KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sumnjam da će dati više od prosjeka na burzi unazad 3 mjeseca

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Agrokor ima 94,05 posto pod kontrolom i sad ide istiskivanje, tužno.

Istiskivanje ide tek sa 95% (+1 dionica)…

No da je za očekivati 3mjesečni prosjek – najvjerojatnije jest (zakonski minimum).

A da je očita intencija preuzimanja 100%, jest. A Agrokor sigurno zna zašto to radi…

Bit će zanimljivo vidjeti reperkusije svega ovog preslagivanja u ovoj godini na jednu drugu dionicu u vlasništvu Konzuma.

po mojoj računici tromjesječni prosjek pri trenutku nastanka ponude je 143,45. E sad ako žele istiskivanje i dodatnih 1% da to ostvare (a koje ne mogu kupiti na burzi jer im je nastala ponuda) morat će ponuditi više od ove cijene. S Audiom i Blaževom (vlasnik Investco koji je već prodao) imaju tih 95%. Vidjet ćemo koja cijena će se tu sad vrtiti, možda bude masna premija, a možda i mršava kost za nas koji smo unutra

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

a da vas malo zaintrigiram…
što mislite da li se možda ovdje sprema isti scenarij kao na LEDU? Todi treba cash, a ne da otkupuje manjinske udjele u svojim perjanicama (to je trenutno potpuno nepotrebno bacanje novca). Obzirom da sad ima 94%, daje ponudu po 3mjesečnom prosjeku, otkupi koliko otkupi, i onda ide dokapitalizacija s emisijom novih dionica i spuštanje do 75% ili 64% (jer Jamnica ima 11%). Uleću mirovinci s parama jer njima je KNZM idealna akvizicija kao i LEDO ali do sada nisu ulazili zbog malog Free Floata. Ovime Toda i dalje ima vlasništvo, ali i cash na računu za Mercator.
Čini mi se da se ovdje sprema nešto komplicirano [emo_smijeh]

Nastavak trgovanja u 13:00!!!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Meni se čini (a i iz nekih drugih stvari) da se ovdje sprema nešto puno jednostavnije, ali jasno je iz hrvatske prakse da za male dioničare teško da bude nešto impozantno.

U svakom slučaju, s Todexom i u novoj godini ne nedostaje “iznenađenja”… [emo_smijeh]

Bajdvej… za 95% im je dovoljno da samo AUDIO proda svoje dionice.
Iako to on ne bi smio i nije za očekivati (barem po dosadašnjoj praksi znamo da AUDIO i nije prodavao dionice na PZP-ima), ništa nije nemoguće.
Bit će zanimljivo vidjeti da li će skupiti tih 0,95% i od koga.

S audiom odnosno RH ionako zajednicki djeluju.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

mi ne znamo vrijednost transkacije prema Investco ali da je kupio po trenutnoj cijeni na burzi od 140 to je 350 milijuna kuna (iako ja osobno vjerujem da se tu radilo o mnogo manjoj sumi recimo cca 100kn ili 250mil kn)! u ovakvoj situaciji u svijetu i zavrzlami s Mercatorom nije Agrokor lud da baca tolike pare (350 ili manje)kad ionako u potpunosti upravljaju konzumom.
kako je Toda pravi trgovac mislim da će on ove Investcoove dionice preprodati i još i na tomu zaraditi. uvjeren sam da ide sličan scenarij kao na Ledu i moguća dokpaitalizacija, tim više što je sad KNZM kupio IDEA-u od Agrokora, a Agrokor od tih para izgleda Investcov udio. dakle konzum je sam sebe otkupio heh imamo pravi buyback [emo_smijeh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

kol. Rekvijem je u postu prije vrlo dobro opisao vjerojatni budući razvoj sutuacije…squezze nije razlog nastanka obveze i o tome ne treba dalje špekulirati jer je nastupanje obveze tek poslijedica uslijed kupovine FF dionica na burzi i tu ne treba očekivati neku premiju mežutim, primjena Ledo modela prikupljanja kapitala na burzi je vrlo izgledna

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

PZP je posljedica prelaska praga od 75%, da budemo precizniji 🙂

Squeeze će biti tek ako skupe barem 0,95% i tek kad ostatak Investco-ovih dionica bude prepisan na Agrokor (a to može potrajati i dugo, sve zavisi kakav je zalog i kako se banke mogu dogovoriti – ako treba, brzo 😀 ).

Osobno uopće ne očekujem priču kao na Ledu, već samo okrupnjavanje portfelja. Zasad 🙂

P.S. Kao prelazak praga od 75%, uslijediti može (iako niej vjerojatna) i neka buduća odluka GS o delistiranju dionica.

squeeze out vrlo je realan, pogotovo ako todorić ima planove spajanja i širenja s drugim firmama, tada će izgledno nastojati doći do 100% da ga nitko ne bi ometao ili radio probleme u tim postupcima

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Točno to.
Za neke daljnje planove (koje? vidjet ćemo, vjerujem, već ove godine) 100%tno vlasništvo je ključno i zbog toga mi se nekako čini da se ova transakcija ne bi radila bezveze, da se već unaprijed ne računa da će tih 95% biti prijeđeno.
Vidjet ćemo…

New Report

Close