KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


meni su u firmi rekli da se i dalje investira ko ludo! plakat ću što mi nedaju više kupovat toga na margin po ovim cijenama! [bye] taj realan porast dobiti koji si naveo je u skladu sa sličnom firmom koju sam gore naveo, te im je outlook više nego fenomenalan o čemu možeš pročitat na gore navedenim linkovima… zlatna kuna će ipak bit zlatna koka s vremenom! [cool]

Bravo wunder na izvješću ovog AAB, vidi se da si predani investitor!!! Tako se radi

pamtim i bolja vremena ko špekulant vulgaris! [lol]

Zlatna kuna je od sada na picku mnogim investitorima.Malo je ovakvih firmi sa odličnim rezultatima,super poslovima za naredne godine….
Još kad krenu fondovi ili banke u kupovinu……Možda bi i tu mogli uletiti iz AZ mirovinskog ( kao što su uletili u zadnji par mjesec i u Končar-sad su 10.na listi sa cc. 23.000 dionica ) ?
Danas očekujem navalu na P i R .

Želio bih podijeliti s vama ushićenost izvještajem i ovom tvrtkom. To što smo na prvoj stranci govori mi da su se u igru uključili (konačno) i drugi igrači te da će cijena sukladno tome konačno gore. Budimo realni, ovo je smiješna cijena za dionicu tvrtke s takvim rastom. Jednostavno je nemoguće da do kraja godine ne dođemo barem na staru razinu

Hell is Empty and all the Devils are Here


Zlatna kuna je od sada na picku mnogim investitorima.Malo je ovakvih firmi sa odličnim rezultatima,super poslovima za naredne godine….
Još kad krenu fondovi ili banke u kupovinu……Možda bi i tu mogli uletiti iz AZ mirovinskog ( kao što su uletili u zadnji par mjesec i u Končar-sad su 10.na listi sa cc. 23.000 dionica ) ?
Danas očekujem navalu na P i R .

Ne mogu uletjeti iz AZ-a jer je mcap manji od 750 milja. Prema tome, cijenu treba dići na razinu da mirovinci mogu kupovati

Hell is Empty and all the Devils are Here

mene zanimaju tek razine kad će mirovinci moć počet razmatrat uključivanje – znači mcap 750m+ što je također smiješno za ovakvu firmu…

no tek onda će ovo postat ozbiljna dionica! [proud]

p.s. preduhitrio si me s postom! [tongue]

CLOSING BELL CRNA GORA
Elektroprivreda u fokusu investitora

http://seebiz.eu/hr/closing-bell/mnse/elektroprivreda-u-fokusu-investitora,13792.html

Samo još da podsjedim na jednu stvar – 11.4.2008. cijena KODT-P-A bila je 2604 kn. Tog dana cijena recimo Dalekovoda bila je 830 kn te je bez nekih novih vijesti narasla na 990 kn što je 19,28% rasta.

KODT-P-A je danas na 2605 kn te je ostvario rast 0,04%
Dopustit ću si prognozu rasta danas 20%. tj na preko 3000 kn.

Što planira Dražen Berkopić?

Hell is Empty and all the Devils are Here


febo: ” rashodi su im ipak malčice preveliki ” Pa preveliki su kad su rezervirali 15,5 mil. kn – to je čak 15% kapitala. Koja to firma može u samo jednom kvartalu i još usput ostvariti dobit koja je na godišnjoj razini P/E nižoj od 10?

ja uopće ne govorim o rezerviranjima al kad smo već kod njih da te podsjetim što ona znače:
a) sadašnje obveze subjekta kao rezultat prošlog događaja
b)postoji vjerojatnost da će podmirenje obveze zahtjevati odljev reusursa i smanjiti ekonomsku kosrist subjekta
c)iznos obveze se može pouzdano procijeniti

dakle, ako do rezerviranih odljeva resursa ne dođe u cjelosti, u slijedečem periodu ona se oprihoduju po bruto principu za iznos unaprijed predviđenog rashoda koji se nije dogodio ili ukoliko je rashod veći od planiranog tada se on nadoda nakon zatvaranja obveze dugor.rezerviranja. za.ebana stvaka ta rezerviranja.

drugo,

govorio sam o pozicijama RDG-a AOP 041-043 tj. ukupnim direktnim i indirektnim troškovima u iznosu
od 142.509.000,00. ako to sučelimo sa prihodima iz osnovne djelatnosti 169.154.000,00 dobijemo da je udio direktnih i indirektnih troškova (radna snaga, zalihe, materijal, amortizacija) u ukupnim prihodima od 85%
što znači da je bruto marža 15 % . Taj iznos još se mora korigirati za porez na dobit.
Sve u svemu, po meni nedobro upravljanje troškovima (zalihama) ili niska marža ili jedno i drugo.
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Što planira Dražen Berkopić?

niš ne planira, samo je kupio jedno 600 komada od 4000+ na niže! [lol]


topalov5: ” febo: ” rashodi su im ipak malčice preveliki ” Pa preveliki su kad su rezervirali 15,5 mil. kn – to je čak 15% kapitala. Koja to firma može u samo jednom kvartalu i još usput ostvariti dobit koja je na godišnjoj razini P/E nižoj od 10? ” ja uopće ne govorim o rezerviranjima al kad smo već kod njih da te podsjetim što ona znače: a) sadašnje obveze subjekta kao rezultat prošlog događaja b)postoji vjerojatnost da će podmirenje obveze zahtjevati odljev reusursa i smanjiti ekonomsku kosrist subjekta c)iznos obveze se može pouzdano procijeniti dakle, ako do rezerviranih odljeva resursa ne dođe u cjelosti, u slijedečem periodu ona se oprihoduju po bruto principu za iznos unaprijed predviđenog rashoda koji se nije dogodio ili ukoliko je rashod veći od planiranog tada se on nadoda nakon zatvaranja obveze dugor.rezerviranja. za.ebana stvaka ta rezerviranja. drugo, govorio sam o pozicijama RDG-a AOP 041-043 tj. ukupnim direktnim i indirektnim troškovima u iznosu od 142.509.000,00. ako to sučelimo sa prihodima iz osnovne djelatnosti 169.154.000,00 dobijemo da je udio direktnih i indirektnih troškova (radna snaga, zalihe, materijal, amortizacija) u ukupnim prihodima od 85% što znači da je bruto marža 15 % . Taj iznos još se mora korigirati za porez na dobit. Sve u svemu, po meni nedobro upravljanje troškovima (zalihama) ili niska marža ili jedno i drugo. [sealed]

Ne znam Febo, nije to farmaceutska industrija da marže budu preko 50%, meni se čini da se troškovi kontroliraju odlično

New Report

Close