KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neće dati ni lipu više nego što mora

korisniče Danlop

vi ste svoje znanje u više navrata pokazali.
bez namjere da vas omalovažavam pročitajte svoje hvalospjeve Todoriću i njegovim dionicama iz 2007. a i one upise sa Belja odnedavno.
smiješno je da ovdje pišu isti likovi kojima Ledo nije valja po 5-6 000 ,a Belje je bilo odlično po 100+.
Todorić je bio u redu kad je to trebalo, Mlinar, Zitnjak-dva puta, Mercatzor…
a normalno da se branio od reketa kad je trebalo, jer priča Belje je bila čisti reket!
nadalje smiješni su oni kojima je Konzum sve ove dane bio dobar, ali sad kad imate čvrst floor na 143, e sad nije…
ja sam dio svojih dionice Leda zamijenio za Konzum.kupovao sam i jučer, i dnas, a bome cu i sutra…i pratiti razvoj situacije, očekujem da se desi nešto poput KORFa i PZP, pa ako ne bude valjalo, ako nanjusim nesto, lako pobjegnem.
a vi se gospodine Danlop držite reketa, ali pravog teniskog, jer vam s ovim ne ide.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


ja sam dio svojih dionice Leda zamijenio za Konzum.kupovao sam i jučer, i dnas, a bome cu i sutra…i pratiti razvoj situacije, očekujem da se desi nešto poput KORFa i PZP, pa ako ne bude valjalo, ako nanjusim nesto, lako pobjegnem.

I ja cu isto tako…ako vidim da nsto ne valja, bez problema cu se maknuti s bida a ako vidim da valja, bez problema cu roknuti po asku. [emo_zloban]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


korisniče Danlop

vi ste svoje znanje u više navrata pokazali.
bez namjere da vas omalovažavam pročitajte svoje hvalospjeve Todoriću i njegovim dionicama iz 2007. a i one upise sa Belja odnedavno.
smiješno je da ovdje pišu isti likovi kojima Ledo nije valja po 5-6 000 ,a Belje je bilo odlično po 100+.

malo si zabrijao previse stari. i opet ga mlatis. ne znam zasto imas problema sa razumjevanjem. ja ni sad nisam napadao todorica a prije sam ga hvalio i jos ga uvjek hvalim (iako ne javno jer mi ga se nesto i neda hvalit). Ja kad kazem da je todoric ovakav ili onakav u negativnom kontekstu to se ne odnosi na njega nego na one koji mu to dopustaju da radi sta radi. i ja bi na njegovom mjestu pokusao. i iako su nam izveli sto su izveli (na njegov pritisak vjerovatno al za to ga ne mogu krivit) ja i dalje smatram da je njegove dionice dobro imati i jedini razlog zasto sam ja kupio belje je zato sto ga je todoric kupio i jos uvjek kod toga stojim jednako kao i 2007g.
Isto tako stojim kod bas svake recenice koju sam napisao (bilo nedavno bilo sad) na belju i dapace, sirim to po cjeloj europi od Fule-a, barossa i svih mogucih institucija kojih se god sjetim.
Naravno,postoji i nesto sta covjek napise i u neznanju ali DA. Hvalio sam ga onda i nisam promjenio misljenje jer mislim da je dobar za dionicu a kakav je za ostalo u to ne ulazim previse.

KNZM

Evo što o malim Dioničarima-Pušioničarima misli :

Reisman
Ja ne vidim kako se tu moze popusiti?Imate javnu ponudu i mozda mogucnost istiskivanja.kako tu mali mogu popusiti?
ivana 7:
KNZM.
– u citiranoj rečenici možete vidjeti kako razmišlja ovaj neuki investitor.
– o čemu se tu radi ???
– to je još jedna pljačka tvz. dioničara-pušioničara.
– biti će pokradeni a sve će biti po HR zakonu o.k.
– taj Konzum siguno vrijedi puno više, pusti kvadrati plus monopol koji ima.
– i većinski će ga sada kupiti od malih po najnižoj cijeni.
– velika većina malih je taj KNZM kupovala po puno većim cijenama.
– a većinski ih je darivao s nevjerojatno velikom dividendom od jedne kune kako bi u Konzumu mogli kupiti par sladoleda LEDO.
– sve ovo što se događa je i više nego žalosno.
– sada tu imamo špekulante koji tu ulaze kako bi zaradili jednu kunu, ako ju zarade, samo trebali bi u tu računicu ukalkulirati i brokerske provizije.
– jedino pozitivno je tu što će mali dioničari-pušioničari biti isplaćeni te će barem 50% tog novca završiti u nekim drugim normalnim dionicama.
– I love this game.
Pozdrav !
p.s. nemam dionice KNZM.

.

Unutar kojeg roka se mora dati javna ponuda?

Agrokor povećao udio u Konzumu, slijedi preuzimanje

Pratim malo i ima vas i ovamo i onamo, al ipak mislim da nije gazdi u interesu iplatiti minimum (bar ne sada) jer ionako ima problema s slovenskim nacionalistima, kojima bi takvo ponašanje prema pripadnicima svoga naroda (većini bar) bilo samo okidač pa da se opet postave na “stražnje” noge..
bit će bolje od minimuma, a meni ovako skromnom je i 200kn dovoljno [emo_smijeh]

pišem samo na dionicama koje držim..

Ajmo malo rezimirat računicu…
Tromjesečni ponderirani prosjek je cca 143,7 kn po dionici.
Javna ponuda ne bi smjela ići ispod tog prosjeka.
Ako je Todi Konzum dobar po toj cijeni i meni je…

Ukoliko želi ići na istiskivanje, po papirima poslanim na ZSE imati će 94,03% dionica.
Znači falit će mu 0,97% što je nešto preko 220.000 dionica.

Ako stavi javnu ponudu na minimum cijeni riskira da mu nitko ne proda te time ne skupi dovoljno za istiskivanje.

S druge strane možda i već ima prešutni dogovor s ZABA-om..


prešutni dogovor s ZABA-om.

Ako Konzum vrijedi (puno) više i ako takav dogovor hipotetski postoji, a Zabine dionice bi bile odlučujuće za postizavanje određenih ciljeva, onda će ih i dobro naplatiti. Međutim, da nešto postoji, vjerojatno bi se već znalo kao što se zna za ostale sudionike…

A koja bi cijena bila prihvatljiva kad bi KNZM bio delistiran sa ZSE? Ne kazem da ce se to dogoditi.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


korisniče Danlop

vi ste svoje znanje u više navrata pokazali.
bez namjere da vas omalovažavam pročitajte svoje hvalospjeve Todoriću i njegovim dionicama iz 2007. a i one upise sa Belja odnedavno.
smiješno je da ovdje pišu isti likovi kojima Ledo nije valja po 5-6 000 ,a Belje je bilo odlično po 100+.
Todorić je bio u redu kad je to trebalo, Mlinar, Zitnjak-dva puta, Mercatzor…
a normalno da se branio od reketa kad je trebalo, jer priča Belje je bila čisti reket!
nadalje smiješni su oni kojima je Konzum sve ove dane bio dobar, ali sad kad imate čvrst floor na 143, e sad nije…
ja sam dio svojih dionice Leda zamijenio za Konzum.kupovao sam i jučer, i dnas, a bome cu i sutra…i pratiti razvoj situacije, očekujem da se desi nešto poput KORFa i PZP, pa ako ne bude valjalo, ako nanjusim nesto, lako pobjegnem.
a vi se gospodine Danlop držite reketa, ali pravog teniskog, jer vam s ovim ne ide.


Evo jedno normalnom razmišljanje napokon.Toda je je morao već i prije prebaciti dionice sa Invstca tako da su mu ove niske cijene odlična prilika jer deponovanje novaca za JP košta,zatim Jamnica vjerovatno neće prodavati jer bi to Agrokor koštalo oko 350 miliona kuna,a treba mu novac za,prvo za pripajanje Idee,a zatim napad na MERCATOR.Stoga on ionako gubi cca tri mjeseca na JP a kad bi išao na istskivanje barem još toliko,a rok za prijavu za kupnju Mercatora bi mu istekao.Stoga ide vam prvo JP,onda dokap i pripajanje Idee,jer Konzum nema s čim Idea-u platit, onda sa puno većom vrijednošću Konzuma,,i cashom od dokapa ide se na Merkator,nije ova operacija u cilju istiskivanja malih,jer šta mu i smetaju 4 ili 6 ili više posto malih,nego da konsolidira vlasništvo i krene u dokap,pripajanje Idea te Merkator.Uostalom kakvu bi sebi negativnu reklamu priskrbio kad bi sam mizerno procjenio Konzum a ide na akviziciju onda dosta većeg Merkatora..logika je po meni ipak na strani malih koji ostanu do kraja..


Kakvu bi sebi negativnu reklamu priskrbio kad bi sam mizerno procijenio Konzum, a ide na akviziciju dosta većeg Merkatora.

Zvuči dosta logično.
Jer kako nešto istovremeno prikazati jeftinim i više vrijednim?
Doduše, kod nas je sve moguće pa možda i to. [emo_plazi]

New Report

Close