi je čak i draži ADPL, jer on, osim što ima preko 50% izvoza s tendencijom rasta, također ima i proizvodnju izvan HR, tako da je još manje izložen igricama (troškovima) na domaćem terenu. No zato mi se tržište KODT-a čini stabilnije u ovom turbulentnom razdoblju. A o brodarima da i ne govorimo [thumbsup]

Osobno smatram da (bi) smo trebali devalvirat kunu.. imam osjećaj da će nas taj propust koštati.. s nateznim kamatama (nije tipfeler).
Također, mislim da je ta priča s kunom temelj hrvatske tajkunizacije. Ekipi na pozicijama se žurilo doći do love. Za obogatit se proizvodnjom treba proći vremena.. ajmo se mi obogatit trgovinom. Jaka kuna im je eliminirala domaću konkurenciju i pojeftinila robu iz uvoza. Raja navalila ko na HT u rujnu. Oni se fino trpaju, a cila HR ide u krivo ka kosi toranj u Pisi. Dakle, problem je u temeljima. Naše rješenje? Ajme, temelji su skroz doli duboko, ko će to.. ajmo mi radije napravit još jedan kat.. nazovimo ga Pelješki most. Odlično! Kome ćemo dat posa, a da zna to cijenit? Mala, zovi Žderića!

smootko u sridu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ali Tuna, utorak je.. nemoj da te tko cuje. Znas da O*Z*N*A sve d*o*z*n*a (* je zbog onemoguglanja). [cool]

sve to stoji, smootko…

ali ja cu dozivotno biti za jaku kunu… ja cak zelim da sve poskupi sto je moguce vise… i da kuna bude sto jaca, da pivo kosta 40 kuna, a dionica KODT-a barem 6000 🙂

pa da i mi budemo kao skandinavci kad dodemo negdje u inozemstvo, da nam sve bude relativno jeftino [thumbsup]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

24g – liberel, ateist, anarhist, kapitalist

ovo ti baš i ne ide jedno s drugim
fali ti još samo Hrvat i Rimokatolik

Imam ploče Sex Pistolsa i Dead Kennedysa u portfelju
[huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Hoće li ova čađara ikada povući kakav interes investitora pitam se pitam

Hell is Empty and all the Devils are Here

Sto se to dogadja s ovom dionicom???Niti gore niti dolje…a izvjesce bolje nego proslogodisnje koje je bilo rekordno

Pametan covjek uci na tudjim greskama, a glup na svojim


Sto se to dogadja s ovom dionicom???Niti gore niti dolje…a izvjesce bolje nego proslogodisnje koje je bilo rekordno

to i ja već pitao ali čini se da nitko ne zna pa čak niti ne nagađa. što stvar čini još čudnijom, jer drugdje kad imaš firmu s takvim rezultatima i istovremeno bijeg polovice top10 čuješ tonu teorija zašto je tako.

moze ko stavit od sda stanje top 10 da vidimo promjene????

Pametan covjek uci na tudjim greskama, a glup na svojim

Niš budiš se hanfi i samodolu [lol] [lol]

KODT-R-A 24.04.2008.

1. KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. 65.827
2. FLORIČIĆ KRISTIJAN 4.958
3. HPB D.D. 4.809
4. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 2.994
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 2.679
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.279
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DIONIČKI OIF 1.119
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.018
9. KNEŽEVIĆ NIKOLA 904
10. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 800

KODT-R-A 09.05.2008.

1. KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. 65.827
2. FLORIČIĆ KRISTIJAN 4.958
3. HPB D.D. 4.809
4. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 2.994
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 2.353
6. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DIONIČKI OIF 1.119
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.004
8. KNEŽEVIĆ NIKOLA 904
9. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 800
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 756

Gdje ovdje vidite “bijeg polovice top 10”, prodaju ILIRIKA JIE i dva RAIFFEISEN skrbnički

P-A u posljednje vrijeme ne pratim jer je i tako slabo likvidna, ali od 05.10.2007. HPB skrbnički prodao 76 komada, Aureus prodao 484, fizičke osobe se izmjenjuju, netko malo kupio, netko prodao, od onda sa top10 ispali Bastion upravljanje d.d. i Bobinac Mirjana, ali je upao Berkopić Dražen koji je u tom periodu kupio najmanje 674 komada

KODT-P-A 09.05.2008.

1. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 3.076
2. HPB D.D. 2.678
3. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 1.959
4. KNEŽEVIĆ NIKOLA 1.951
5. BERKOPIĆ DRAŽEN 1.064
6. BRKIĆ MARIJAN 1.000
7. VULIĆ TOMISLAV 808
8. JURKIĆ ŽELJKO 500
9. JUMIĆ BRANKO 452
10. DELIĆ ROZALIJA 360

Smootko da li se ti sjecas devalvacija iz doba Juge? Kadgod se dogodila devalvacija isti ili drugi dan je sve poskupilo za iznos devalvacije pa i vise. Dakle, zacas se sve svelo na ista meta isto odstojanje. Ovo ostalo kaj si napisao o nasim temeljima stoji do zadnjeg. Trgovina ce nas ubiti

New Report

Close