KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo kvartalno izvijesce nije bilo vidljivo na sluzbenim stranicama ZSE do 16:00………ali ocito da su neki imali uvid u njega i rezultate toga vidimo u danasnjem prometu…….. Evo ga sad i nama “obicnim” smrtnicima….http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2008-1Q-NotREV-N-HR.xls Pozdrav

ajde ne trkeljaj..obavijest o FI sam zaprimio putem ZTM Trading monitora Master verzije na način na koji primam i sve ostale informacije sa tržišta kapitala. Nakon toga sam FI jednostavno downloadao sa stranica ZSE i uploadao ovdje. I ubuduće kad već s…š i optužuješ, radije direktno uputi optužbu onom na kog misliš.
FYI, Izvješće je bilo na stranicama ZSE prije 16 h danas.
[angry]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

trebao bi im netko objasniti da tablicu F mogu ispunjavati i malim slovima [sad]

Heaven or Las Vegas

Kolega …Febo…moguce da sam ga ja previdio vidjeti…i najmanje mi je bilo na pameti prozvati bilo koga od “nas”….Nema razloga da se uzbudjujete ili osjecate prozvanim…..zahvalan sam kad mi netko ukazuje na gresku ali bilo bi puno kolegijalnije ako to naucite malo kulturnije ciniti.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kolega …Febo…moguce da sam ga ja previdio vidjeti…i najmanje mi je bilo na pameti prozvati bilo koga od “nas”….Nema razloga da se uzbudjujete ili osjecate prozvanim…..zahvalan sam kad mi netko ukazuje na gresku ali bilo bi puno kolegijalnije ako to naucite malo kulturnije ciniti. Pozdrav

ja sam ti paranoičan
NHF
PS
šta će mi kultura bez nekulture
[wink][kiss][yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Zahvaljujem dečkima na odgovoru, a zanima me još samo da li postoji realnih mogućnost i kolike su šanse da se npr kodt izdvoji iz končar grupe i proda kao nezavisni dio nekom strancu.

evo tehnička za laku noć i nadam se da kad se probudim će bit u blokadi… [smiley]

izvješće je nakon detaljnijeg proučavanja dobilo moj rejting briljantno kao i ova firma!

doduše kodt do sad po likvidnosti i svemu ispada da stvarno je K*censored* Od Dionice Totalni, ali i to će se promjenit na nekim drugim razinama! [thumbsup]

@ wunderkind: to ste u 5:53 išli spavati ili ste se ustali za na posao. U svakom slučaju [thumbsup] za vaš trud.

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

e da sam bar otišo spavat! [lol]

nego gledam baš jednu također briljantnu firmu koju sam uzimao ko svojevrsni peer kodtu kad sam kupovao pa je dosta zanimljivo pogledat rezultate i te firme kao i sektorski outlook i analize! [thumbsup]

evo baš im je friški izvještaj izašao i sve se da pronać pomoću linkova i nije naodmet malo proučit…

http://finance.google.com/finance?q=NYSE:abb

http://www.abb.com/cawp/seitp202/3cda236c5d5ad79ac125741c004491dc.aspx


Zahvaljujem dečkima na odgovoru, a zanima me još samo da li postoji realnih mogućnost i kolike su šanse da se npr kodt izdvoji iz končar grupe i proda kao nezavisni dio nekom strancu.

KODT je u 67%tnom vlasništvu Končar Elektroindustrije, tako da s obzirom na model privatizacije koji Končar provodi, prodaja KODT nekom strancu nema šanse. Naprotiv, u skoro vrijeme Končar EI će pokušati povećati svoj udio u KODT na 75%+1 dionicu kao što će to biti slučaj i sa svim ostalim dionicama društava EI koji su u “core businessu” – energetici i transportu.
Sa iznimkom Energetskih trafića kod kojih to nije moguće jer je Siemens 51%-tni vlasnik, i Končar – Instituta za elektrotehniku koji se neće uopće privatizirati. Pa ni po radničkom modelu (25%-1).
Pozdrav!

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

10,5 mil. kn dobiti prije oporezivanja i 15,5 mil. kn rezerviranja. 26 mil. kn novostvorene vrijednosti. Na 109 mil. kn kapitala to iznosi24% povrata u jednom kvartalu.
Prošle godine je bilo 6,4 mil. kn dobiti prije oporezivanja te 8 mil. kn rezerviranja – ukupno 14,4 mil. kn novostvorene vrijednosti.

Ova godine realni porast operativne dobiti dakle iznosti 80,5% u odnosu na 2007. Bit će još lijepih stvari u 2008. ne mogu vam opisati s kakvim uzbuđenjem očekujem svako izvješće.

Jel zna netko dal se planiraju neke značajnije investicije? (s obzirom na to da se visoka sredstva rezerviraju svaki kvartal)

meni su u firmi rekli da se i dalje investira ko ludo!

plakat ću što mi nedaju više kupovat toga na margin po ovim cijenama! [bye]

taj realan porast dobiti koji si naveo je u skladu sa sličnom firmom koju sam gore naveo, te im je outlook više nego fenomenalan o čemu možeš pročitat na gore navedenim linkovima…

zlatna kuna će ipak bit zlatna koka s vremenom! [cool]


rashodi su im ipak malčice preveliki

Pa preveliki su kad su rezervirali 15,5 mil. kn – to je čak 15% kapitala. Koja to firma može u samo jednom kvartalu i još usput ostvariti dobit koja je na godišnjoj razini P/E nižoj od 10?

New Report

Close