KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dacco
i u mojoj okolini isti slučaj.

Ja sam ujutro kupio mlijeko u Konzumu bez problema.

Nitko ne pise na ovoj temi. A Konzum je kljuc. Hoce li obrisati postojeci equity, otpisat veci dio dugova i krenut dalje?

Ili ce predat dobavljacima i bankama Konzum pa tko ziv tko mrtav?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Upravo zato se šuti o tome, a karte se poprilično odavno miješaju

Imas dionice? Ili sam samo ja ostao?


Nitko ne pise na ovoj temi. A Konzum je kljuc. Hoce li obrisati postojeci equity, otpisat veci dio dugova i krenut dalje?

Ili ce predat dobavljacima i bankama Konzum pa tko ziv tko mrtav?

Pa ne mogu otpisat veći dio dugova, a da nemaju dogovor vjerovnika, a to uključuje i da će dobavljaci i banke odnosno bolje rečeno zajmodavci i kreditori ući u vlasničku strukturu. Naravno uz pretpostavku da su gubici Konzuma veći od njegovog kapitala.

Dakle mogu otpisati, al onda ga trebaju i dokapitalizirati. Logično bi bilo da ga dokapitaliziraju oni koji su nakon otpisa kapitala defacto i sad vlasnici, a to su vjerovnici. Osim, ako se ne pronađe zainteresirani strateški partner da ga dokapitalizira i vrati ili vraća dugove uz skidanje jamstava. Medjutim i taj će htjeti ciste račune i dogovor s vjerovnicima sto implicira otpis postojećeg kapitala na teret gubitaka i unos novog.

Nisi jedini novi, imam i ja dionice konzuma i mislim da ovo ipak nece na dobro, ipak mi je bila predobra ova dividenda od zadnje dvije godine, mislim da je konzum totalno fizicki rasprodan, opet sa druge strane svi proizvodi od Agrokora, Belje, Laguna, Ledo, Jamnica se najvise plasiraju preko njega, sad samo treba cekat i vidjet rasplet. Pozdrav!

Po kojoj nas je ono cijeni Toda istisnuo,14x,xx?Izgleda da mu možemo biti zahvalni.

Kune nisu problem, kuna nema


Nisi jedini novi, imam i ja dionice konzuma i mislim da ovo ipak nece na dobro, ipak mi je bila predobra ova dividenda od zadnje dvije godine, mislim da je konzum totalno fizicki rasprodan, opet sa druge strane svi proizvodi od Agrokora, Belje, Laguna, Ledo, Jamnica se najvise plasiraju preko njega, sad samo treba cekat i vidjet rasplet. Pozdrav!

Ja sam svoje danas otpisao!
Tjesi me Belje….

veliki problem konzuma je što su kod njih svi proizvodi u pravilu skuplji nekog kod konkurencije, a ono što je suludo je što su čak i proizvodi iz tvrtki kćeri (ledo, zvijezda, belje…) kod njih bili skuplji nego kod drugih što je van svake pameti i neodrživo jer ljude mogu nasanjkati jednom, možda i dvaput, ali onda će ljudi početi kupovati u trgovinama konkurenata…sezona ih može malo pokrpati jer stranci ne gledaju toliko na cijene pojedinih proizvoda, ali domaći i te kako paze
konzum, obzirom na poznati brand i široku mrežu trgovina od kojih su mnoge na odličnim lokacijama, mogao bi dobro raditi, ali trebaju početi racionalno poslovati, riješiti razne dubioze tipa ovoga što sam naveo, zatvoriti sve neprofitabilne trgovine ili ih prepustiti nekom drugom, reprogramirati obveze na manje kamate pa bi onda i oni mogli na zelenu granu….

Ignore: KressoM, delux

Velika prednost Konzuma sto jedini ima e trgovinu. Nemojte to zaboraviti. Kako je efikasna neznam, al je vrhunska. Ja samo preko njih zadnjih godinu dana narucujem. U ostale centre iskljucivo idem ciljano na akcije

Ovdje će biti razvodnjavanje epskih razmjera, nominala je već sada 10 kuna

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close