KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mora skočit. a kad ga budu htjeli prodati, da vidiš.

osim ako kupac ne krene u reviziju,a to je neizbježno, da vidi što kupuje.[emo_namigusa]

Spominjete konsolidirano izvješće. Neka nam netko stavi barem jedan link na neko Konzumovo konsolidirano izvješće novijeg doba. [emo_namigusa]

konzorcij-dionicara-odlucio-mercator-ide-u-prodaju

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Sutra prijenos udjela IDEe na Konzum

vidimo da su naši mirovinci i naše penzije zapravo kupili Mercator, jer ova lova od Leda ide ravno u preuzimanje [emo_smijesak]

a koji lanac su HR potrošači odabrali kao best buy? Konzum naravno, najbolji omjer kvalitete i cijene kako ističu u anketi. Naravno, možete otići i u jedan strani lanac koji igra na dumping cijene i kupiti jeftinije i onda baciti pola proizvoda u smeće zbog “vrsne kvalitete” i odvratnog okusa, nije niti čudo da se pola HR robnih marki povuklo s njihovih polica.

Vaš link …

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Sutra prijenos udjela IDEe na Konzum

na skupštini su samo dali suglasnost da uprava sprovede akviziciju s agrokorom. mislite li da će i ovdje biti dokapitalizacije (cijena dokapa bi bila jako jako zanimljiv indikator i vjerovatno okidač rasta) ili će jednostavno iskeširati iz zadržane dobiti?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nadam se da će prodaja Mercatora biti završena do kraja iduće godine, rekao je predsjednik Uprave Pivovarne Laško Dušan Zorko u intervjuu za slovenski dnevni list Delo, koji je također u vlasništvu Grupe Laško
banka.hr Objavljeno 16.50, 23.12.2012.
Teško je predvidjeti tko će kupiti Mercator, ali mislim da Agrokor još uvijek razmišlja o tome, rekao je predsjednik Uprave Pivovarne Laško Dušan Zorko u intervjuu za slovenski dnevni list Delo.

“Nadam se da ćemo zajedno s ING-om i upravom Mercatora uspjeti pronaći kupca koji će biti svima prihvatljiv”, rekao je Zorko o prodaji najvećeg slovenskog trgovačkog lanca.

Na pitanja kada bi prodaja mogla biti završena, odgovorio je kako se nada da će to biti do kraja iduće godine. Otvoreno je pitanje hoće li dionice Mercatora biti prenesene na lošu banku, a nije zanemarivo ni to da neki veliki Mercatorovi dobavljači, poput Ljubljanske mlekarne, prelaze u strano vlasništvo. Tobačna tovarna (tvornica duhana) je već neko vrijeme u stranom vlasništvu, podsjeća Zorko.

Predsjednik Uprave Pivovarne Laško očekuje da će list Večer biti prodan do proljća, a za prodaju Dela najavljuje da će angažirati konzultante koji znaju prodati medijske kuće. “Takvim smo pristupom prodali Fructal”, kaže.

Procjenjuje da je interes za kupnju Večeri manji nego pto neki misle. “Kada pogledam realno stanje, jasno je da medijsko izdavaštvo kao branša danas ne posluje najbolje. Prihodi od oglašavanaj su pali i klasični mediji izuloženi su promjenama zbog utjecaja elektroničkih medija”, rekao je Zorko.

Poduzeća Union, Laško i Radenska su u tri godine ostvarila 590 milijuna eura prihoda, odnosno oko 200 milijuna prihoda godišnje, rekao je Zorko. U državni proračun sve tri kompanije u tri godine uplatile su 350 milijuna eura, ako uračunamo 188 milijuna eura trošarina i 82 milijuna eura poreza na dodatnu vrijednost. Za investicije je pak namijenjeno 28 milijuna eura, tumači Zorko.

Čelnik Pivovarne Laško potvrđuje kako je u redovitom kontaktu s novim rukovodstvom NLB-a. “Novoj Upravi predstavili smo realno stanje Grupe Laško. Problemi Grupe povezani su s tom bankom, koja je sistemska banka preko koje prolaze svi problemi slovenskog gospodarstva”, odgovorio je Zorko na pitanje koliko u NLB-u imaju razumijevanja za probleme u kojima se našla Grupa Laško.

Na pitanje za koliko je u tri godina smanjen dug prema bankama, Zorko odgovara kako je na početku njegova mandata Grupa imala 450 milijuna kredita kod banaka. “Dosad smo otplatili 80 milijuan eura glavnice i 60 milijuna eura kamata. Dio glavnice smo platili prihodom pd prodaje Fructala. Samo ove godine otplatili smo 19 milijuna eura glavnice”, obrazlaže predsjednik Uprave Laškog.

Agrokor još jednim dealom s W.P.Careyjem do 35 mil. € gotovine

Ovo nije bas dobra vijest i upucuje na moguce probleme sa likvidnoscu. Iz ovog clanka je vidljivo da se sve vise ulazi i sale and lease back aranzmane(vlastita imovina samo 25%,a ostatak najam),a upravo se na primjeru merkatora vidilo da takva monetizacija imovine kasnije vuce veci trosak nego placanje kamate na kredite. Nadajmo se da je ovo sve u svrhu preuzimanja Merkatora mada vrimena su takva da treba biti oprezan.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@Frankie
Ovo je izvrsna vijest po meni.
Likvidnost kako Konzuma tako i Agrokora značajno se povećava.
Samo od Leda su od mirovinaca i dr. prikupili 100 mil. Eura,ovdje novih 35 mil E
gotovine.Pripajaju Ideu koja je među 3 najveća maloprodajna lanca u Srbiji.
U kriznoj godini povećali prihode!!!!!Ostvaruju konstantno dobit!!!!
Kreditni rejting “neokrznut”,dakle stabilan i investicijski.
Od strane hrvatskih građana proglašeni za najbolji maloprodajni lanac u Hrvatskoj u 2012.
Niti jedna loša vijest.
S Mercatorom ili bez njega ovo je ne domaći već regionalni veliki igrač.
Dokazali su više puta da im nije nikakav problem prikupiti novca koliko je god potrebno na međunarodnom tržištu,a ovim potezima dolaze do casha na koji ne plaćaju nikakve kamate i ne predstavlja im dug.
Pozdrav

Ma to mozemo gledat s koje god strane zelimo medjutim kad prodajes imovinu da bi je iznajmio to mi nekako izgleda kao ubit kravu za snicel. Recimo kao da prodam stan pa ga onda iznajmim od buduceg vlasnika i nastavim zivjeti u njemu. To pokazuje da trenutno imam problema nekakvih problema koje treba rijesit,a prodaja obiteljskog srebra sigurno nije rjesenje. Pa na primjeru Hrvatske i Hrvata smo to valjda naucili. Dugorocno to svakako nije dobro,a kratkorocno je poprilicno zabrinjavajuce. Dobar kreditni rejting u principu ne znaci nista. Meni je banka dozvolila minus od 100 tisuca kuna po racunu no ne cini mi se bas da je genijalna ideja zavidat si takav minus.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

jedva oni čekaju da te zavidaju, kamate na kamate i ostale pizdarije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Agrokor još jednim dealom s W.P.Careyjem do 35 mil. € gotovine

Nadajmo se da je ovo sve u svrhu preuzimanja Merkatora mada vrimena su takva da treba biti oprezan.


Vjerojatno jest. Pretpostavljam da se priprema teren. Ponekad je potrebno nešto žrtvovati (u ovom slučaju vlastite nekretnine) da bi se došlo do gotovine za više i dugoročnije ciljeve (tj. do Mercatora).

New Report

Close