KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači ništa se ne mjenja?


ino poslovanje je u eurima…

a ti Euri su vezani za tečaj kune

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ovo mi je zbilja najmisterioznija dionica na burzi. jedna od najboljih firmi a ovi mamlazi iz top 10 navalili prodavati kao mutavi, iz dana u dan smanjuju pozicije. i onda još zid šutnje, nigdje se ne piše o KODT-u, nitko ne analizira, nikakav news flow.

i kome oni to prodaju, jel to sve jedan te isti kupuje?

wunderkind:

ino poslovanje je u eurima…

a ti Euri su vezani za tečaj kune

kao što bi bili vezani i jeni, dolari, funte il ne znam što, al njihovo poslovanje je i dalje u eurima! [smiley]


dionicu fulo nisam, al burzu bogami jesam! [lol]

Ma nisi toliko ni burzu koliko si fulao tajming kad kupiti.

nemojte previse pisati na temi [lol]
europa (euro)? ionako vecinu prodaju vani, navikli oni na to

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

wunderkind:

dionicu fulo nisam, al burzu bogami jesam! [lol]

Ma nisi toliko ni burzu koliko si fulao tajming kad kupiti.

dionice ovakve kompanije u sektoru u kojem firma posluje i s trenutno fenomenalnim outlookom nažalost se na ovakvim razinama i s prepolovljenom vrijednosti dionice mogu tržiti jedino kod nas!

slične sektorske kompanije u svijetu se trže oko svog all time higha, a uskoro će ga i preskočit dok pogle di je kodt iako nikad nije bio fundamentalno baloniran!

u to se možeš recimo i uvjeriti s primjerom spominjanog abb koji se trži na nyse…

http://finance.google.com/finance?q=NYSE:abb

burza je fulana, nikakav tajming ni procjena dionice, a i sam znaš da sam daleko od ath kupio!


Zanima me mišljenje iskusnijih kolega npr vipya, febe i sličnih kao će se u budućnosti odraziti na ovu dionicu ulazak Hr u europu i recimo prelazak na euro,trenutno imamo politiku jake kune a to po teoriji ne odgovara izvoznicima?

općenito politika jake kune ne odgovara niti jednom hrvatskom izvozniku jer hrvatski proizvodi i usluge na globalnom tržištu nisu cjenovno konkurentni, a Hrvatska jakom tečajnicom postaje skupa zemlja investitorima pa i turistima. Uvođenje Eura vjerojatno bi ublažilo poslijedice no nakon 15-ak godina politke jake kune pitanje je koliko bi i uvođenje Eura to uspjelo ublažiti. Međutim vezano za zaduženja građana, države i pravnih osoba obvezama naspram zajmova u valutnoj klauzuli (najviše u Eurima) drugog rješenja od nastavka održavanja takve politike više nema (bar ga ja ne vidim). Trebalo je na to puno ranije misliti.[sad]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


febo: ” wunderkind: ” ino poslovanje je u eurima… ” a ti Euri su vezani za tečaj kune ” kao što bi bili vezani i jeni, dolari, funte il ne znam što, al njihovo poslovanje je i dalje u eurima! [smiley]

dobro…a zašto su onda prihodi u bilanci u kunama a ne u Eurima i po kojem su tečaju preračunati?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

reko sam da je ino poslovanje u eurima da se zna valutni rizik, a ne rdg da se slaže u eurima!

neda mi se off topic!

btw. danas su se na tvu baš hvalili kak i dalje misle precijenjenu kunu takvom održavat! [rolleyes]


reko sam da je ino poslovanje u eurima da se zna valutni rizik, a ne rdg da se slaže u eurima! neda mi se off topic!

normalno da ti se neda kad ne znaš o čemu prićaš
[smiley]
objasnit ću ti jednom ako te bude zanimalo na skypeu ili preko privata

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

febo si položio onaj ispit kaj ti nejde? [tongue] [smiley]

New Report

Close