KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jasno je da je ovo dobro za postojece dionicare jer ce Todoric ipak morati isplatiti preostale dionicare sa odgovarajucom premijom na burzovnu cijenu.
Kako i koliko uskoro cemo znati.
Pozdrav

a tko će ga natjerati ; HANFA, Milanović, vojska ? [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Moje je misljenje (nije nagovor na k/p) da ce ista cijena biti u PNP i istiskivanju (ako ga bude).

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

da li sad imaju 30 dana od nastanka obveze da podnesu Zahtjev?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

a što se tiče istiskivanja, ako se ne varam, u skvizu ne ide nikakav tromjesečni prosjek, nego procjena neovisnog sudskog vještaka?
je li to u redu?
[emo_novac]

ja navijam za squeeze out[emo_dolar]

Sudski vjestak dolazi na red tek kad dode do spora. Inace vecinski dionicar odereduje primjerenu otpremninu.

Pogledajte malo clanak 45. zakona o preuzimanju dionickih drustava a i bacite pogled malo na zakon o trgovackim drustvima.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Sudski vjestak dolazi na red tek kad dode do spora. Inace vecinski dionicar odereduje primjerenu otpremninu.

Pogledajte malo clanak 45. zakona o preuzimanju dionickih drustava a i bacite pogled malo na zakon o trgovackim drustvima.

Po meni je najbitnije da je ovo temeljeno na zakonu tj da postoji pravno uporiste,a nadajmo se da ce isto potvrdit i hrvatsko neovisno pravosudje ako do spora dojde.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Znao je on biti kada treba vrlo galantan kao na Zitnjaku.

Na koji put mislis? Onda kad je ponudio 120 kn jer su ga toliki manjinski dionicari zivkali da otkupi…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


a što se tiče istiskivanja, ako se ne varam, u skvizu ne ide nikakav tromjesečni prosjek, nego procjena neovisnog sudskog vještaka?
je li to u redu?
[emo_novac]

ja navijam za squeeze out[emo_dolar]

Sudski vjestak dolazi na red tek kad dode do spora. Inace vecinski dionicar odereduje primjerenu otpremninu.

Pogledajte malo clanak 45. zakona o preuzimanju dionickih drustava a i bacite pogled malo na zakon o trgovackim drustvima.
[/quote]

da ali svatko tko smatra da cijena nije korektna može zatražiti neovisan due dilligence i ukoliko je cijena procjene veća ponuditelj je mora isplatiti.

Sjetmo se malo za koliko je gospon Ivica rekao da bi prodao KNZM i da je naprodaju za pravu cijenu. E sad…
Mislim da čak postoji neki intervju kad je rekao da bio Mercator i Knzm bila firma kakve nema do Kine pa sad ako vrijedi njemu neznam zašto nebi vrijedio vama.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Postavlja se pitanje sto je primjerena naknada.Da li je ona primjerena vremenima u kojima zivimo? Ako je u ova krizna vrimena svaka kuna se gleda i primjereno bi bilo ono sta se za tu dionicu moze dobit na burzi.Iskreno se nadam da ce gazda bit velikodusniji mada u ovom treba uzest u obzir i komponentu pravicnosti.Zasto bi on placao vise za nesto sto je ionako njegovo.Bio bi lud.
Ako se ide utuzbe i vjestacenje koliko to vrijedi na tuzitelju je teret dokaza(vjestak i sl) i drzim da bi to tuzitelje masno kostalo jedno takvo vjestacenje,mada jasno uvijek cu se zalagati za postenu i mjerodavnu odluku utemeljenu na zakonu i postovati svaku odluku suda iako nekako uvijek navlacim na stranu malih.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ajde molim vas,nemojte opet o tome što mora Toda,ne mora on ništa što ne želi,on “posjeduje” ovu državu.
A nažalost prilično je škrt,taj bi sve za kunu.Zato i jest uspješan.

"Only dead fish swim with the stream"


Postavlja se pitanje sto je primjerena naknada.Da li je ona primjerena vremenima u kojima zivimo? Ako je u ova krizna vrimena svaka kuna se gleda i primjereno bi bilo ono sta se za tu dionicu moze dobit na burzi.Iskreno se nadam da ce gazda bit velikodusniji mada u ovom treba uzest u obzir i komponentu pravicnosti.Zasto bi on placao vise za nesto sto je ionako njegovo.Bio bi lud.
Ako se ide utuzbe i vjestacenje koliko to vrijedi na tuzitelju je teret dokaza(vjestak i sl) i drzim da bi to tuzitelje masno kostalo jedno takvo vjestacenje,mada jasno uvijek cu se zalagati za postenu i mjerodavnu odluku utemeljenu na zakonu i postovati svaku odluku suda iako nekako uvijek navlacim na stranu malih.

Jedno takvo vjestacenje kosta cca 5.000-10.000 EUR znam jer sam i sam u pripremi isto za jednu firmu ukoliko se neuspijemo dogovoriti oko cijene koju mi moraju isplatiti.I to nisu neki šalabajzeri nego iz ekipe TOP 3 za takve poslove!ernst-deloitte-itd-itd

Ciao[emo_palacg]

LEAVE THE WORLD BEHINED



Znao je on biti kada treba vrlo galantan kao na Zitnjaku.

Na koji put mislis? Onda kad je ponudio 120 kn jer su ga toliki manjinski dionicari zivkali da otkupi…
[/quote]
Ma naravno da ne mislim na tu ponudu ,iako je i ona,koliko god slaba bila,bila oko 20% iznad trzisne cijene,zar ne???
Mislim na onu pravu za preuzimanje,punooooo,visestruko veeecu.
Kada bi i ovdje odmah dao premiju od 20%,po meni OK pa tko hoce,neka proda.
A oni drugi po procjeni pri istiskivanju.
Pozdrav

Pri istiskivanju najbolje prođe gazda, zato se i zove istiskivanje, mrvice ostalima.

Ili mislite da će vas pitati koliko želite za svoje dionice, a on će poštivati vaše želje.

u to smo se uvijerili, puno puta.

New Report

Close