KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://hr.seebiz.eu/trgovina/mercator-pad-u-sloveniji-i-tecajne-razlike-u-srbiji-krivi-za-gubitak-od-22-mil-eura/ar-50120/

Toda je sigurno zadovoljan razvojem situacije, ulaz će mu biti duplo povoljniji nego da je ušo ono prije godinu dana, jednostavno moram lajkat! [emo_naivan][emo_palacg]

pišem samo na dionicama koje držim..


http://hr.seebiz.eu/trgovina/mercator-pad-u-sloveniji-i-tecajne-razlike-u-srbiji-krivi-za-gubitak-od-22-mil-eura/ar-50120/

Toda je sigurno zadovoljan razvojem situacije, ulaz će mu biti duplo povoljniji nego da je ušo ono prije godinu dana, jednostavno moram lajkat! [emo_naivan][emo_palacg]

Slažem se. I sviđa mi se što ovaj put se sve radi puno suptilnije, tiše. Malo strpljenja, kad se posao odradi slijedi lansiranje prema gore, a u međuvremenu dokup.[emo_palacg]

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Jadrankomerc dd Crkvenica i Idea doo Beograd,pripajaju se Konzumu,izvaredna skupština 21.12.12, imate na Zse obavijesti,baš me intersira sad prihod i dobit a gdje je još Konzum BiH,pa još jeftino Mercator u krilo..



LIDL i špar pomalo al opasno zauzimaju sve veći dio

Lidl je malo bolje skladište s ponekim dobrim popustom.

Nego, raspolažeš li s usporednim podacima iz kojih se vidi ta velika opasnost za Konzum od strane Lidla i Špara?
[/quote]
LIDL ima povećanje prodaje 100 % a ŠPAR 30%…Preciznije brojke možes provjerit na googlu..
ps ovo što LIDL kako kažeš skladište radi i otvara brojne centre u ZGBu i hr je po meni dosta zabrinjavajuće za KNZM…osobno promišljanje

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ok..drukajmo, ali barem pošteno .

nabroji mi 5 artikala koji su u LIDL cenru jeftiniji od Konzuma .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Crumi pa kaufland lidl i metro su najjeftiniji, a konzum ima najsiri asortiman. Jeftinija je sva higijena,alkoholna oica,cokolade


Ok..drukajmo, ali barem pošteno .

nabroji mi 5 artikala koji su u LIDL cenru jeftiniji od Konzuma .

U KNZM kupujemo gotovo od osnutka istog, u zadnje vrijeme u INTERŠPARU, doduše žena 95 % te kupnje, tako da pojma nemam niti me zanima je li bananko jeftiniji ili skuplji 2 lipe u LIDLU ili KNZMU…
Iskreno, iz znatiželje sam prvi put otišao u jedan shoping centar gdje je otvoren LIDL i kupio curici čokoladicu!
Međutim, imam prijatelje koji rade u Lidlu – ne na kasi, pa svašta čuješ, a i vidim koliko agresivno šire svoje centre po lijepoj našoj…rekao bi da ozbiljno zauzimaju tržišni dio kolača…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Jadrankomerc dd Crkvenica i Idea doo Beograd,pripajaju se Konzumu,izvaredna skupština 21.12.12, imate na Zse obavijesti,baš me intersira sad prihod i dobit a gdje je još Konzum BiH,pa još jeftino Mercator u krilo..

Jadrankomerc ima 18 trgovina ,a Idea 160 trgovina u Srbiji(kako sam isčitao na internetu).Dakle novih 178 trgovina u Konzumu!!!!!
To bi trebalo značajno povećati prihode Konzuma.
Ovo pripajanje je definitivno dobra vijest za dioničare Konzuma.
Pozdrav

U prvih devet mjeseci slovenski trgovački lanac prihodovao je od prodaje 2,1 milijarde eura ili 0,7 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, ali na domaćem tržištu prodaja mu je pala za dva posto
banka.hr Objavljeno 11.38, 14.11.2012.
Grupa Mercator je u prvih devet mjeseci ostvarila neto prihod od prodaje u iznosu od 2,1 milijarde eura, uz gubitak od 22 milijuna eura, objavljeno je na Seonetu. Rezultat je posljedica pada gospodarskih aktivnosti u regiji, nastavka dužničke krize, pada uvoza i izvoza u Sloveniji te negativnih tečajnih razlika u Srbiji, obrazlaže kompanija.

Dobit prije kamata i oporezivanja (EBITDA) iznosi 95,1 milijun eura, što je 61,8 posto godišnjeg plana, navodi se u popratnoj izjavi slovenskog trgovačkog lanca.

U usporedbi s istim lanjskim razdobljem, prihodi na razini grupe su porasli za 0,7 posto, ali na domaćem, slovenskom tržištu pali su za dva posto. Na stranim tržištima Mercator je povećao prihode od prodaje za 4,4 posto.

Najveći rast ostvaren je na tržištu Bosne i Hercegovine, na kojem je prodaja porasla za 53,7 posto. Razlog je, prije svega, preuzimanje tvrtke Drvopromet.

Na svim tržištima Mercator se susreo sa pogorošanom makroekonomskom situacijom, navodi se u izvješću.

Mercator je u procesu racionalizacije troškova. U trećem tromjesečju zabilježeni su prvi pozitivni učinci u iznosu od pet milijuna eura.

Evo Konzum sve jači i veći a Mercator sve slabiji,cijena preuzimanja će biti vrlo povoljna za Konzum…

Konzum prodaje vlasnički udio u trgovačkom lancu Idea

Objava dnevnog reda izvanredne Glavne skupštine koja će se održati 21. prosinca, negativno se odrazila na dionicu Konzuma koja je pala 1,33% na niskom prometu. Jedna od predloženih odluka je ona o prodaji udjela u društvu Idea d.o.o. (trgovački lanac u Srbiji) krovnom društvu Agrokor, većinskom vlasniku Konzuma.

Ne kupuju vec prodaje !!!!!


Konzum prodaje vlasnički udio u trgovačkom lancu Idea

Objava dnevnog reda izvanredne Glavne skupštine koja će se održati 21. prosinca, negativno se odrazila na dionicu Konzuma koja je pala 1,33% na niskom prometu. Jedna od predloženih odluka je ona o prodaji udjela u društvu Idea d.o.o. (trgovački lanac u Srbiji) krovnom društvu Agrokor, većinskom vlasniku Konzuma.

Ne kupuju vec prodaje !!!!!


Pa ako i prodaje,”sjest će novac” Konzumu,zar ne???
Iako sve i dalje ostaje u krovnom društvu Agrokor.
Možda se skuplja novac za Mercator?
Pozdrav

Pitanje je po kojoj će cijeni ići ta “prodaja”.
Vjerojatno zato i pada dionica već neko vrijeme.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close