KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ponuda ide po 180 za Merkator,a na burzi je 128,nema tu previše razmišljanja,trenutak je dobro tempiran,čak i ako se politika umješa,gnjev malih dioničara bi bio prevelik rozika za njih,a da ne govorimo da su NLB hito potreba sredstva za dokap,a u ovoj situacij na svjetskim burzama nemaju baš puno izbora,po meni sve okolnosti su ovaj put na strani Agrokora.

PRODAJA ING priprema novi krug prodaje Mercatora Autor/izvor: SEEbiz / Finance
Datum objave: 18.05.2012. – 09:02:00
Zadnja izmjena: 18.05.2012. – 11:06:39
LJUBLJANA – Investicijska banka ING ponovno kreće, po nalogu vlasnika, u prodaju udjela u Mercatoru.
Pravo je pitanje hoće li nova Uprava koju će voditi Toni Balažič biti kooperativnija od dosadašnje koju je vodio Žiga Debeljak. Jedan od razloga Debeljakova odlaska bio je baš taj što su mu vlasnici zamjerali negativan odnos prema "nesuđenom" kupcu Mercatora – hrvatskom Agrokoru.
Nema nikakve sumnje da će se Agrokor ponovno javiti na natječaj iako ppostoji i mogućnost da neovisno od natječaja objavi javnu ponudu za preuzimanje 75 posto udjela u najvećem slovenskom trgovcu. Partneri u poslu opet bi mu bili IFC, JP Morgan i UniCredit.

18. svibanj 2012.| Branka Suvajac
Toni Balažič novi šef Mercatora

Novi prvi čovjek Mercatora postao je Toni Balažič, izvijestile su slovenske Finance.

Toni Balažič (Foto: Finance.si)
Balažič je prilikom imenovanja izjavio da pred sobom vidi dva izazova. Jedan je doseći razinu najvećeg trgovca u Sloveniji, kao i poboljšati svoju poziciju na Balkanu. Kao što je ranije najavio, puno energije uložit će u monetizaciju nekretnina. Upitan o Agrokoru kao ponovnom potencijalnom kupcu, Balažič je neodređeno odgovorio: "Želimo stabilnog vlasnika".

Žiga Debeljak odlazi s pozicije nekadašnjeg šefa Mercatora do 30. svibnja, ali će se kao savjetnik u Mercatoru zadržati do rujna. Ostali članovi Uprave ostaju na svojim pozicijama dok im se ne nađe zamjena. Balažič kaže kako imenovanje nove Uprave očekuje do ljeta.

Prijave za mjesto predsjednika Uprave Mercatora primane su, podsjetimo, do 7. svibnja, a javni poziv bio je objavljen na Ljubljanskoj burzi.

"Mercator je kao Barcelona ili Real u nogometu, ali novi predsjednik Uprave stajat će manje od Messija", rekao je tada Matej Lahovnik, predsjednik NO-a.

Toni Balažič, sadašnji direktor tvrtke Žito, slovio je čitavo vrijeme kao najizgledniji čovjek za mjesto predsjednika Uprave.

Podsjetimo, cijela Uprava Mercatora na čelu sa Žigom Debeljakom podnijela je u ožujku ove godine ostavku zbog neslaganja s vlasnicima oko prodaje slovenskog lanca Agrokoru. Poslovni dnevnik početkom ovog tjedna objavio je kako u koncernu Agrokor počinju pripreme za novu rundu u lovu na slovenski trgovački lanac Mercator.

slabo to ide po bidu, ja malo dokupio po asku danas, no čekam i na bidu ove padobrance svakodnevno. valjda su svi na građevinarima i kupuju "prosperitetne" firme kao ingr, hdel, igh [lol]
odlično je to, malo pomalo skupljanje ovdje pa ćemo sve prodati iznad 200 za mjesec dva.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


slabo to ide po bidu, ja malo dokupio po asku danas, no čekam i na bidu ove padobrance svakodnevno. valjda su svi na građevinarima i kupuju "prosperitetne" firme kao ingr, hdel, igh [lol]
odlično je to, malo pomalo skupljanje ovdje pa ćemo sve prodati iznad 200 za mjesec dva.

Morat će sve više ići po asku dok nije kasno,da ne prodje baka sa kolačima..

evo mene na kupnji na 150 kn. oće ko prodat il ne?


hoće, hoće. hvala!


evo mene na kupnji na 150 kn. oće ko prodat il ne?

[thumbsup] čestitam! dobrodošli u klub!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

u klubu sam ja još od prije. danas je bio samo malo jači dokup 😀

evo mene na kupnji na 150 kn. oće ko prodat il ne?

poloar, 21.05.2012. u 22:00

pošalji sutra još koji nalog [thumbsup]

slat ćeš ti meni za par mjeseci 😀

Hajde, pošto su sve dnevne novine detaljno pisale u vjerovatnom ulasku Konzuma u Merkator,i velikoj sinergiji i povećanju buduće cijene Konzuma,vidim da se ask debelo stanjio,znači da sam ja ipak u pravu,nešta se veliko iza brda valja..

Pivovarna Laško u prvom kvartalu poslovala prema planu

Slovenska poslovna grupa "Pivovarna Laško" (PL) u prvom tromjesečju kvartalu ove godine poslovala je uspješno i prema planu, a u ovoj će godini nastaviti s dezinvestiranjem na temelju dogovora s bankama koje su joj omogućile reprogramiranje kreditnih obveza, objavljeno je iz te kompanije u utorak nakon sjednice Nadzornog odbora.

"Unatoč izuzetno zahtjevnim gospodarskim prilikama, nadamo se da ćemo započeti trend prodaje iz prvog kvartala nastaviti i u drugom, te da će Pivovara Laško i Pivovara Union već ove godine moći vratiti više od 20 milijuna eura duga i isto toliko kamata", navod PL u priopćenju.

Predsjednik Nadzornog odbora PL-a Vladimir Malenkovič izjavio je da je Pivovarna Laško u prva tri mjeseca ove godine ostvarila 17,5 milijuna eura prihoda od prodaje, više nego u istom razdoblju lani, kada su prihodi od prodaje iznosili 15,2 milijuna eura. Dobit prije poreza, kamata i amortizacije (EBITDA) bila je 3,3 milijuna eura. Na razini grupe, pak, PL je u prvom tromjesečju ostvario 61 milijun eura prihoda, dok je usporedbe radi u istom lanjskom razdoblju imao prihode od 66,3 milijuna eura. Dobitak je dosegnuo oko 7 milijuna eura. Malenkovič je izjavio da će PL-a ove godine nastaviti s politikom dezinvestiranja, te da je Uprava Nadzornom odboru predstavila svoje stajalište o mogućoj prodaji dionica Mercatora.

Sadašnja uprava PL-a zauzima se za ponovno oblikovanje koncerna najvećih vlasnika Mercatora kako bi postigla optimalnu cijenu za svojih 23,34 posto dionica u najvećem slovenskom trgovačkom lancu, a nastavlja i s aktivnostima vezanim uz prodaju novinskih kuća "Večer" i "Delo", te Jadranske pivovare objavili su slovenski mediji.

(Hina/pd)

Laško znači sigurno prodaje,Nlb-u treba novac za dokap,Todoriću ovaj put svi zanakovi daju veliku šansu da uzima Merkator,ostaje samo utanačiti sitnice..

New Report

Close