KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakav iskrcaj ?


vidim da se ovdje sprema veliki iskrcaj [wink]

istina kolega, sprema se, ali nas koji smo ulazili po 140 dok ste vi gledali naokolo. ali pričekat ćemo 170 da istresemo 1000kom

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



vidim da se ovdje sprema veliki iskrcaj [wink]

istina kolega, sprema se, ali nas koji smo ulazili po 140 dok ste vi gledali naokolo. ali pričekat ćemo 170 da istresemo 1000kom
[/quote]

nešto mi ovih 1000 komada zvuči puno premalo, a i cilj je nekako previsoko ?

nego evo kažu da ovaj balon od Agrokora bi mogao početi puštati ?
http://www.seebiz.eu/agrokor-bez-prostora-za-dodatno-zaduzivanje/ar-39810/


Agrokor ujesen u novi pokušaj preuzimanja Mercatora

(…) Najozbiljniji kandidat među kupcima ostaje Agrokor. Agrokorovi lobisti zadnjih tjedana pojačavaju pritisak na donositelje odluka u Sloveniji.


Osobno sam do sada bio skeptičan prema prodaji Mercatora Agrokoru. Naglašavam – Agrokoru! Jer Slovenci su načelno htjeli prodati, ali tako da kupac ne bude netko iz "Hrvaške". Htjeli su neko poznato ime, "pravog" kupca.

Međutim, izgleda da su se toliko zapetljali da sada imaju velikih financijskih poteškoća i da će se morati obratiti EU za pomoć baš kao Španjolska i ostali u toj dužničkoj skupini. Trebat će im keša.

S druge strane, najveći Agrokorov kreditor, Unicredito (= Zagrebačka banka) kao da plete mrežu iz pozadine. Dokupljivali su dionice Mercatora zbog broja glasova na Skupštini, po tiho su eliminirali "kočničare" prodaje, ubacili svojeg čovjeka iz Zagreba u igru. Sve u svemu, čitajući članke i komentare zadnjih mjeseci, stekao sam dojam da – zbog nekih svojih računica – žele pripomoći Agrokoru, konkretnije Konzumu, u svojem naumu da ostvari sinergiju i proširi se od Bosne do Slovenije.

Koliko to Todorić želi govori i činjenica da – u slučaju nedostatne financijske konstrukcije – kao rezervnu varijantu razmatra prodaju jedne od svojih perjanica i na taj način namaknu sredstva. Mislim si, ako je Agrokor već prošli puta zatvorio financijsku konstrukciju na 22X eura za dionicu Mercatora, vjerojatno će i sada na nižoj cijeni tj. na 12x eura?!

P.S. Što je Todorić učinio s novcem koje je prikupio nedavnim izdavanjem obveznica?

nešto mi ovih 1000 komada zvuči puno premalo, a i cilj je nekako previsoko ?

nego evo kažu da ovaj balon od Agrokora bi mogao početi puštati ?
http://www.seebiz.eu/agrokor-bez-prostora-za-dodatno-zaduzivanje/ar-39810/

nekima nema pomoći, pa što ste vi čekali na bidu na 100,00 [bye]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Refinancirao dugove


Refinancirao dugove

razmatram preskupi LEDO


pa što ste vi čekali na bidu na 100,00 [bye]


i cilj je nekako previsoko ?

Danas sam i ja čekao na 15x kn za dokup, ali u drugoj polovici dana cijena se kretala između 154-156 kn te prodavatelji jednostavno nisu htjeli spuštati cijenu bez obzira što su na 15x kn mogli kapitalizirati bez problema što je (valjda?) posljedica vijesti o mogućem novom pokušaju preuzimanja Mercatora.

Većina stalnih prodajnih naloga (Napomena: dnevni nalozi se miču s liste pa ova informacija nije sasvim potpuna) nakon trgovanja nalazi se trenutačno između 160-170 kn.

Citam komentare Slovenaca na njihovom forumu, prilicno uzburkani duhovi, obrusili su se na Agrokor, tu i tamo (samo)kriticni i pragmaticni glas koji kaze da kupac ne treba biti princ na bijelom konju vec treba imati keš.
http://www.finance.si/forumi/?m=1753351

Netko od Slovenaca je uputio na sljedecu stranicu:

http://www.agrokor.hr/hr-HR/Vijesti/18-tra-2012/Standard-Poors-promijenila-izglede-Agrokorovog-B-kreditnog-rejtinga-iz-stabilnog-u-pozitivan.html?bmlcNjY5LHBcMjQ%3d


11.07.2012.
vidim da se ovdje sprema veliki iskrcaj [wink]

12.07.2012.
[thumbsup]

Mida, vidim da si bacio oko na Konzum, zar nisi rekao da razmatras kupnju (po tebi skupog) Leda? [smiley]

New Report

Close