KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očito su ovi iz Konzuma lingvistički to smrdali u pozivu i unijeli pomutnju, a RBA se naravno prvi dohvatio udice bez provjere informacije

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nego, sto je sljedece? Zvijezda kupuje Dijamant?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nego, sto je sljedece? Zvijezda kupuje Dijamant?

Slijedeće je vjerovatno kupnja “Mercatora”,ovaj puta po diskontnoj cijeni!!!!!
Idea ima godišnji promet od oko 400.000.000 Eura ili 3 milijarde kuna!!!!!
To je drugi po veličini trgovački lanac(sa Mercatorom) u Srbiji!!!!!
Ovo će “strahovito” povećati prihode Konzuma i nadam se dobit.
Konzum sada postaje ne samo domaći već regionalni “veliki igrač”!!!!!
Mislim da je samo pitanje vremena kada će se i BiH lanac pripojiti.
Uvjeren sam da će i cijena na Zse uskoro reagirati “na gore” i to jaaakoooo!!!
Pozdrav u uvjerenju da počinju “vedri dani” za dioničare Konzuma.

Postoje dva moguća razloga zašto Agrokor izvodi ove pretumbacije. Prvi je da se smanji kreditna zaduženost (a kapital je užasno skup,na obveznice plaćaju cca 9%-10% godišnje, možda zato rade dokapitalizaciju Leda i ne bih se iznenadio da tako nešto naprave i u nekim drugim firmama) što je po meni u ovim uvjetima gdje kupovna moć u cijeloj regiji pada jedan jako dobar razlog. Drugi je da se Agrokor nastavi širiti putem akvizicija.



Nego, sto je sljedece? Zvijezda kupuje Dijamant?

Slijedeće je vjerovatno kupnja "Mercatora",ovaj puta po diskontnoj cijeni!!!!!
Idea ima godišnji promet od oko 400.000.000 Eura ili 3 milijarde kuna!!!!!
To je drugi po veličini trgovački lanac(sa Mercatorom) u Srbiji!!!!!
Ovo će "strahovito" povećati prihode Konzuma i nadam se dobit.
Konzum sada postaje ne samo domaći već regionalni "veliki igrač"!!!!!
Mislim da je samo pitanje vremena kada će se i BiH lanac pripojiti.
Uvjeren sam da će i cijena na Zse uskoro reagirati "na gore" i to jaaakoooo!!!
Pozdrav u uvjerenju da počinju "vedri dani" za dioničare Konzuma.

[/quote]

Za razliku od Leda ovdje nisu naveli kako misle financirati kupnju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Konzum otvorio benzinsku postaju u Sesvetama

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Kada ce se poceti trgovat s ovom dionicom ?


Kada ce se poceti trgovat s ovom dionicom ?

Valjda nakon skupštine kad se odluke donesu,ova stvar je velika dobit za dioničare Konzuma,jer za isti broj dionica se dobiva veća vrijednost firme,tj svaki dioničar profitira od novo unesenog kapitala.

“Uprava Konzuma na stjecanje udjela društva Idea odlučila se radi konsolidacije biznisa maloprodaje. Na taj način bolje bi se moglo upravljati maloprodajnim biznisom i iskoristiti adekvatno sve sinergije te povećati vrijednost obiju kompanija”, kaže Darko Knez. Idea je tijekom prošle godine ostvarila više od polovice od ukupnog prihoda Agrokorovih tvrtki u Srbiji. Lani je Idejin prihod iznosio 470 milijuna eura uz gubitak od 17,9 milijuna eura. Prebacivanje Agrokorova maloprodajnog biznisa pod Konzumovu kapu nije prvi takav potez u koncernu. Nedavno je ista stvar napravljena i u slučaju proizvođača industrijskog sladoleda i distributera smrznute hrane Ledo, koji će nakon dokapitalizacije preuzeti vlasništvo nad srbijanskim Frikomom te tvrtkom Ledo Podgorica.
Mislim da je ovo obrazloženje svih naših nepoznanica.
Super
Pozdrav

Na izvanrednoj glavnoj skupštini Konzuma 21. prosinca bit će donesena odluka kojom će se poslovni udio u trgovačkoj tvrtki Idea prenijeti s koncerna Agrokor na Konzum. Idea je Agrokorov trgovački lanac u Srbiji, a što je razlog promjeni za Poslovni dnevnik objasnio je predsjednik Uprave Konzuma Darko Knez.

“Uprava Konzuma na stjecanje udjela društva Idea odlučila se radi konsolidacije biznisa maloprodaje. Na taj način bolje bi se moglo upravljati maloprodajnim biznisom i iskoristiti adekvatno sve sinergije te povećati vrijednost obiju kompanija”, kaže Darko Knez. Idea je tijekom prošle godine ostvarila više od polovice od ukupnog prihoda Agrokorovih tvrtki u Srbiji. Lani je Idejin prihod iznosio 470 milijuna eura uz gubitak od 17,9 milijuna eura. Prebacivanje Agrokorova maloprodajnog biznisa pod Konzumovu kapu nije prvi takav potez u koncernu. Nedavno je ista stvar napravljena i u slučaju proizvođača industrijskog sladoleda i distributera smrznute hrane Ledo, koji će nakon dokapitalizacije preuzeti vlasništvo nad srbijanskim Frikomom te tvrtkom Ledo Podgorica.

Dakle, pridodani prihodi, dobit itd.

oppp evo jednog istresača po 140 [emo_smijeh] druškane evo ti još 950kom mojih na 135 pa i tu otresi [emo_namigusa]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close