KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema šanse da slovenci Merkator prodaju Todoriću.

Koliko ja pratim, Slovenci stoje pod velikim prodajnim pritiskom i spajanje s Konzumom je najlogičnije rješenje. Kupi li ga ovaj ili onaj, netko tko nema poveznice, ne znam je li im to neka bog zna kakava perspektiva.

Vjerujem da će u slučaju preuzimanja Mercatora Todorić znati sastaviti dobar mix popularnih slovenskih i hrvatskih proizvoda. Uostalom, hrvatski prehrambeni proizvodi su već sada sasvim pristojno zastupljeni i omiljeni u Sloveniji, zašto ne bi tako i ostalo u novom KONZUMATOR-u? [emo_smijesak]

P.S. Da, ova dokapitalizacija Leda se uklapa u priču. Konzum+Mercator u Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji zajedno čini značajnu cjelinu i zato u Agrokoru smatraju da se radi o potencijalno važnoj akviziciji. (Vidi jedan od mojih postova koju stranicu unazad.)


Da li će ga uspjeti kupiti, to ne znam, ako ga i kupi to će se loše odraziti na cijenu dionice Konzuma.

Iz dobro znanih razlogs


Ako sada kupe Mercator to će se iznimno dobro odraziti na cijenu Konzuma jer će cijena preuzimanja vjerovatno biti daleko manja nego prije.
Pozdrav

U Super i Maxi Konzum prodavaonicama održana je rasprodaja godine koja je, kažu u Konzumu, izazvala izniman odaziv kupaca.
“Ovog petka, 14. prosinca, u Super i Maxi Konzum prodavaonicama održana je rasprodaja godine koja je izazvala izniman odaziv kupaca”, priopćeno je iz Konzuma.
Ovog petka u Konzumu kupci su tako doživjeli „Ludi petak“ i rasprodaju godine, organiziranu po uzoru na poznate rasprodaje u drugim zemljama kao što je primjerice – Black Friday. Konzum je tako omogućio svojim kupcima da i u Hrvatskoj dobiju svoj „Black Friday“ – najbolju rasprodaju godine koja će trajati dok se svi uključeni artikli u potpunosti ne rasprodaju. Konzumova rasprodaja godine omogućila je kupcima u predblagdanskom razdoblju prigodnu kupnju poklona i svega ostalog što im treba uz najveće jedinstveno sniženje cijena i velike uštede.
Što reći.izniman događaj,jako puno kupaca,smanjenje zaliha,izvanredna reklama!!!
Konzum,bravo
I dionica Frikoma(koju Ledo preuzima)je “skočils” 43% na BSE.
Pozdrav

Ta rasprodaja je bila teska prevara.Prodaja nekvalitetne kineske robe i apsolutno neatraktivnih artikala odnosno lazno navlacenje kupaca. No nije ni bitno.
Drzim da ce cijena dionice konzuma ,a u svijetlu preuzimanja(ja im stvarno od srca zelim da ga preuzmu) Merkatora dole,kao sto je to i inace slucaj kod preuimanja tj da dionica firme koju se preuzima raste,a preuzimatelja pada.Nadalje ovakvo jedno preuzimanje u svijetlu prezaduzenostio koncerna Agrokor,a i samog trenutnog kreditnog rejtinga hrvatske koji je ocijenjen kao smece znaci da ce ionako visoka kamata na novac koji Agrokor posudjuje od banaka biti jos veca. Drzim da s obzirom na navedeno Agrokor treba jos brze vrtit pedale,ali da sada ta vrtnja postaje kriticna do te mjere da bi lanac mogao vrlo skoro puknit,a tada voznja prestaje osim ako se ne ide nizbrdo.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@Frankie
Ja se na Vašem mjestu ne bih previše brinuo za rejting Agrokora.
On je relativno visok i stabilan.Jači od države.Kada je god Agrokor prikupljao novce na međunarodnom tržištu,ponuda stranih investitora je uvijek bila veća od potražnje.
Samo sa pripojenom Ideo-om od 21.12. Agrokor će imati godišnje prihode veće više
od 3,75 milijarde kuna!!!!!!Pa 5 novih Super Konzuma,pa 18 novih trgovina na Crikveničkom području te druge manje trgovine.
Doista impresivno,zar ne?
Pa BiH ubuduće!!!!
Konzum posluje sa dobiti uz to i dijeli dividendu.
Kada bi pak teoretski,Konzum i postao meta preuzimanja,dioničari bi prošli fantastično,u to sam uvjeren!!!!
Pozdrav

Ne govorim o preuzimanju Agrokora nego o preuzimanju Merkatora. Jasno da oni prikupe novce. Pa ne bi se ni Vi igrali burze kad bi Vam netko dao 10% na stednju,a otprilike toliko nose prinosi na agrokorove obveznice.
Nadalje da nije ovoliko poticaja od strane drzave svim perjanicama agrokor grupe ni jedna ne bi zavrsila u plusu.Naime uz takve kamate u sektoru u kojem posluje agrokor to je neodrzivo.Za primjer moja kompanija je uzela 2,5 miljardi dolara uz 11,5% i mi smo tek sada prvi kvartal zavrsili u nuli,a radim u naftnom biznisu i svak zna koliko je to profitabilno,ali i dalje nedovoljno za izdrzat toliku kamatu.Evo tek sad kad su refinancirali obveze uz kamatu od 7,5% mi smo izasli u nuli.Zato kazem da je ovakav nacin rada moguc dokle se vrte pedale,ali pukne li lanac tj banke zatvore spinu,drzava ukine poticaje bice joj,joj. I ne brinem se za rejting sto se mene tice moze sutra propast ja to ne bi ni osjetio. Kazem da je ovo visoko rizicna dionica koja itekako ovisi o trzistu,potrosnji,a sa padom kupovne moci u drzavi i regiji profit samo moze padati cak i uz svesrdnu borbu da se zatuce bilo kakav oblik konkurencije.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@Frankie
Ali poticaje i to najviše dobija Belje koje posluje s gubitkom kao i Vupik i PPK Vinkovci.Osim Belja(i simbolično Vupika),druge “perjanice”posluju dobro i s dobiti,zar ne?
Profitabilni dijelovi Konzum,Jamnica,Ledo nemaju veze s poticajima,zar ne????
Da ponovim,sa Ide-om Konzum strahovitooooo povećava prihode!!!!!!
Kako to da Agrokor može dobiti ogromne novce od stranih eminentnih banaka ako
“ne valja”!!!!
I još jednom,ako nešto “gadno zaškripi” Agrokor uvijek može prodati Konzum,a onda bi mali dioničari najbolje prošli.
Pozdrav

Jasno da moze. U momentu kad su malo dugovali banke su bile njihov problem,a sada je Agrokor problem banaka. Nadalje uopce nije bitno tko dobivapoticaje,jer novac se unutar Agrokor grupacije vrti da sve ide preko matice. Kolaps odnosno pucanje jedne karike unutar matice ce imati domino efekt.
A sad u kontekstu Belja kad mi ga kao nabijate na nos.Da belje ode u stecaj bez obzira an to sto sam dionicar belja to ce na mene imat manje uticaja nego na Agrokor u cjelini i njegovog vecinskog vlasnika.
Sto se tice ovoga da bi mali dionicari najbolje proslo ne zelim vam kvariti snove.Zivite u tom uvjerenju. Do sada se to medjutim na ovoj burzi jos nije pokazalo da su mali dionicari dobro prosli,ali za onoga tko vjeruje u cuda uvijek postoji nada.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@Frankie
Pogledajte Ledo!!!!
Zar već nisu super prošli????
Pozdrav

Sve dok se vrte pedale to ide. A ako ode sto po zlu(samo jedna firma pa cak i mrsko belje) gotovo je. Nema vise kredita. Za sada se ovo kako tako drzi sve na okupu.Upravo ta velika sinergija kompanija unutar grupe je koliko dobra toliko i opasna. Sto se mene tice ja sam spreman gledat Belje i na nula kuna i platio vec tu kartu cca 800-900 tisuca kuna.Nije problem. Moj image nije ni bitan.Uvijek sam bio g ovno,ali se nikada nisam ni predstavljao za nesto drugo.Meni je image sasvim irelevantan.
Da li je Agrokoru image bitan,kako prema kupcima tako i prema bankama.Za dionicare ga se hebe vise manje.
I da ne Ledu su super prosli valjda oni koji su ulazili na cijenam ispod ove.Sto s onima koji su ulazili na 20000 kuna(a ima i takvih).Kako su oni prosli???

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


U Super i Maxi Konzum prodavaonicama održana je rasprodaja godine koja je, kažu u Konzumu, izazvala izniman odaziv kupaca….

pa naravno kad su prodavali po -70%, da svaki dan tako prodaju imali bi svaki dan pune trgovine…samo što bi za mjesec dana bankrotirali…ovo što su prodavali s tolikim popustima prodavali su s gubitkom jer Konzum nema preko 70% maržu da mu još ostane zarada nakon tolikog sniženja, tako da ne znam čime se tu treba hvaliti

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

New Report

Close